Въпрос свързан с газово оръжие и телескопична палка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос свързан с газово оръжие и телескопична палка

Мнениеот Svetlin » 28 Яну 2016, 00:40

Здравейте, нов съм във форума и искам да задам въпрос относно телескопична палка и газово оръжие.

За газово оръжие знам, че се иска като го купа да го регистрирам в полицията и да нося с мен касовата бележка и бележката за регистрация с мен. Въпроса ми е - може ли да го нося на колана със себе си навсякъде и ако ме спрат за проверка и го видят дали би могло да ми се направи проблем след като покажа касовата бележка и бележката, че е регистриран?

Тук някъде бях чел, че за да нося телескопична палка трябва да съм имал някаква халка. Ами ако телескопичната палка е с калъф за носене на колана, пак ли ще бъде проблем или задължително трябва да я имам? Един полицай ми беше казвал, че нямало такова изискване и не би трябвало да се прави проблем.

За тези въпроси ще съм благодарен ако получа отговор
Svetlin
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2016, 00:35

Re: Въпрос свързан с газово оръжие и телескопична палка

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2016, 11:10

Svetlin написа:Здравейте, нов съм във форума и искам да задам въпрос относно телескопична палка и газово оръжие.

За газово оръжие знам, че се иска като го купа да го регистрирам в полицията и да нося с мен касовата бележка и бележката за регистрация с мен. Въпроса ми е - може ли да го нося на колана със себе си навсякъде и ако ме спрат за проверка и го видят дали би могло да ми се направи проблем след като покажа касовата бележка и бележката, че е регистриран?

Тук някъде бях чел, че за да нося телескопична палка трябва да съм имал някаква халка. Ами ако телескопичната палка е с калъф за носене на колана, пак ли ще бъде проблем или задължително трябва да я имам? Един полицай ми беше казвал, че нямало такова изискване и не би трябвало да се прави проблем.

За тези въпроси ще съм благодарен ако получа отговор


Пистолета се носи скрито, палката в калъф на колана. Няма да имаш проблеми,но заслужава ли си да си причиниш такова неудобство да носиш някакви безсмислени атрибути на колана си...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос свързан с газово оръжие и телескопична палка

Мнениеот Svetlin » 28 Яну 2016, 11:47

dakota_ написа:
Svetlin написа:Здравейте, нов съм във форума и искам да задам въпрос относно телескопична палка и газово оръжие.

За газово оръжие знам, че се иска като го купа да го регистрирам в полицията и да нося с мен касовата бележка и бележката за регистрация с мен. Въпроса ми е - може ли да го нося на колана със себе си навсякъде и ако ме спрат за проверка и го видят дали би могло да ми се направи проблем след като покажа касовата бележка и бележката, че е регистриран?

Тук някъде бях чел, че за да нося телескопична палка трябва да съм имал някаква халка. Ами ако телескопичната палка е с калъф за носене на колана, пак ли ще бъде проблем или задължително трябва да я имам? Един полицай ми беше казвал, че нямало такова изискване и не би трябвало да се прави проблем.

За тези въпроси ще съм благодарен ако получа отговор


Пистолета се носи скрито, палката в калъф на колана. Няма да имаш проблеми,но заслужава ли си да си причиниш такова неудобство да носиш някакви безсмислени атрибути на колана си...

Ами там където живея престъпността е голяма и бих искал да имам нещо, с което адекватно да мога да се защтитя, защотото не винаги ще мога да избягам или да звънна на 112. Знам, че е безсмислено, но търся по законен начин да притежавам атрибути, за да се чувствам поне малко защтитен.
Благодаря много за адекватния отговор
Svetlin
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2016, 00:35

Re: Въпрос свързан с газово оръжие и телескопична палка

Мнениеот dakota_ » 28 Яну 2016, 15:28

Купи си един спрей за самозащита, носи го в джоба си и имай здрави крака да избягаш, ако ти се наложи да го ползваш. Може и един електрошок да добавиш, но най-важното е колкото се може по-бързо да изчезнеш и да си спестиш нежелани последици от челен сблъсък с евентуален нападател.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта