Измама

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Измама

Мнениеот Lord » 10 Май 2016, 20:37

Тони, Тони, не се опитвай да продаваш краставици на краставичар!

Toni написа:...Бях спрян за помощ от двачма човека закъсали с кола на пътя. Казаха, че са от далече и трябва спешно да се приберат, а са останали без пари и ми предложиха да купя два златни пръстена...
От цитата е ясно, че двамата закъсали за пари се намират извън населено място, бързат, ама автомобила им е аварирал и почти даряват злато за левове. :lol: Хубаво, да се опитаме да използваме главата, освен за шапка, а и за размисъл. Логиката сочи- или им е свършило горивото, или им е изтекла охладителната течност, или маслото, или срязани гумите, или повреден двигателя, или агрегат към него. Е, тук възниква най-нормалния въпрос, как с твоите пари за златните пръстени ще налеят бензин/дизел/, антифриз, масло, гуми или ще стигнат до автосервиз?! ;)

Според мен в твоя случай имате устна договорка, вид сделка, но няма измама.

Toni написа:...Оказа се, че пръстените са фалшиви и като отидох в полицията да подам жалба се изгавриха с мен по същият начин като с госпожата горе...
Що да са фалшиви, нали са лъскави и жълти? Само не се къпи и мий с тях, че боядисват в черно. :mrgreen:

Toni написа:...
Казаха, че нищо не могат да направят и макар да им давах данните на измамниците до момента над 10 дни няма нищо по въпроса....

Хайде, не прави такива генерални заключения. Първо, не се знае дали личните данни са достоверни, второ, ти не може да знаеш и не е редно да казваш, че полицията бездейства, защото срока за разследване е няколко месеца

Toni написа:... Престъпниците като знаят, че полицията бездейства правят какво си искат.


Хайде това да го заключиш, когато приключи разследването, ако обичаш. Престъпниците правят каквото си искат, като намерят мераклии за бързо забогатяване. Дори обичайно мераклиите подозират измама, но разсъждават: "Ами, ако е истина!" :lol:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама

Мнениеот Toni » 10 Май 2016, 20:43

Тия хора мога да ги разпозная ако ги видя. Винаги може от полицията да ги намерят и да ни направят очна ставка. Пръстените не съм ги взел на безценица и не съм ги мамил, но те ме измамиха. Полицая като отидох в полицията каза, че нищо няма да се открие, изсипа ми една камара с приказки на главата вместо да се обади и да ги пусне за издирване докато не са измамили други хора.
Toni
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Май 2016, 17:20

Re: Измама

Мнениеот Lord » 10 Май 2016, 20:56

Очна ставка няма нищо общо с разпознаване. Казах ти, изчакай да приключи разследването и тогава прецени, дали ще недоволстваш, или ще благодариш.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 10 Май 2016, 20:57

Може да ги познаеш, дори може да си купиш пак златни пръстени от тях. Парите са си твои и никой не може да ти пречи да си ги харчиш както намериш за добре. Може да продадат и на други хамсалаци пръстени, може и гривни, ланци... пазара е свободен.
Дори полицията да ги намери, дори да ги разпознаеш... дори да признаят, че са ти продали пръстени, като кажат, че са мислили пръстените за златни и са ги купили за златни пръстени... няма измама ;)
Едно време, когато хранителни продукти са били кът и е било голяма немотия. Като са си правели чай са слагали на масата една бучка захар, сядали са около масата цялата къща, гледали са захарта и са пиели чай със захар ;)
Същото можеш да направиш с пръстените, слагай ги на масата и си мисли за злато... може пък със силата на мисълта да станат наистина златни :D
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама

Мнениеот сигма3 » 10 Май 2016, 21:01

Тони,прочети мнението на Lord пак (може и няколко пъти) обърни повече внимание на това под 1-я цитат и преименувай темата на нещо от рода на "кофти сделка".
Ако не вдяваш,чети,докато схванеш!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Измама

Мнениеот кпц » 10 Май 2016, 21:35

Toni написа:Тия хора мога да ги разпозная ако ги видя. Винаги може от полицията да ги намерят и да ни направят очна ставка. Пръстените не съм ги взел на безценица и не съм ги мамил, но те ме измамиха. Полицая като отидох в полицията каза, че нищо няма да се открие, изсипа ми една камара с приказки на главата вместо да се обади и да ги пусне за издирване докато не са измамили други хора.

Що пишеш тук? ;)
Ето - изсипаха ти още една камара приказки, обидиха те два-три пъти, позаблудиха те няколко пъти и ти казаха "Трай коньо за зелена трева".
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама

Мнениеот Toni » 10 Май 2016, 22:01

Ами прочетете какво пише Въпроси от граждани, съвети от служители. зададох въпрос без да обиждам никой, получих обиди. Отидох да се оплача в полицията, там ми се накараха и никой не ми каза дали ще търсат измамниците или няма. Що за хора сте вие, може ли такова нещо да ви питам като човек и вие да ме изкарате луд. Парите не са чак толкова много, но е гадно и може да измамят други хора. Не е ли по-добре полицията да реагира веднага и да ги залови. Дадох номера на колата, имената на измамниците, описах ги как изглеждат. единият имаше татус на ръката и това казах. Толкова ли е зор да ги хванат и да им разкатаят мамата.
Toni
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Май 2016, 17:20

Re: Измама

Мнениеот dsuzunov » 11 Май 2016, 11:10

Дааа....жалко!
Нацията се изпеде..стява.
Предлагам, във всяко РУ и друга служба на МВР да се назначи по един свещеник и да се направи по една изповедалня. Да има къде и на кого да си изливат мъката хората. Че да ни оставят, да си вършим работата.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Измама

Мнениеот кпц » 11 Май 2016, 16:28

То ако работата се вършеше или поне имаше добро възпитание, никой нямаше да се оплаква по форумите.
По-лошото е, че оплакващите се ще стават все-повече.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама

Мнениеот сигма3 » 11 Май 2016, 21:24

Toni написа:Ами прочетете какво пише Въпроси от граждани, съвети от служители. зададох въпрос без да обиждам никой, получих обиди. Отидох да се оплача в полицията, там ми се накараха и никой не ми каза дали ще търсат измамниците или няма. Що за хора сте вие, може ли такова нещо да ви питам като човек и вие да ме изкарате луд. Парите не са чак толкова много, но е гадно и може да измамят други хора. Не е ли по-добре полицията да реагира веднага и да ги залови. Дадох номера на колата, имената на измамниците, описах ги как изглеждат. единият имаше татус на ръката и това казах. Толкова ли е зор да ги хванат и да им разкатаят мамата.

Ти още ли не можеш да стоплиш,че няма,за какво да им "разкатаят мамата"?!?!?
Набутал си се,като полякиня по собствено желания,сключил си кофти сделка!!! Сами да отидат в полицията-все тая.
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта