Сигнал по телефон за антикорупция

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Сигнал по телефон за антикорупция

Мнениеот кпц » 30 Апр 2016, 12:19

Тя основната тема е най-болезнена. Затова предизвика толкова възпаления в коментарите, а също обиди, удобно незабелязани от уважаемата модерация.
Конкретно към автора - Achiever, ще напиша само : отдавна пожарната е като държава в държавата, и отдавна няма оправия с тези работи.
Нататък сам си знаеш. ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Сигнал по телефон за антикорупция

Мнениеот Border_Officer » 30 Апр 2016, 20:08

dakota_ написа:
Border_Officer написа:Ще отворя една скоба, твойте приятели ВКР-та умираха за такива помияри като автора на темата. Това за тях беше мед и масло да се заровят в такава помия и да блеснат пред началството колко са печени и какви "врагове" с пагони са разкрили.
Понякога ми става мъчно за държавата в която живеем и се чудя как може да живее толкова измет сред нас.


Може да имаш отлична военна подготовка, но не разбираш от оперативна работа. Всеки сигнал, който постъпи при ОР /ВКР/ се разглежда и оценява като ялов или като полезен...респ. не се работи по него или се работи по него.
Приемаме, че за теб постъпва сигнал при ВКР, че крадеш от ГСМ-а и изнасяш откраднатото с личният си автомобил по времето, когато си дежурен и трябва да почиваш /всичко това е условно/. ВКР-то знае какви сигнали за кражби има в ГСМ-а на поделението и какъв интерес представлява сигнала подаден срещу теб. Решава, че сигнала е полезен и си заслужава вниманието. Проверява графика ти на дежурства в ГСМ-а. На твое дежурство прави засада и те лови в момент, в който си натоварил откраднатото и няма мърдане назад. Варианта е да те задържи и да те предаде по етапният ред на прокурор и другият вариант е да те покани в канцеларията си, да ти вземе обяснения, да поговорите и след разговора да ти предложи да сътрудничиш. Ти се спасяваш от уволнение и наказателно преследване, но поемаш ангажимент да разкажеш за други като теб, които злоупотребяват със служебното си положение и отчуждават военно имущество, за техни покровители и съучастници и т.н /отново всичко е условно/ Като цяло да помогнеш на държавата да се пресекат кражбите и закононарушенията в мястото на службата ти.... Поемаш и някои други ангажименти... но това стига да разбереш за какво иде реч...
Един път бях споделял начините за вербуване на сътрудници... в случая става дума за вербуване с компромат... Тези неща не се уча във военното училище. За тях се искат качества като находчивост, съобразителност, да си добър психолог, да умееш да печелиш доверие и т.н....
В тези неща няма нищо нередно. Това е малка част от занаята на ВКР и същото важи за оперативната работа в МВР.
Има един основен принцип "информацията никога не е достатъчна", колкото повече информация постъпва, колкото повече хора подават информация, толкова по-добре за нашата работа... респективно по-високо ниво на сигурност за гражданите и държавата.
Темата е болезнена, но не е тема за публично обсъждане и мисля с това да приключа.


Ти продължаваш да имаш хората с военно образование за будали. Аз ли не знам каква е работата на ВКР-тата, че да ми обясняваш като на будала. Какво се прави в случай, че ВКР-то хване крадеца и му предложи да разделят откраднатото. Имах случай, в който боец от заставата, сътрудник на ВКР-то е подал сигнал, че излизам на лов за сърни и даже е уточнил къде ловувам. Лови ме ВКР-то с улова, без това да му влиза в работата и без да има такива задължения, но вместо да докладва в отряда, прибра половината от лова. На теб ще ти допадне ли да имаш около теб сътрудник на директора на ОД и за това, че си сгазил някъде служебната дисциплина да стигне зад гърба ти до знанието на Директора.
Знаеш ли още колко случаи мога да ти разкажа за сигнали подадени от помияри като този със студената вода, които ВКР-тата отработваха и тровеха живота на честни колеги отказали да се превърнат в подлеци.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: Сигнал по телефон за антикорупция

Мнениеот dakota_ » 30 Апр 2016, 22:38

Абстрахирай се от частните случаи. Държава без агентура не е държава. Когато някой разрушава дадена система или организация започва от това, което най-много му пречи и му е като трън в очите.
Като започнаха да разрушават държавата ни първо започнаха с разузнаването, контраразузнаването и всички служби за сигурност надолу. Продадоха списъците с имената на агентите, от това някои станаха милионери и натрупаха състояния за сметка на разрушаването на държавата и на гърба на честните и почетени служители от службите за сигурност. На последните не им остана нищо друго освен да си спомнят какви времена бяха, каква държава имахме и какви служби за сигурност имахме, а сега нямаме нищо. Преди около десетина дни беше празника на военното контраразузнаване, което толкова не харесваш. Поканиха ме колеги, защото за мен ВКР-тата са колеги, да се видим и чуем... повечето бяха с много заболявания, смазани от живота хора и това са хора бдели за сигурността на държавата.
Дали ми допада или не, че директора има осведомители в управлението, които му снасят информация, това е нещо, което го има и винаги ще го има... мен това не ме бърка да си гледам работата.
Би трябвало да помниш случаят с "Кореком" в "Н-ският" град на границата около твоят отряд. Една петилетка отнесе един такъв, който поискал да дели откраднато с крадеца... За присъдата повечето вече са забравили, но прякора му "корекома" ще остане и за наследниците... Така се процедира с хора, които стават ортаци на тези, които трябва да разкриват и задържат!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта