Измама

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Измама

Мнениеот Cakova » 03 Май 2016, 16:28

Здравейте мили полицаи, обърнах се за помощ към полицията, но да не дава Господ на никой такава помощ.
Майка ми е стара жена и се е подлъгала по телефона да даде пари под предлог, че се обажда сина ми да плати на майстор за дограма. Майка ми е повярвала и е платила 1405 лева на човека дошъл да вземе парите.Искали са 2500 лв. но толкова е имала и ги е дала.
Като се чухме на другият ден и разбрах, че е дала толкова много пари ми прималя, плакахме, вайкахме се и отидохме да се оплачем в полицията. Знаете ли мили момчета, че в полицията се подиграха с нас. Описахме какво се е случило и макар да сме изгорели полицая ме попита хубава ли дограма сме си поръчали и каза, че ще ни е топло през зимата. Един техен началник го чух като каза, че сме малоумни, прости щом даваме така пари и били вдигнали ръце от идиоти с много пари. Ние нито сме идиоти, нито имаме много пари. Взеха с измама и малкото пари на майка ми. Може ли мили момчета такова отношение към стара жена, родителите ви застраховани ли са от такива измами и защо е нужно такова презрение към пострадалите от измами.
Към кой да се обърнем за помощ, ако не към полицията и ние пострадалите не сме ли хора поне малко уважение да получим.
Cakova
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Май 2016, 16:24

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 03 Май 2016, 17:13

Cakova написа:Здравейте мили полицаи, обърнах се за помощ към полицията, но да не дава Господ на никой такава помощ.
Майка ми е стара жена и се е подлъгала по телефона да даде пари под предлог, че се обажда сина ми да плати на майстор за дограма. Майка ми е повярвала и е платила 1405 лева на човека дошъл да вземе парите.Искали са 2500 лв. но толкова е имала и ги е дала.
Като се чухме на другият ден и разбрах, че е дала толкова много пари ми прималя, плакахме, вайкахме се и отидохме да се оплачем в полицията. Знаете ли мили момчета, че в полицията се подиграха с нас. Описахме какво се е случило и макар да сме изгорели полицая ме попита хубава ли дограма сме си поръчали и каза, че ще ни е топло през зимата. Един техен началник го чух като каза, че сме малоумни, прости щом даваме така пари и били вдигнали ръце от идиоти с много пари. Ние нито сме идиоти, нито имаме много пари. Взеха с измама и малкото пари на майка ми. Може ли мили момчета такова отношение към стара жена, родителите ви застраховани ли са от такива измами и защо е нужно такова презрение към пострадалите от измами.
Към кой да се обърнем за помощ, ако не към полицията и ние пострадалите не сме ли хора поне малко уважение да получим.


Ние може да сме ви мили, но питате ли ни нас дали бихме нарекли мили хора като вас. Като сме ви толкова мили, защо си давате парите без грам мозък в главата и после тичате при милите полицаи и чакате милост.
Вие убедена ли сте, че майка ви е нормална и дееспособна жена и не мислите ли, че майка ви се нуждае от помощ от психиатър?
Как така нормален и дееспособен човек с лека ръка ще даде пари за дограма на непознат човек?
Как така като са искали 2500лв. е дала половината и не се е обадила на сина ви да му каже, че няма цялата сума...да го чуе какво ще каже...
Вие осъзнавате ли, че майка ви е по-проста от Вятовски мангал, защото такива мангали станаха милионери от прости българи, които раздават пари на воля, само да им се обади някой по телефона и да изока за пари.
Какво очаквахте от полицията, да ви даде вълна да се напушите срещу страх или някой да седне да плаче с вас...
Какво лошо ви е направила полицията, че ни занимавате с проблеми, които зависят само и единствено от вас да не ви се случат.
Проглушихме радио, телевизия и преса с послания да не се дават пари на непознати, да се търси връзка с близки и роднини или полицията, но преди да давате пари.
Какво бихте си помисли вие за чужд човек в положението на майка ви, няма ли да помислите, че става дума за малоумник?
Защо майка ви държи такава сума в дома си, а не е на сигурно място в банката?
Знаете ли, че докато има говеда, ще има и касапи да колят говедата. Полицията ли вие виновна, че майка ви се е поставил в ролята на говедо и си е намерила касапина...
Съжаление и милост очаквайте от Св. Синод. Полицията ще опита да разкрие измамниците, но дали това ще се случи е съвсем друг въпрос...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама

Мнениеот кпц » 03 Май 2016, 20:36

Тук отчетливо личи, че е силно препоръчително гражданите при посещение в звената на МВР да се ползват от правото си по чл. 56 от КРБ: "Чл. 56. Всеки гражданин има право на защита, когато са нарушени или застрашени негови права или законни интереси. В държавните учреждения той може да се явява и със защитник.".
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама

Мнениеот kermit » 03 Май 2016, 20:48

Държавните учреждения трябва да се изчистят от милиционерите. Да обвиниш гражданин за това, че е пострадал и да го наречеш говедо, това само болен милиционерски мозък може да го направи. Училите в СМУ от малки системата ги превръщат в еничари.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Измама

Мнениеот PAOLON » 03 Май 2016, 21:31

Не съм от СМУ,но поддържам написаното от Дакота.Всичките тия хорица, дето си дават така парите ,изгоряха от лакомия и от желанието на българина да се оправи по втория начин.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Измама

Мнениеот dsuzunov » 03 Май 2016, 22:55

И аз не съм от СМУ, но също поддържам Дакота. Говорят, че ние милиционерите сме с промити мозъци, а с какви мозъци са онези, които така лековерно си дават парите на измамниците? Не е ли причина, робската нагласа, всичко да се оправя с пари под масата?
Решението на проблема с телефонните измами не е само в ръцете на МВР.
Къде е НАП със своите данъчни?
Къде е Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество, за да провери имуществото на цигойнерите? Къде е прокуратурата? Къде е съда?
Но не сегашния, а оня някогашния съд, който за 36 лв. джебчийска кражба даваше 6 годишна присъда, петата подред.
Къде са всичките тези знайни и незнайни хора, които трябва заедно с нас да се задействат....?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Измама

Мнениеот Cakova » 04 Май 2016, 10:32

dakota_ написа:
Cakova написа:Здравейте мили полицаи, обърнах се за помощ към полицията, но да не дава Господ на никой такава помощ.
Майка ми е стара жена и се е подлъгала по телефона да даде пари под предлог, че се обажда сина ми да плати на майстор за дограма. Майка ми е повярвала и е платила 1405 лева на човека дошъл да вземе парите.Искали са 2500 лв. но толкова е имала и ги е дала.
Като се чухме на другият ден и разбрах, че е дала толкова много пари ми прималя, плакахме, вайкахме се и отидохме да се оплачем в полицията. Знаете ли мили момчета, че в полицията се подиграха с нас. Описахме какво се е случило и макар да сме изгорели полицая ме попита хубава ли дограма сме си поръчали и каза, че ще ни е топло през зимата. Един техен началник го чух като каза, че сме малоумни, прости щом даваме така пари и били вдигнали ръце от идиоти с много пари. Ние нито сме идиоти, нито имаме много пари. Взеха с измама и малкото пари на майка ми. Може ли мили момчета такова отношение към стара жена, родителите ви застраховани ли са от такива измами и защо е нужно такова презрение към пострадалите от измами.
Към кой да се обърнем за помощ, ако не към полицията и ние пострадалите не сме ли хора поне малко уважение да получим.


Ние може да сме ви мили, но питате ли ни нас дали бихме нарекли мили хора като вас. Като сме ви толкова мили, защо си давате парите без грам мозък в главата и после тичате при милите полицаи и чакате милост.
Вие убедена ли сте, че майка ви е нормална и дееспособна жена и не мислите ли, че майка ви се нуждае от помощ от психиатър?
Как така нормален и дееспособен човек с лека ръка ще даде пари за дограма на непознат човек?
Как така като са искали 2500лв. е дала половината и не се е обадила на сина ви да му каже, че няма цялата сума...да го чуе какво ще каже...
Вие осъзнавате ли, че майка ви е по-проста от Вятовски мангал, защото такива мангали станаха милионери от прости българи, които раздават пари на воля, само да им се обади някой по телефона и да изока за пари.
Какво очаквахте от полицията, да ви даде вълна да се напушите срещу страх или някой да седне да плаче с вас...
Какво лошо ви е направила полицията, че ни занимавате с проблеми, които зависят само и единствено от вас да не ви се случат.
Проглушихме радио, телевизия и преса с послания да не се дават пари на непознати, да се търси връзка с близки и роднини или полицията, но преди да давате пари.
Какво бихте си помисли вие за чужд човек в положението на майка ви, няма ли да помислите, че става дума за малоумник?
Защо майка ви държи такава сума в дома си, а не е на сигурно място в банката?
Знаете ли, че докато има говеда, ще има и касапи да колят говедата. Полицията ли вие виновна, че майка ви се е поставил в ролята на говедо и си е намерила касапина...
Съжаление и милост очаквайте от Св. Синод. Полицията ще опита да разкрие измамниците, но дали това ще се случи е съвсем друг въпрос...


Разбрах, че пострадалите хора всъщност не сме хора за вас. Ние сме говеда за колене. Поставяте ли се на мястото на стра човек, които е дал последните си пари на измамник. Нищо ли не ви трепва и наистина ли не чувствате нищо. Толкова ли сте жестоки да наричате пострадалите хора малоумни, добичета и психично болни. На ваше място щях да се срамувам от постъпките си.
Cakova
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Май 2016, 16:24

Re: Измама

Мнениеот сигма3 » 04 Май 2016, 10:35

Ако някой не вдява,какво е написал Дакота,е същия малоумник,като тези,които си дават парите на мангалите!
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Измама

Мнениеот dsuzunov » 04 Май 2016, 11:00

Вие говорила ли сте с майка си по темата за телефонните измами? Ако сте говорила, какво и обяснихте? Казахте ли и, че на непознати не се дават пари? Казахте ли и, при всяко такова обаждане, да Ви звънне за проверка? Ако всичкото това сте го направила и въпреки това, тя се е подвела и е повярвала на измамниците, защо не обвинявате нея, а колегите, приели жалбата ви в РУ? Защо се оплаквате от отношението им към вас, при все, че вече сигурно се работи по вашата измама? Защо не намерите някакъв подобен форум на данъчните служители, на юристите (адвокати, прокурори и съдии) и да ги наплюете и тях, както нас?
Майка ми също е възрастна и постоянно и говоря за тези измами. Всеки път, когато науча за някакъв нов метод и го казвам. Но, ако тя се поддаде и успеят да я заблудят, няма да виня полицията, че не са ни съчувствали, а че почувствам аз вина, за това, че не съм успял да я опазя!
Слаб човек сте, щом първо търсите причината за проблема някъде другаде, а не се огледате самата Вие!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Измама

Мнениеот катюша » 04 Май 2016, 11:15

Cakova написа:Разбрах, че пострадалите хора всъщност не сме хора за вас. Ние сме говеда за колене. Поставяте ли се на мястото на стра човек, които е дал последните си пари на измамник. Нищо ли не ви трепва и наистина ли не чувствате нищо. Толкова ли сте жестоки да наричате пострадалите хора малоумни, добичета и психично болни. На ваше място щях да се срамувам от постъпките си.


Ще ви кажа от първо лице единствено число какво мисля за хора като вас. Работя по такива измами и изпитвам отвращение от хора като вас. Докато давате пари не мислите, като изгорите идвате в управлението и почвате да роните крокодилски сълзи. Почва се с добре познатият сценарии - Аз баба си дадох последните пари за гроб, аз нямам с какво да си купувам лекарствата, аз нямам какво да ям. Повръща ми се като ги слушам тези неща и едва се сдържан да не ошамаря някой малоумник. Винаги съм се чудила как така пенсионерите няма какво да ядът, нямат с какво да си купуват лекарства и в същото време вадят 4 цифрени суми веднага в брой и ги дават на мангалите. Знаете ли, че аз съм на добра заплата и нямам възможност сега да извадя 1400 лв. да ги дам в брой на някой, а майка ви пенсионерка има такива пари в брой.
Знаете ли колко труд отива да се открият и задържат такива измамници и знаете ли какво причинявате с простотията си на други хора станали жертви на престъпления като грабежи, кражби, изнасилвания и др. посегателства, като ни пречите да работим по тях.
С какво право имате претенции към нас и с какво сме ви виновни ние, че сте пострадали от собствената си простотия.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта