Измама

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Измама

Мнениеот кпц » 04 Май 2016, 19:43

Cakova, не ви оставиха друго, освен да им се извините на всички полицаи, че ги занимавате с проблемите си.
Напишете там на началника им в Районното управление, където сте ходили, обещайте вече да не ги безпокоите, независимо какво се е случило. Вече знаете - за всичко и винаги сте си виновни само вие.

Нали не сте изненадана от цялата тъжновата историйка. В България сме все пак.

В бъдеще се пазете, дори и от пазачите! ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2016, 21:04

Cakova написа:Разбрах, че пострадалите хора всъщност не сме хора за вас. Ние сме говеда за колене. Поставяте ли се на мястото на стра човек, които е дал последните си пари на измамник. Нищо ли не ви трепва и наистина ли не чувствате нищо. Толкова ли сте жестоки да наричате пострадалите хора малоумни, добичета и психично болни. На ваше място щях да се срамувам от постъпките си.


Чували ли сте някой да разказва за правене на магия :) По принцип това са безволеви нещастници, за които е по-лесно да намерят оправдание за собствената си безполезност в нещо вън от тях, отколкото да направят нещо полезно за себе си, което да осмисли съществуването им...
На една врачка задържана в управлението бях казал, че ще им повярвам, че има магия, ако направи така, че като отида в банката да тегля пари и напиша 100 лв., касиерката да ми брои 100 000 лв. :D
Ако искате най-лесно да успокойте майка си за изгубената сума, кажете й, че съседите много й завиждат и са й направили магия... за това е потънала с парите :)
А иначе и аз почвам да вярвам, че има нещо гнило в Дания ;) От магия ли е, от простотия ли е, но както се казва в рекламата на хапчета за отслабване - действа :lol:

Апропо, полицията умира от щастие като дойде някой като майка ви да се оплаче, че е платил 1400 лв. за разваляне на магия, а освен, че му е изгорял джоба друго нищо не е усетил.
Умираме от кеф да събираме неплатени задължения по наеми, неплатени сметки за комунални разходи от наематели, изобщо умираме от кеф да ни ползвате за тоалетна хартия... нали ни храните от данъците си...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама

Мнениеот osata » 04 Май 2016, 21:39

Понамалете малко критиката де.... то се превърна като другите форуми - един пита, че нещо му трака по двигателя и всички го смачкват, как да извади няколко хиляди за основен ремонт.

Колкото и странно да звучи, тия "ветовци" и производните им, вече около 15 години продават части за заводи, спасяват хора от затвора, операции и т.н. хиляди сценарии...тия хора са се превърнали в малки психолози, много добре знаят как да "бръкнат" в душата на слаб човек, а възрастните хора са си слаби хора. В България 95% от възрастните хора са скатали по минимум 1000лв под възглавницата, че като починат да не тежат на бюджета на децата си. При голям процент от случаите тези пари ги намират от погребалната агенция, която оправя починалия и стаята му или биват изхвърлени заедно със старите дрехи и завивки, но това е подробност.
Аз лично останах изненадан, когато познат възрастен човек, интелигентен, мислещ и т.н., е бил подлъган ( е вярно с 200 лв само за ваучери ), но е бил подлъган. Малко по малко за няколко часа са му устроили сценария. Грешката му е била, че гласът на човека е заприличал на далечен роднина, изпуснал е името му и нататък е ясно.

Обществото се възмущава за това, че тези измами продължават, но пък това общество ( много мои познати дори) преди години бяха много активни да противодействат на подслушването на телефони от полицията, да не ставало лесно, да не можело и т.н., а повечето от тези "търсачи на свободи" звънят на майка си да я питат какво има за вечеря, но важното е "тъпите ченгета" да са прецакани. И колелото се завърта..... А иначе и аз не разбирам, защо всяка година трябва да декларирам собствеността си, а разни малцинства без доход последните 20 години карат автомобили за шест цифрени суми. Но това не е до МВР, а до политика, а МВР е отдалечено от политиката :)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Измама

Мнениеот Lord » 04 Май 2016, 21:53

Cakova написа:Здравейте мили полицаи, обърнах се за помощ към полицията, но да не дава Господ на никой такава помощ.

Здравейте и Вие, уважаема госпожо!
Не бързайте да се засягате и да съдите от реакцията на колегите с богат опит и огромен професионализъм в полицейската професия.
Не се сърдете, но „мили полицаи” са героите от филми, като „Полицаят от Сен Тропе”-Лую Дю Фюнес или „Ченгето от Бевърли Хилс”- Еди Мърфи и др. подобни.
Моля и да не прибързвате с евентуални заключения от рода на „Ние плащаме данъци и ви осигуряваме заплатите”, защото и ние, полицаите не сме възхитени, когато отидем в общината, бюрото по труда или друга служба на службите по заетостта и общински или държавни институции, да не говорим за здравни услуги. И там е пълен ужас, но според работещите там – дори е добре!
Заключавам, погрешно сте очаквали от нас да реагираме, като пансион за благородни девици, да, малко груби сме, но можем ли да помогнем – правим го, често с риск за живота. Честна дума!
По Вашият случай вече са направени искания за комуникации до съответните мобилни оператори, ако е възможно ще има успех, това е истината!


кпц написа:Тук отчетливо личи, че е силно препоръчително гражданите при посещение в звената на МВР да се ползват от правото си по чл. 56 от КРБ: "Чл. 56. Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. В държавните учреждения той може да се явява и със защитник.".
Че кой, кога и къде е отричал конституционно гражданско право на който и да е гражданин?!


kermit написа:Държавните учреждения трябва да се изчистят от милиционерите. Да обвиниш гражданин за това, че е пострадал и да го наречеш говедо, това само болен милиционерски мозък може да го направи. Училите в СМУ от малки системата ги превръщат в еничари.
Форума е свободен, за всички, дори и за РП. Но да се пишат откровени лъжи не е лицеприятно. За нас, полицаите, де.. Всъщност единствената откровена обида в тази тема е в цитираното мнение. В заключение – не съм от обучените в СМУ, постъпих в МВР доста години след закриването му, ако има значение, де.


Cakova написа: Разбрах, че пострадалите хора всъщност не сме хора за вас. Ние сме говеда за колене...

Уважаема госпожо, разбира се, че сте хора /личности/, като нас, никой не Ви е квалифицирал, като говеда, само беше направена алегория, която цели да бъдат предотвратени подобни случаи, но не и персонални квалификации и обиди.

Cakova написа: ....Поставяте ли се на мястото на стра човек, които е дал последните си пари на измамник. Нищо ли не ви трепва и наистина ли не чувствате нищо. Толкова ли сте жестоки да наричате пострадалите хора малоумни, добичета и психично болни. На ваше място щях да се срамувам от постъпките си.

Да, поставям се, неотдавна баща на болно детенце поиска от собствения си баща, едни 350 лв. за лечение на детенце/внук/, а дъртака казал, че няма спестявания, щото пенсията малка, само след седмица даде на измамници 3500 лв. за да спечели 20 000 лв. от АЕЦ Белене. Е, какво да ми трепне, в този пореден случай?!

Хайде, още един пример от живия живот: Преди около 12 години аз и един кмет на голямо село с около 4000 жители разнасяме и лепим табели с основните схеми на измами. Същата вечер измамници звънят на домашния тел. на същия кмет и той след семеен съвет с жената решават, ами ако е истина ще спечелим над 30 000 лв. и отива в Свищов с жена си и дава 5000 лв на непознати. Е, моля Ви уважаема госпожо, кажете ми как да съм милозлив, състрадателен и да се срамувам, заради лакомията или глупостта на някого?!

Апропо, преди 3 години разкрихме 18 измами на тъпото парче „Кереча” от Ветово., 6 от тях не бяха заявени от срам от възрастните хора. На третия ден в затвора този боклук успя да направи нови 3 измами навън, факт!

Така че уважаема госпожо, хора сме, имаме и изпитваме човешки чувства, но след всички ежедневни и еженощни случки и събития – не очаквайте от нас друго, освен помощ. Състрадание, съчувствие, мъст или справедливост – забранено ни е със закон!
Това са задания за други институции. Нашата работа е да ги хванем, ако успеем.

Бъдете здрава, Вие и околните Ви!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама

Мнениеот Border_Officer » 04 Май 2016, 22:07

dakota_ написа:На една врачка задържана в управлението бях казал, че ще им повярвам, че има магия, ако направи така, че като отида в банката да тегля пари и напиша 100 лв., касиерката да ми брои 100 000 лв. :D


Такава магия искам и на мен да ми направят, като съм съгласен да напиша и 10000, че тегля :lol:
Ще отворя една скоба, недей да връзваш кусури на военните. Като чета в началото на темата как си почнал, все едно си изкарал ротата на плаца и набиваш канчета ;) При нас на това казваха "гърчене" 8-)
Преди доста години в началото на тези измами един колега щеше да изгори с лагери и транспортна лента. Старшина на застава беше и все беше изгърмял, но добре сподели с нас какво се случва. На моя баща се бяха обаждали уж от предаването на Къци Вапцаров, че бил спечелил телевизор, ама искали да купи ваучери на мобилен оператор. Добре, че ми се оабди, та го питах участвал ли е в предаването, че да спечели и чак тогава "загря", че го пързалят. Някаква "магьосница" го беше омаяла по телефона.
Това е точно психология, играят по едни тънки струни на душата и който подаде е добре дошло за тях.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Измама

Мнениеот Lord » 04 Май 2016, 22:14

Border_Officer написа:....
Това е точно психология, играят по едни тънки струни на душата и който подаде е добре дошло за тях.

Глупости! Никаква психология няма, в случая! Просто е, намерили са по-тъп идиот от вятовски, горнооряховски или каменски мангалал. Нищо повече, както вече каза dakota_. Сори, но си е така!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2016, 22:38

Lord написа:
Border_Officer написа:....
Това е точно психология, играят по едни тънки струни на душата и който подаде е добре дошло за тях.

Глупости! Никаква психология няма, в случая! Просто е, намерили са по-тъп идиот от вятовски, горнооряховски или каменски мангалал. Нищо повече, както вече каза dakota_. Сори, но си е така!


Това е истината, циганин и психология е като свиня и кладенчова вода. Една група маймунообразни безмозъчни същества с два пръста чела, търсят и намират по-прости от тях да им свличат кожата от гърба.
И като гледам цитираните имена на Кереча, на Миндята,Иван, Дъвката... и почва да ми липсва тоягата на Газдов. Когато имахме държава такива ги отделяха от обществото и ги поставяха където им е мястото. Сега е демокрация и дилемата е свобода или сигурност. Който иска по-висока сигурност, трябва да ограничи част от свободата си в името на сигурността. Все още никой не е измислил вариант, и душата в рая и х.. до края.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама

Мнениеот dsuzunov » 04 Май 2016, 22:54

Преди няколко години и на мен ми бяха звъняли в къщи. Беше след дежурство и дремех на дивана. Вдигайки телефона, явно гласът ми е прозвучал дрезгаво и уморено, защото отсреща прозвуча хленчещ глас: "Дядо". Усетих се и поех топката. Интересното е, че в първите няколко изречения от "майор Михайлов" не улових и буква от циганския акцент. Чак след като заиграх ролята си по-убедително, "колегата" се отпусна и чух първите по-меко изречени букви "Л" Точно както говорят сръбските цигани.
В крайна сметка го държах половин час и след като ме прати за ваучери, още толкова време му диктувах номерата им...събрани от вече използвани картончета.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 04 Май 2016, 23:02

Border_Officer написа:
dakota_ написа:На една врачка задържана в управлението бях казал, че ще им повярвам, че има магия, ако направи така, че като отида в банката да тегля пари и напиша 100 лв., касиерката да ми брои 100 000 лв. :D


Такава магия искам и на мен да ми направят, като съм съгласен да напиша и 10000, че тегля :lol:
Ще отворя една скоба, недей да връзваш кусури на военните. Като чета в началото на темата как си почнал, все едно си изкарал ротата на плаца и набиваш канчета ;) При нас на това казваха "гърчене" 8-)
Преди доста години в началото на тези измами един колега щеше да изгори с лагери и транспортна лента. Старшина на застава беше и все беше изгърмял, но добре сподели с нас какво се случва. На моя баща се бяха обаждали уж от предаването на Къци Вапцаров, че бил спечелил телевизор, ама искали да купи ваучери на мобилен оператор. Добре, че ми се оабди, та го питах участвал ли е в предаването, че да спечели и чак тогава "загря", че го пързалят. Някаква "магьосница" го беше омаяла по телефона.
Това е точно психология, играят по едни тънки струни на душата и който подаде е добре дошло за тях.


При вас в армията много понятия за изкривени ;) Това не е никакъв гърч, а се нарича профилактика :)
Циганина бие циганчето преди да счупи стомната, като я счупи файдата е никаква да го бие...
Лошото е, че г-жа Цакова не си е свършила работата като дъщеря и не е профилактирала майка си срещу такива и други случаи.
Преди години в началото на демокрацията един следовател, който е отдавна пенсионер, като хванеха някой примерно за рекет на автомобил. Първо пускаше една справка да види задържаният има ли автомобил и друга собственост на негово име... след това назначаваше проверка на автомобила да види дали не е с пренабити номера и всичко, което се сетиш за автомобила. След това обръщаше наопаки всичко, което се водеше като имот на задържания. След това почваше да рови какво работи, какви доходи има и да проверява какви данъци плаща. Ако си спомняш някъде до 2005 год. действаше ЗСГ /Закон за собствеността на гражданите/...Като почнеха адвокатите да пишат жаби срещу него, сваляше за разпит задържаният...изведнъж му звънваше телефона и му се налагаше спешно да излезе за "кратко" време по служба. Прибираше се след 2-3 часа, адвоката му писне да чака... като повтори няколко пъти номера и адвоката или се отказва от защитата, че си губи денят с един разпит, или определи такъв хонорар, че съдере кожата на задържаният... Отделно няма да ти разказвам как протичаше "почивката" на един такъв задържан в ареста... като излезе навън имаше трайни спомени от профилактиката.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама

Мнениеот катюша » 05 Май 2016, 12:09

dakota_ написа: Ако си спомняш някъде до 2005 год. действаше ЗСГ /Закон за собствеността на гражданите/...Като почнеха адвокатите да пишат жаби срещу него, сваляше за разпит задържаният...изведнъж му звънваше телефона и му се налагаше спешно да излезе за "кратко" време по служба. Прибираше се след 2-3 часа, адвоката му писне да чака... като повтори няколко пъти номера и адвоката или се отказва от защитата, че си губи денят с един разпит, или определи такъв хонорар, че съдере кожата на задържаният... Отделно няма да ти разказвам как протичаше "почивката" на един такъв задържан в ареста... като излезе навън имаше трайни спомени от профилактиката.


Само завършилите право преди 2005 год. си спомняме за ЗСГ ;) на мафията в Парламента не изнасяше да действа такъв закон и го отмениха.
Този следовател е действал така, защото тогава прокурора задържаше и вкарваше в ареста без да се интересува от срокове. Сега е немислимо да се случи такова нещо и до някъде слава Богу, че не може да се случи, защото покрай малкото добри страни, щеше да се ползва за разчистване на сметки от властимащите.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта