Първа тема - шофьорска дилема

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Първа тема - шофьорска дилема

Мнениеот Бореца » 28 Мар 2016, 14:08

dakota_ написа:Това важи само за пловдивчани сключили договор със СБА, някой сключват и анекси към договора, при налагане на санкции на пътя, СБА да им осребрява наложените санкции. Провери дали няма такива екстри и към СБА - Пазарджик и ако има може да се възползваш от тях.


Това като застраховка ли се сключва или как става че питах по телефона в СБА то и не можахме да се разберем както трябва. Анекса втори договор към застраховката на колата ли е или какво. Ако може да го обясниш по разбрано.
Бореца
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Яну 2015, 16:15

Re: Първа тема - шофьорска дилема

Мнениеот dsuzunov » 28 Мар 2016, 18:23

Бореца написа:
dakota_ написа:Това важи само за пловдивчани сключили договор със СБА, някой сключват и анекси към договора, при налагане на санкции на пътя, СБА да им осребрява наложените санкции. Провери дали няма такива екстри и към СБА - Пазарджик и ако има може да се възползваш от тях.


Това като застраховка ли се сключва или как става че питах по телефона в СБА то и не можахме да се разберем както трябва. Анекса втори договор към застраховката на колата ли е или какво. Ако може да го обясниш по разбрано.


:shock:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Първа тема - шофьорска дилема

Мнениеот Lord » 28 Мар 2016, 20:32

Велислав написа:Здравейте, миналия понеделник 21.03.16г съм си платил 56лв, ако не се лъжа, за БЪРЗА услуга за подновяване на шофьорската книжка B категория, защото старата е изтекла, получих и нов талон с 39 точки от същата дата.
Попитах жената на гишето в КАТ Пазарджик мога ли да карам така, понеже тя ми върна старата, която е изтекла - тя каза "Рискувайте, ако искате.".
Имам ли правото и рискувам ли всъщност, ако утре - понеделник, шофирам до КАТ, за да си взема подновения документ, който вече разбрах, че е готов, но не се знае дали е доставен на гишето? Имам си и талонче с входящ номер.


Здравей и ти!
Да видим какво казва закона:
Глава четвърта.
ПРАВОСПОСОБНОСТ НА ВОДАЧИТЕ НА ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА
Чл. 150а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) За да управлява моторно превозно средство, водачът трябва да притежава свидетелство за управление, валидно за категорията, към която спада управляваното от него превозно средство.


Е, притежаваш ли го, в смисъл в теб ли е СУМПС?



Велислав написа:Ако е така е жалко.
Да имам документи за автомобила, да имам Лична карта, да имам платени данъци, винетка, да имам син талон с 39 точки, да нося старата ш.книжка и да съм платил за подновяването й и всъщност новата да е готова и да не мога да стигна с автомобилът си до КАТ, за да си взема новата, подновена книжка, за която и медицинско съм си извадил, т.е. правоспособен водач на МПС съм?!
България...


Да, правоспособен водач си, но можеш ли да го удостовериш при проверка на пътя? За твое щастие полицаите могат и го правят и в случай, като твоят закона казва:
Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 10 лв. водач, който:
1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за регистрация на управляваното моторно превозно средство;


Е, носиш ли в твоя случай необходимите валидни документи или пътуваш, за да вземеш един от тях?



Велислав написа:Темата се казва "Въпроси от граждани, съвети от служители.", ако не бъркам. Аз тука нито съвет, нито отговор получих на питането си. Жалка работа. Сбогом...


Виж сега, Велка или Славчо, или както предпочиташ, колегата ми dakota_ е от моето поколение, малко сме зевзеци, но много държим хората, с които контактуваме да разсъждават/мислят, а не да чакат, като пуйчета всичко да им е набрано, накълцано на дребно и предоставено накълцано и готово само за преглъщане, та затова не се пали, защото никой с нищо тук не те е обидил, просто другите отговори имаха за цел да те стимулират сам да си отговориш. ;)

Поздрави от мен! 8-)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Първа тема - шофьорска дилема

Мнениеот сигма3 » 29 Мар 2016, 19:28

Бореца написа:Това като застраховка ли се сключва или как става че питах по телефона в СБА то и не можахме да се разберем както трябва. Анекса втори договор към застраховката на колата ли е или какво. Ако може да го обясниш по разбрано.

Пич,ти верно си борец:)))
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron