Има ли край бездействието на полицията.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Има ли край бездействието на полицията.

Мнениеот Мечка » 12 Яну 2016, 19:07

Кога ще се сложи край на полицейското бездействие? До кога ще четем такива новини http://www.dnes.bg/crime/2016/01/11/mas ... sko.289239 По селата сме подложени на изтребление от бандитски шайки, който безчинстват заради бедействието на полицията.
Положението става като в Дивият запад, идва шайка бандити влиза, бие, троши и граби, а полиция няма и няма. Няма кой да залавя бандитите и да се спре с разграбването на селата.
Мечка
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Яну 2015, 09:47

Re: Има ли край бездействието на полицията.

Мнениеот dakota_ » 12 Яну 2016, 21:20

Мечка написа:Кога ще се сложи край на полицейското бездействие? До кога ще четем такива новини http://www.dnes.bg/crime/2016/01/11/mas ... sko.289239 По селата сме подложени на изтребление от бандитски шайки, който безчинстват заради бедействието на полицията.
Положението става като в Дивият запад, идва шайка бандити влиза, бие, троши и граби, а полиция няма и няма. Няма кой да залавя бандитите и да се спре с разграбването на селата.


Гледах в сутрешният блок на Нова телевизия кадри с потърпевшите хора. Всеки може да види клипа http://vbox7.com/play:4604acb253&start=125 и да прецени нормално ли е стари хора да се оставят да живеят почти на отворени врати. Нормално ли е да живеят на село, да се оплакват, че стават кражби и да се затварят с такава врата, която от течението се отваря!
Много пъти съм казвал, че онова "лошото" време мина и замина. Няма я тази държава, която имахме да се грижи за всичко и всеки. Налага се всеки сам да се погрижи максимално за своята сигурност!
Не може като се обадят на някой по телефона да даде пари за подкуп на полицай, лекар, прокурор... да даде пари за климатици... и той да изсипе една шапка с пари в ръцете на измамници, а да не отделя стотинка за собствената си сигурност.
Отново в клипа се чува, че хората от селото нямат по 10 лв. да платят и да наемат охранителна форма да поеме нощем охраната на селото.
Не вярвам някой да е останал да не даде на внуците си по 10 лв. на месец, но стане ли дума да се отделят пари за нещо, което не се яде и пие, тогава полицията е виновна, държавата е виновна, че паднал град и потрошил циглите в селото и все държавата да даде, полицията да свърши... Чува се, че полицията посещава селото, но никъде не се чува и дума с нещо хората да са съдействали на полицията.
Всеки е длъжен първо да се погрижи сам за себе си и след това да има претенции към държавата и в случая към полицията!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Има ли край бездействието на полицията.

Мнениеот Notev » 13 Яну 2016, 10:46

Ти ни оправи изведнъж, всеки да се спасява сам и полицията само в краен случай да се търси :)
Аз съм с максимална пенсия и имам и други доходи, но на село хората са с по 160-180 лв. пенсии. Знаеш ли какво е за пенсионер с такава пенсия да даде 10 лв. и тия 10 лв. са за един човек. За семейство от двама пенсионери 20 лв. са купоните за хляб в месеца. като имат да плащат лекарства, ток, вода, телефон и нали трябва да има и за олио, сол, захар, за друго може и да няма.
Докато бях на служба и аз се бях откъснал от проблемите на хората, но сега виждам много неща по друг начин.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Има ли край бездействието на полицията.

Мнениеот dakota_ » 13 Яну 2016, 19:04

Notev написа:Ти ни оправи изведнъж, всеки да се спасява сам и полицията само в краен случай да се търси :)
Аз съм с максимална пенсия и имам и други доходи, но на село хората са с по 160-180 лв. пенсии. Знаеш ли какво е за пенсионер с такава пенсия да даде 10 лв. и тия 10 лв. са за един човек. За семейство от двама пенсионери 20 лв. са купоните за хляб в месеца. като имат да плащат лекарства, ток, вода, телефон и нали трябва да има и за олио, сол, захар, за друго може и да няма.
Докато бях на служба и аз се бях откъснал от проблемите на хората, но сега виждам много неща по друг начин.


Твоята служба и моята служба са толкова различни, че изобщо не могат да се правят каквито и да са аналогии освен,че става дума за сектор сигурност. По всяко време на денонощието, искам или не искам се запознавам и решавам проблемите на хората. Няма нещо, което да се е случило на територията на управлението, което касае сигурността на хората и да не е стигнало до мен.
Сигурността струва скъпо и с трици маймуни не се ловят! Който иска да има високо ниво на сигурност, ще трябва да инвестира в сигурността си. Положението в държавата е такова, че на този етап с тия средства, които се отделят за сигурност, гражданите получават дори в повече от това, за което плащат.
Не съжалявам никой, защото и да го съжалявам и да не го съжалявам, няма да му купя желязна врата за къщата и няма да му сложа метални решетки на прозорците. Не искам да мисля никой с колко пари на месец живее, защото не съм социален министър и не съм социален работник... Писнало ми е да слушам разни коментатори за МВР, които по цял ден си чешат езиците с глупости и обсъждат неща, които нито е тяхна работа да ги обсъждат, нито разбират от тази работа. В това число са и бивши колеги заемали високи постове, които вместо да си гледат пенсиите, тичат по телевизионни студия и дават различни рецепти за оправяне на МВР, които като цяло са ялови и безполезни!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта