Реабилитация по чл.88 а НК

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Реабилитация по чл.88 а НК

Мнениеот Lalova » 09 Фев 2017, 10:09

кпц написа:
Lalova написа:...Бихте ли коментирали какво се случва след като е прекратен трудовият договор може ли да се сключи нов трудов договор с осъждан колега преди приемане на поправката на закона?

Не може да се сключи нов трудов договор за длъжност на педагогически специалист. Нали това е една от целите на закона - да се забрани на определена категория осъждани да започнат да заемат педагогически длъжности.

Управлението на автомобил с алкохол в кръвта над 1,2 промила си е класическо умишлено престъпление. Чудно е как са назначили такъв човек?!


Благодаря ви за отговора, аз без да съм юрист също си мисля, че не може да се сключи нов договор. Въпроса ми е в такива случаи, ако се подаде сигнал до полицията пак ли не е работа на полицията да осигури "фенер" , че е нарушен закона.
Явно е възможно такова назначение, нали виждате, че колегата ви чете закона както дявола евангелието, сигурно и в този случай така е четен закона.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Реабилитация по чл.88 а НК

Мнениеот Lalova » 09 Фев 2017, 10:24

dakota_ написа:Има разлика между питане и питане, едно е да нападнеш полицията, че не ви е подсигурила "фенер" да ви свети докато си продавате автомобила и са ви броили фалшиви пари, съвсем друго е положението с колежката ви да попита за свидетелство за съдимост.
Относно изложеният по-горе казус не е за вярване... За пръв път чувам учителка да пие алкохол... да не говорим, че след това е управлявала и автомобил... После учениците пушели и пиели алкохол... 8-) ;) Каквито учителите такива и учениците :mrgreen:

Моето мнение по въпроса го прочетохте по-горе в казуса на колежката ви и за мен няма проблем да се сключи нов трудов договор след като се види кога във времето е била издадена присъдата.

Тук вече отваряте тема за размисъл и ще ви помоля като педагози да се включите с мнение...редно ли е учител /без значение от какъв пол/ осъден да управлява МПС в пияно състояние да бъде учител... Друг въпрос, редно ли е учител осъден за педофилия да бъде учител... Хайде да приемем, че случая с алкохола може да се случи на почти всеки по-безотговорен или по-самонадеян човек, но по другият въпроса как стоят нещата според вас? Как стоят нещата с учител осъден за документна измама... Между другото ежедневно в училищата учителите извършват документни измами... отразяват присъствие на ученици в дневниците за да не закрият паралелки или цялото училище... затварят си очите пред фалшиви медицински бележки пак с користна цел...

Като граждани и учители забелязвате ли, че в момента политиците ви "клатят" като обещават повишение на учителските заплати с N % , но никой от даващите такива обещания не споменава и дума за увеличение на делегираните бюджети... един вид ви обещават да ви купят колело, но друг път...

Отклоних се малко, но това е от уважение към професията ви,а и винаги съм харесвал преди години докато бях курсант сключването на шефство със студентки от педагогическите университети...

Нали знаете, че едно време попа, кмета и даскала на село са били сред първенците на селото и по тях са си сверявали "часовника" останалите хора...


Тъкмо помислих, че сте загърбили цинизма и ще ми отговорите като човек и не успях да се изненадам. Полицията е чиста, не осигурява фенери, не свети на никой. Полицията спи зимен сън и ако трябва да работи чете като вас закона и намира членове да го заобиколи.
Понеже сте защитник на осъдените учители, вие кажете редно ли е осъден за пиянство да възпитава деца. Кажете може ли осъден за кражба да възпитава деца, осъден за педофилия да възпитава деца.
Вашите деца бихте ли поверили да се възпитават от такива хора?
Всъщност за вашите деца съм сигурна, че ще направите проверка какви педагози ги възпитават, вие имате такъв фенер и ще светнете да проверите.
Да ви попитам и аз нещо като полицай.
Може ли човек осъден за кражби, за пиянство, за блудство, педофилия и др. ужасни неща да бъде полицай?
На какво може да разчитаме като граждани от такива хора?
Как ли ще извъртите сега нещата и какво ли ме очаква като отговор.
Lalova
Нов
Нов
 
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Юли 2016, 15:23

Re: Реабилитация по чл.88 а НК

Мнениеот кпц » 09 Фев 2017, 11:19

Lalova написа:[...Въпроса ми е в такива случаи, ако се подаде сигнал до полицията пак ли не е работа на полицията да осигури "фенер" , че е нарушен закона.

Работа й е. Може да се открият данни за престъпление. Нужна е проверка.
Най-добре сигналът да се отправи в прокуратурата.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Реабилитация по чл.88 а НК

Мнениеот dakota_ » 09 Фев 2017, 17:14

Lalova написа:Тъкмо помислих, че сте загърбили цинизма и ще ми отговорите като човек и не успях да се изненадам. Полицията е чиста, не осигурява фенери, не свети на никой. Полицията спи зимен сън и ако трябва да работи чете като вас закона и намира членове да го заобиколи.
Понеже сте защитник на осъдените учители, вие кажете редно ли е осъден за пиянство да възпитава деца. Кажете може ли осъден за кражба да възпитава деца, осъден за педофилия да възпитава деца.
Вашите деца бихте ли поверили да се възпитават от такива хора?
Всъщност за вашите деца съм сигурна, че ще направите проверка какви педагози ги възпитават, вие имате такъв фенер и ще светнете да проверите.
Да ви попитам и аз нещо като полицай.
Може ли човек осъден за кражби, за пиянство, за блудство, педофилия и др. ужасни неща да бъде полицай?
На какво може да разчитаме като граждани от такива хора?
Как ли ще извъртите сега нещата и какво ли ме очаква като отговор.


Мислех, че сте осъзнали, че светът не се върти само около вас и вашите лични проблеми и се оказа, че нищо не сте разбрала... Полицията се занимава с това, което е разписано в закона. Полицията не назначава и не уволнява учители от работа.
Моите деца вече са големи и имат свои деца... по отношение на учителите закона е определил какво може и какво не може да се случва и щом може закона да не действа за "заварените" положения значи е излишно да драматизирате!
Когато осъдят учител за престъпление по НК и вътре в присъдата пише лишен от правото да заема определена длъжност.... тогава не може да заема тази длъжност...не може и след влизане на новият закон, ако е извършил умишлено престъпление от общ характер...
Преди 89-та година познавам учител, който се ожени за своя ученичка по-малка от него с около 16 години... изключиха го от партията, уволниха го дисциплинарно от работа за морално разложение... но и до момента са семейство... познавам учител, който е осъден за измама... извън училище опитал да се занимава с организация на екскурзии... едни пари "потънали", едни хора останали неудовлетворени... резултата беше образуване на ДП и присъда... работи като учител и като учител изобщо не е лош и децата го уважават, но не му провървя като бизнесмен...
Всички тези хора са съдени преди поправката в закона... нямат други прояви и са реабилитирани... щом закона дава право на техни колеги в същото положение да продължат да работят като учители, защо същите тези хора да нямат право да сключат нови трудови договори и да продължат да работят като учители, като става дума само за административна формалност... ?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта