''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот Kashon » 24 Фев 2016, 21:26

Ходих при един некомпетентен лекар, който ми направи преглед на сърцето.

Нямах проблеми, но на листа с резултатите пишеше ''бодеж в сърцето след употреба на марихуана''.
Написа я тази простотия при положение, че бях честен.

Никакъв бодеж нямах, но въпросът е друг. Това запазва ли се в системата? Когато ми напишат името на компютъра си ще излезе ли това?
И проверяват ли тези амбулаторни листи или каквото е там ако искам да работя в МВР и ако им излезе това ще ме скъсат ли? Под 18 години съм.
Kashon
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2016, 21:17

Re: ''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот dakota_ » 24 Фев 2016, 22:42

Kashon написа:Ходих при един некомпетентен лекар, който ми направи преглед на сърцето.

Нямах проблеми, но на листа с резултатите пишеше ''бодеж в сърцето след употреба на марихуана''.
Написа я тази простотия при положение, че бях честен.

Никакъв бодеж нямах, но въпросът е друг. Това запазва ли се в системата? Когато ми напишат името на компютъра си ще излезе ли това?
И проверяват ли тези амбулаторни листи или каквото е там ако искам да работя в МВР и ако им излезе това ще ме скъсат ли? Под 18 години съм.


Насила ли ти направи преглед на сърцето този лекар или нещо във връзка със здравето ти е наложило преглед на сърцето?
Ако е по насилствен начин прегледа, може да съдиш лекарят.
Ако прегледа е с твое съгласие и си споделил, че ползваш марихуана, какъв е проблема, че лекарят коректно е снел анамнезата ти и всичко е отразил в амбулаторният ти лист?
Амбулаторните листове се съхраняват в база данни на НЗОК и има достъп до тази информация.
Предполагам, че не гориш от желание да работиш в МВР щом ползваш марихуана.
За добро или за зло, по мое мнение за добро, ползването на марихуана в БГ е забранено и ползващите марихуана рискуват да имат челен сблъсък с органите на МВР!
При постъпване на служба в МВР се проверява всичко и се пресяват кандидатите, ако не друго поне да не влязат хора склонни към употреба на наркотични вещества!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: ''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот Kashon » 24 Фев 2016, 22:53

Ти като си орган на МВР знаеш ли какво означава наркотично вещество?
Кофеинът, тютюнът и алкохолът са наркотични вещества. Фактически ти употребяваш наркотични вещества, ако не то 98% от органите на МВР. Да не говорим, че цигарите и алкохола са много по-опасни.

Няма значение, очаквах такъв отговор на 100%. Няма да споря за глупости. Прочети нещо и се информирай.

Благодаря за отговора, който беше малко неясен.
Kashon
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2016, 21:17

Re: ''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот dakota_ » 24 Фев 2016, 23:19

Има една стара приказка, подхръкнали пилци, поебали квачки. Твоята работа и тя същата та и отгоре... за акъл идваш, акъл даваш...
Знам, че има Закон за наркотичните вещества, има приложение № 1 към закона,има Конвенция на ООН ратифицирана от България, има и ред други нормативни документи, които забраняват марихуаната в България.
Какво е вредно и колко е по-вредно от марихуаната изобщо не ме касае!
Това са доводи на елементарен и полуграмотен хлапак, да не казвам глупак!
Като добавят в закона цигарите, ракията, виното,кафето, ако щеш и бозата, тогава и за тях ще се отнася горната забрана.
Ако не ти харесва това, можеш да се оплачеш на майка си и баща си, ако искаш и на "некомпетентният" лекар, който е трябвало след прегледа да ти загрее и врата по повод на марихуаната!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: ''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот dsuzunov » 25 Фев 2016, 09:04

Ако продължаваш да разсъждаваш по този начин, въпрос на време е да преминеш на твърдо гориво и някоя сутрин да те снимаме "озъбен"
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: ''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот Kashon » 25 Фев 2016, 21:54

dsuzunov написа:Ако продължаваш да разсъждаваш по този начин, въпрос на време е да преминеш на твърдо гориво и някоя сутрин да те снимаме "озъбен"


Сбъркал си човека.
Kashon
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Фев 2016, 21:17

Re: ''Употребяване на марихуана'' в медицинската система

Мнениеот PAOLON » 27 Фев 2016, 00:08

Може да ползваш марихуана и всякаква друга дрога,намираш връзки в МВР-болница и си ти!!!!!!! ;)
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта