50 или 100 патрона за второ служебно КНО?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: 50 или 100 патрона за второ служебно КНО?

Мнениеот nakata_ » 14 Фев 2016, 10:57

(Аз съм nakata, ама си забравих паролата и се регнах пак)
Те тука ти е отговорено на всички въпроси. И да питаш и да не питаш и да се пулиш и да се не пулиш, тва е положението...пищови не дават. Хем не ловат кокошкарите, хем пищови не дават. Он ден, комшият си влиза в гаража и се омъква трима след него и го смачкват от бой. Взели да го търсат за ключовете, колата да вземат...ама той си слоза до гаража, ключове за кола не е взел. И го бият, па той нема как да им ги даде шото не са у него. И той човека вика колкото мое. И един апап тука от махалта се прибира с джипут от лов и го чуе как вика и той се изплашил ама пушката му е у колата. И се развикал и с двете цеви дан дан у въздуха. Вика тия си чупиха ногите да бегат дейба техните... Комшията целия на решето. Здраво в главата го удряли. До болница ходи. Вика ако никой не беше видел, щяха да ме утрепят. Оръжието си е оръжие. Иначе те тепат и тва е. Па си мисля, ония ден като стана така, като не дават пищов, пушка мое си вземе човек. Пушки на всеки дават. Курс, мурс и айде ловец. Ако искаш и 10 пушки си вземи. Ама объркана държава знаси съдени несъдени всички ловджий с по 5 пушки. А пищови не може. Ти па и ти 6 патрона ще купуваш патрони колко искаш на черно.
Христо Ковачев написа:Здравейте! Не следя този форум, попаднах случайно тук и се зачетох. Възмущението от написаните внушения и манипулации ме подтикна да напиша няколко реда, за да може други хора които попаднат тук да не се влиаят от явните заблуди, които се правят в тази тема. По написаното съдя, че част от участниците в дискусията са активни полицейски служители. За съжаление те нямат имена, което е признак за изключително малодушие и слабохарактерност да се криеш зад nickname, та било то и в Интернет. Още по-недостойно е, когато го правят служители на реда. Много е подло да "мишкуваш" и правиш внушения скрит зад анонимност. Тъй като хората в този форум нямат имена ще ги наричам Тошко Африкански, става въпрос за хора като "dakota_ и компания", които освен законовите норми изразяват и доста манипулативни граждански позиции относно казука "Как е и как трябва да бъде". Но пък замислете се каква истинност има мнението на човек, който нарича себе си "dakota_"...с малка буква, ясно е че става въпрос за много нисши интелектуални възможности. Отново казвам, че пиша тези редове в помощ на хората, които искат да си изяснят принципната позиция по въпроса с притежанието на оръжия.
Първото внушение, което се прави в този форум е, че оръжията служат само за убиване. Те служат също за развлечение, спорт, лов, превантивна самозащита (самият факт, че притежаваш оръжие може да предотврати нападание). Самият закон късаещ оръжията в България е в своята основа несправедлив. Самият факт, че човек трябва да "доказва необходимост" в едно интелигентно общество ( САЩ, Швейцария, Япония, Канада и др) просто не би могъл да съществува. Все едно, преди да си купиш кола да трябва да доказваш необходимост. Толкова е смехотворно. Всеки гражданин пълнолетен, неосъждан, психически здрав би трябвало да може да има оръжие. Това се нарича демокрация. Това, което ви внушават хората, чийто имена са с малка буква е всъщност прикрит оръжеен монопол. Това има в България. За сравнение, ще ви дам пример, че с такъв тип монопол са започвали "кариерата си" хора като Адолф Хитлер, Йосиф Сталин, Фидел Кастро, Пол Пот, Муамар Кадафи и др. Първо обезоражават населението, след което започват да го мачкат. Доказано е, че политиците и престъпниците предпочитат обезоръжени граждани. Много статистики са доказали, че в общества където закона за оръжията е либерален има значително по-малко престъпление, сравнени с такива където закона е силно ограничаващ. Не се подлъгвайте по тези бъртвежи, че не ви трябва оръжие. Това е робско мислене. "Доказаната необходимост" е лъжа, мираж... Такъв довод е имагинерен. Никой не знае, кога и как ще бъде нападнат и с каква интензивност. А това, че си заплашван също не е гаранция, че ще бъдеш нападнат. Това са имагинерни пониатия, използвани от ниско образовани хора, които ги оправдават. След като сегашният закон е по-добре така, по какъв начин той, полицията, служба КОС, "доказана необходимост" и другите глупешки доводи спасиха семейството в Пловдив преди няколко дни от незаконното оръжие купено за 80 лева? Когато някой иска да убие друг човек, той ще го направи без да "доказва необходимост". А ако утре, някой друг напазари за 80 лева, побърка се и подхване комшийте, които явно нямат "доказана необходимост", как закона ще ги спаси? Всеки свободен гражданин, след покриване на минимални, реалистични изисквания трябва да може да притежа оръжие. Това са основите на правовата държава. Гражданското общество, за да съществува, то трябва да бъде "фактор"...а не беззъбо и поконорно овчедушно стадо. Рано или късно, ще има необходимост закона късаещ оръжията и пределите на неизбежда отбрана да се преправят, битовата престъпност минава всякакви граници. Тогава оръжиейния монопол ще рухне и наглостта на Тошко Африкански ще се стопи.
nakata_
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Фев 2016, 10:36

Re: 50 или 100 патрона за второ служебно КНО?

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2016, 21:13

nakata_ написа:(Аз съм nakata, ама си забравих паролата и се регнах пак)
Те тука ти е отговорено на всички въпроси. И да питаш и да не питаш и да се пулиш и да се не пулиш, тва е положението...пищови не дават. Хем не ловат кокошкарите, хем пищови не дават. Он ден, комшият си влиза в гаража и се омъква трима след него и го смачкват от бой. Взели да го търсат за ключовете, колата да вземат...ама той си слоза до гаража, ключове за кола не е взел. И го бият, па той нема как да им ги даде шото не са у него. И той човека вика колкото мое. И един апап тука от махалта се прибира с джипут от лов и го чуе как вика и той се изплашил ама пушката му е у колата. И се развикал и с двете цеви дан дан у въздуха. Вика тия си чупиха ногите да бегат дейба техните... Комшията целия на решето. Здраво в главата го удряли. До болница ходи. Вика ако никой не беше видел, щяха да ме утрепят. Оръжието си е оръжие. Иначе те тепат и тва е. Па си мисля, ония ден като стана така, като не дават пищов, пушка мое си вземе човек. Пушки на всеки дават. Курс, мурс и айде ловец. Ако искаш и 10 пушки си вземи. Ама объркана държава знаси съдени несъдени всички ловджий с по 5 пушки. А пищови не може. Ти па и ти 6 патрона ще купуваш патрони колко искаш на черно.


Излишно се обозначаваш, има една приказка - Не питай глупака колко е глупав, остави го да говори (пише) и той сам,ще ти го каже.
Какъвто си ти, такъв е Христо Африкански и други като вас, които не успяхте да разберете нещо, което дори посредствените /простите/разбираха. За да получиш разрешително за ОО се прилага закона за оръжията... В закона за оръжията е казано по абсолютно ясен и категоричен начин, че в тежест на молителят е да докаже необходимостта от придобиване на огнестрелно оръжие.
Не Н-ка на РУ поставя такава тежест, а приетият и действащ закон за оръжията.
Н-ка на РУ прилага закона и носи отговорност за спазването на закона!
Да те светна и за ловното оръжие, дори да спазиш процедурата и да се сдобиеш с разрешително за ловно оръжие, нямаш право да го използваш в населено място! Използваш ли го, ще видиш разрешително за ловно оръжие през крив макарон!

Забеляза ли, че в горният пост човека няма проблем с разрешителното за оръжие, дори е попаднал на началник либерал и се е снабдил с разрешително за две пушкала. Проблема му е, че иска да си купува безконтролно боеприпаси, ей така понеже има едното разрешително да влиза в магазина и да си пазарува патрони...
За какво са му тия шест патрона, като има няколко дузини патрони на разположение, само той може да ти каже...

Твоят съсед завалията, ако на влизане в гаража са го нападнали с автоматично оръжие, за да се предпази и автоматично оръжие ли трябва да се разреши да се закупува?
С тия няколко патрона в пълнителят какъв отпор ще даде срещу автоматично оръжие... Трябва и автомати да може да се пазаруват свободно, че да са спокойни такива като теб и съседа ти...

Истината е, че колкото по-малко оръжие има в населението, толкова по-спокойно се спи.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: 50 или 100 патрона за второ служебно КНО?

Мнениеот nakata_ » 15 Фев 2016, 14:52

Добре хитре петре... Съгласявам се. Айде щом съм глупак, глупак съм. Не съм казвал, че ти не даваш разрешителни или че некой си началник не дава. Казвам че трудно става. Кой е обвиневал теб да подскачаш като ущипана мома. Не те знам от къде си, къде живееш ама и аз да те светна нещо, ако си у некой богат софииски квартал сигурно никои не бумти с ловната пушка ама извън софия не е тъй. Тука на Коледа, Нова година...абе квкото се сетиш пушките са по терасите. Не съм видел на некой да сте му взели пушката. Ама то е лесно да се говори от Софето. В столицата всичко е убаво, пушки нема. И па точно за ловно оръжие не знам как пишеш като кучо кюраво и саката има. Съдени, несъдени...в Горна Ореховица и ония ненормалния дето уби полицайчето,алния и той имаше пушка. Даже две. Не знам как ги давате тия за пушките, ама май не ви е много крив макарона. Не виждам що да не си купи патрони да постреля нейде дето е разрешено, той ако иска да тепа некой, няма да го тепа с регистрирано оръжие. Относно комшията той не е наркобарон големец да го нападат с автоматично оръжие. Пишеш глупости. Те го бият да му земат колата. Ей виж тоя челят у Софията там при теб и ми кажи, ако немаше пистолет щеше ли да е жив? Ама чесно кажи.

http://novanews.novatv.bg/news/view/201 ... %BD%D0%BE/

Тоя челяк дали щеше да е жив сегиш. Кажи честно. Ако немаше пищов. Имал си магазинче човека. И аз имам серввиз. И в колата тръба нося и нож. Като некой хайдут. Да не ми е много убаво късно вечер като се прибирам да се оглеждам като некой пор че пари нося. Много ми е убаво детето като закъснее с 30 минути вечер и почвам да му звъня като некой луд. Да не ми е убаво че половината апартаменти у блока са разбити. Чакам и на моа реда да му дойде... Убо че 1500 лева за врата съм дал. И убаво съм дал ама и данъци плащам. Ама сега ще кажеш. полицията не и се осигурява нищо. Добре, съгласен съм. нямате условия да свършите всичко. Убаво сега те питам хитре петре. Вие не ме пазите, оти нямате средстава. Пищов ми не давате оти не ми требе. И като ме натиснат и мен в коридора, айде кажи ми какво да правя. Ей семеен съм. Кажи ми как да се защитя... Да ходя в колата с тръби и ножове...и брадва да си взема накрая и да съм готов. Много е лесно да се говори от големи град,ама тука че ни трепат и те бият никой не ти казва как да се справиш. И утре като влезе и у дома? Да си свала гащите освен и да се надупа. Говориш че съм тъп... Тъп съм че искам да си пазя къщата и семейството, щото нема кой. Всичкото от Видим до Добрич е разбито, бито и ограбено. Къщата на село я помляха...вече съм я забатачил нацяло. Няма смисъл. И на село няма полиция, няма началник, няма кос... Няма. Да гледам как дето си израснал ти го грабят и разбиват. Дано не ти идва на главата, пък аз нека съм тъп. Затуй съм си пуснал документите твойот колега каза че ще стане работата. Дай акъл за пищов къв да си взема. Може и по скъп да е, отделил съм пара решил съм да взимам. Кажи какво препоръчваш че си по учен. 2-3 иляди съм готов да дам много са ми ами то един път ще се купува мерак ми е много. Гледам ги у интернета има по 200 има и по 5 иляди...ама 5 са много. Нещо средно кажи.
nakata_
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Фев 2016, 10:36

Re: 50 или 100 патрона за второ служебно КНО?

Мнениеот Border_Officer » 15 Фев 2016, 18:36

Ти бивш военен ли си? Имаш ли подготовка да боравиш с оръжие? Колко патрона си изстрелял? Виждал ли си застрелян човек, виждал ли си ранен с огнестрелна рана, знаеш ли какви поражения нанася огнестрелно оръжие?
Къде се сравняваш с кадрови офицер от армията? Mоже да не си си бъркал в джобовете толкова пъти, колкото патрони е изстрелял въпросният военен.
Най-лесно е да се гевезиш във форума, но опре ли до стрелба, ще я свършиш като кучето на нивата.
Като ти гледам писането и разсъжденията, по-добре стой далече от оръжие. Тя и жабата гледала, че подковават коня, но като вдигнала крак да я подковат, щели да й изхвръкнат очите от зор.
Ако на всеки хамсалак в България даваха оръжие в ръцете, да сме с още един милион по-малко.
Като се прибираш вечер с много пари, ще си поръчаш инкасо да мине да ти прибере парите в трезор. Като ти се налага да се разплащаш с големи суми, ще ползваш банкови преводи.
Като си ти казали, че ще получиш разрешително за оръжие, налягай си парцалите и си чакай разрешителното. Не е важно какъв пистолет ще си купиш и колко пари ще платиш за него. Най-важното е задпистолетното устройство!
Ти си поредният, който си мисли, че морето е до колене.
Border_Officer
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 221
Регистриран на: 03 Яну 2015, 20:18

Re: 50 или 100 патрона за второ служебно КНО?

Мнениеот Dido » 19 Фев 2016, 12:46

brb написа:Прочетох многократно, та затова и питам - та нали аз самият го цитирах по-горе.
Моето тълкуване на приложената извадка от Закона е такова, каквото съм го описал.
От Вашия отговор не разбрах правилно ли ми е тълкуването или не.
Любопитно е, че ВСИЧКИ отговори, които досега съм получил, са абсолютно идентични на Вашия, а именно - "прочети си закона". Ами ето - чета го и го разбирам по начина, по който го описах.
Но дали съм прав?
Иначе не виждам никъде никакво противоречие между Закона и моето тълкуване.
А Вие виждате ли и, ако - да, то - къде, моля?

П. П. Например, когато поисках да си купя още 6 патрона за първото КНО (т. е. - до 50), в магазина ми отказаха, защото трябвало специално разрешително от РУП-а за тези 6 патрона. Така ли е, защото ми се струва смешно, след като законът ми дава право да купя още 6 патрона, да искам и да плащам разни такси за разрешително само за 6 патрона?


Имам като теб оръжие за самоохрана. Преди всяко закупуване на патрони взимам разрешително от служба КОС в управлението по местоживеене. За около седмица получвам подписано и подпечатано разрешително. Прилагаш документ от стрелбището колко патрона си изстрелял и заявление за закупуване на патрони.
Dido
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Фев 2016, 12:35

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта