Въпрос за отнемане на оръжие.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за отнемане на оръжие.

Мнениеот Калата » 17 Апр 2016, 21:19

Здравейте, направо ви казвам какво съм направил и какво ме наказаха,че да мога да задам конкретен въпрос.
Хванаха ме да карам кола с алкохол. Не съм направил катастрофа, само ме спряха на пътя и ме провериха.
Понеже беше 1.3 ме осъдиха на пробация за 6 месеца. Имам лично и преди 2 дни кварталният ме е потърсил у дома да се явя в управлението и да нося пистолета си. Чухме се по телефона и ми каза, че заради пробацията ми отнемат разрешителното за носене на оръжие.
Правилно ли е това, завинаги ли го отнемат и имам ли право да жаля заповедта на н-ка на полицията?
Моля ви, спестете ми упреци, достатъчно съм се отровил от яд за случилото се.
Калата
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2015, 10:35

Re: Въпрос за отнемане на оръжие.

Мнениеот dakota_ » 17 Апр 2016, 21:58

Калата написа:Здравейте, направо ви казвам какво съм направил и какво ме наказаха,че да мога да задам конкретен въпрос.
Хванаха ме да карам кола с алкохол. Не съм направил катастрофа, само ме спряха на пътя и ме провериха.
Понеже беше 1.3 ме осъдиха на пробация за 6 месеца. Имам лично и преди 2 дни кварталният ме е потърсил у дома да се явя в управлението и да нося пистолета си. Чухме се по телефона и ми каза, че заради пробацията ми отнемат разрешителното за носене на оръжие.
Правилно ли е това, завинаги ли го отнемат и имам ли право да жаля заповедта на н-ка на полицията?
Моля ви, спестете ми упреци, достатъчно съм се отровил от яд за случилото се.


Хубаво е, че са те заловили да караш с алкохол за да може да си понесеш наказанието и да се възползваш от варианта "окачване на обеца на ухото". Заповедта на "началника на полицията" е безсмислено да я жалиш.
В твоят случай Н-ка на РУ изпълнява заповедта на съдията, който те е осъдил на пробация. Има едно понятие в правото за действие в условията на обвързана компетентност, при която административният орган "н-ка на полицията" няма дискреционна власт да преценява, просто изпълнява.
Разрешителното ти за ОО вече е отнето!
От теб се иска, без да създаваш затруднения на полицията, явяваш се в РУ и предаваш оръжието си.
Ако случайно решиш да се консултираш с адвокат, не се връзвай на адвокатски глупости, че може да жалиш и да минете на съхранение на оръжието. Ще олекнеш с едни пари и нищо повече. Просто се примири, че по твоя собствена воля и желание си се разделил с разрешителното за носене на КНО.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта