Измама

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Измама

Мнениеот катюша » 12 Май 2016, 10:50

Две шуменки "изгоряха" с общо 7 000 лева

Едната оставила парите на пейка, очаквало се да има "престрелка"

Две възрастни жени от Шумен са измамени по телефона, съобщиха от МВР. Близо 20 пък са опитите за измами, за които граждани са информирали полицията през изминалия ден.

Малко преди 16:00 часа вчера на домашния телефон на 75-годишна жена позвънили непознати и поискали пари за лечение на неин близък. Шуменката се досетила, че се опитват да я измамят и затворила телефона.

Последвало второ обаждане, в което измамниците настоявали да бъде дадена исканата сума, последвали заплахи към нея и близките й. Тя отново затворила телефона.

Малко след това получила трето обаждане, в което мъж се представил за полицай и й казал, че следят група, която заплашва по телефона граждани и им иска пари. Дали й указания да предаде исканата сума, за да могат да задържат измамниците.

Казали й да постави парите в плик, да ги остави на посочено място и да се отдалечи, без да се обръща, тъй като се очаква да има престрелка. С идеята, че помага на полицията, жената оставила плик с 2000 лева и 2000 евро на пейка и си тръгнала.

Малко по-късно разбрала, че е измамена.

Друга 81-годишна шуменка дала на телефонни измамници 1000 лева, след като на домашния й телефон се обадил мъж, който се представил за лекар и поискал пари за "лечение" на нейна родственица.

За пореден път полицията в Шумен отправя призив към хората да не се доверяват на непознати по телефона.



При толкова прости хора понякога и на мен ми се иска да вдигна телефона да се обадя на някой идиот и за няма и час да изкарам 5000 лв ;) :lol: Даже бронежилетка ще изпратя на идиота да не пострада при престрелката :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Измама

Мнениеот катюша » 12 Май 2016, 10:57

Toni написа:Ами прочетете какво пише Въпроси от граждани, съвети от служители. зададох въпрос без да обиждам никой, получих обиди. Отидох да се оплача в полицията, там ми се накараха и никой не ми каза дали ще търсат измамниците или няма. Що за хора сте вие, може ли такова нещо да ви питам като човек и вие да ме изкарате луд. Парите не са чак толкова много, но е гадно и може да измамят други хора. Не е ли по-добре полицията да реагира веднага и да ги залови. Дадох номера на колата, имената на измамниците, описах ги как изглеждат. единият имаше татус на ръката и това казах. Толкова ли е зор да ги хванат и да им разкатаят мамата.


Отиди на екскурзия до Франция, около Айфеловата кула може и златен часовник да си купиш от обрани българи, които нямат пари да се приберат :lol:
Кьорав на карти не играе, вместо да си отваряш задника, да си си отварял очите и да си мислил с горната глава 8-) :D
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Измама

Мнениеот сигма3 » 13 Май 2016, 19:44

Внимание! Ало-измамниците вече подлъгват жертвите си с безплатна програма за мобилни телефони. Приложението се инсталира единствено на телефона на мошеника и при позвъняване изписва на апарата на жертвата номера или името, което измамникът въведе. Това, например, може да са имената на внуците на възрастни хора или "Мама".
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Измама

Мнениеот Genova » 05 Юни 2016, 22:03

Здравейте, ще ви разкажа едно към едно как пострадах от измама и ще ви помоля за съвет какво да направя.
В продължение на два месеца ходих при една жена, която е медиум и екстрасенс да ми помогне се спася от медицински проблем. Докато ходех на процедури ми каза, че имам направена негативна намеса от близък човек, който тя опосочи без колебание.
За съжаление повярвах на казаното и на няколко пъти оставих при нея не малка сума пари. Оказа се, че не успя да ми помогне на медицинският проблем и не успа да реши въпроса с негативното въздействие, но не ми върна и парите обратно. Какво мога да направя според вас, че да си върна парите и да предпазя и други хора като мен да не пострадат от тази жена?
Genova
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2016, 22:01

Re: Измама

Мнениеот vladimirov17 » 05 Юни 2016, 22:16

Генова,като полицай не бих могъл да ти отговоря на въпроса,може би оперативните колеги ще ти отговорят ;) ;) :D ,но да ти отговоря,като гражданин.Отиваш при тази "душевна лечителка" с някой друг роднина и и хвърляте як кютек,докато и избиете лекарските възможности и я откажете от мераците да лекува други!Така трябва да я одъните,че да ви върне парите с горница!Извинявай за съвета,ама не се сдържах...то да се чудиш,кой по-първо да набиеш.
vladimirov17
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Авг 2015, 15:41

Re: Измама

Мнениеот osata » 05 Юни 2016, 22:53

Пускате жалба в Прокуратурата, там юридически грамотни служители ще преценят има ли някакво нарушение на българското законодателство или не, ако има, ще предприемат някакви действия и ще Ви уведомят, ако няма, пак ще Ви уведомят. Всичко е безплатно, иска само време за описване на случая.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 05 Юни 2016, 23:20

Genova написа:Здравейте, ще ви разкажа едно към едно как пострадах от измама и ще ви помоля за съвет какво да направя.
В продължение на два месеца ходих при една жена, която е медиум и екстрасенс да ми помогне се спася от медицински проблем. Докато ходех на процедури ми каза, че имам направена негативна намеса от близък човек, който тя опосочи без колебание.
За съжаление повярвах на казаното и на няколко пъти оставих при нея не малка сума пари. Оказа се, че не успя да ми помогне на медицинският проблем и не успа да реши въпроса с негативното въздействие, но не ми върна и парите обратно. Какво мога да направя според вас, че да си върна парите и да предпазя и други хора като мен да не пострадат от тази жена?


Ще ти отговоря и аз като гражданин, като полицай ти е отговорил колегата "Осата".
Като лежах в "Токуда" един завалия час по час се пристягаше с един апарат за кръвно и като видеше,че малко му е скочило кръвното тичаше да се вайка при лекарите.
Ясно беше без да съм лекар, че човека го кълвеше щъркела по главата много яко... Една вечер дежурният лекар го посъветва, ако иска да се излекува да си хване любовница. Така наречената смяна на доминантата, оставя се да доминира нещо друго, което ще му разсее вниманието и ще го насочи в друга посока. Съчетание на полезното с приятното.
Вместо да тичаш при врачки да ти развалят магия, по-добре си намери чужд мъж. Гледай да е млад, да се храни добре, че за тази работа кръв се иска и добрите резултати няма да закъснеят.
Тия пари ги остави все едно си била болна и си ги дала за лекарства и си гледай живота.
Недей занимавай колегите от полицията с глупости. Натиснали са ни да борим контрабандата, само това ни липсва да се изтупа някой и да изреве, че го били измамили, а нито са идвали в дома му, нито са го викали насила да ходи да се лекува при хора, които нито са лекари, нито лекуват.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама

Мнениеот Genova » 07 Юни 2016, 08:35

Как не се сетих до момента, че трябва да си хвана любовник, че да се спася. На 40 години да стана за резил и да пропадна още повече. Отидох при тази жена с убеждението, че ще ми помогне да се развали негативното въздействие и да се оправя здравословно, защото лекарите вече цяла година не могат да ми помогнат, но явно съм попаднала на измамница. От полицията питаха имам ли документи за парите, но нямам такива. Въпроса е има ли смисъл да тичам и да се тровя за тия пари. Не може ли да се провери тази жена какви ги върши и да се предприеме нещо срещу нея?
Genova
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Юни 2016, 22:01

Re: Измама

Мнениеот dakota_ » 07 Юни 2016, 10:03

Ще се сетиш, но ще е късно ;) Една машинописка чак като остаря почна да съжалява, че на млади години много я искали, но тя не искала, а сега тя иска, но никой не я иска :D
От лекарите, които са те лекували, но не са те излекували търсиш ли си парите да ти ги върнат обратно? Недей си трови живота да тичаш по институции за глупости, продължавай напред и ако намериш някой мераклия да рендоса врачката по гърба... просто не се колебай, това ще ти успокоението.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта