Продажба на тютюн

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Продажба на тютюн

Мнениеот Бореца » 09 Яну 2016, 16:26

Имам един такъв въпрос, защо полицията бездейства и не прави нищо на продавачите на тютюн за пълнене на цигари/ Пред очите на всички се продава такив тютюн на улицата и полицията бездейства. Имам павильон за цигари и стоят и продават пред павильона на улицата пликове с тютюн и полицията не взима мерки да ги задържа и наказва.
Бореца
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Яну 2015, 16:15

Re: Продажба на тютюн

Мнениеот dakota_ » 09 Яну 2016, 19:00

Бореца написа:Имам един такъв въпрос, защо полицията бездейства и не прави нищо на продавачите на тютюн за пълнене на цигари/ Пред очите на всички се продава такив тютюн на улицата и полицията бездейства. Имам павильон за цигари и стоят и продават пред павильона на улицата пликове с тютюн и полицията не взима мерки да ги задържа и наказва.


Колкото разбираш от оръжие и разрешителни за носене на оръжие, толкова разбираш и от тютюн. В повечето случаи това, което продават опаковано в пликове за тютюн, не е никакъв тютюн, а продават т.н пул или шкарт. Простичко казано технологичен отпадък при преработката на тютюна. Същият този боклук не попада под разпоредбите на чл. 12 от закона за акцизите и съответно продавача на този боклук не носи наказателна отговорност по чл.234 от НК!
Задържат се такива продавачи и в повечето случаи след назначени експертизи се установява това, което написах по-горе. Разноските в такива случай остават за сметка на държавата!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Продажба на тютюн

Мнениеот osata » 09 Яну 2016, 20:19

Бореца - вие колко пъти звъннахте на тел. 112 за да уведомите органите на реда, че някакви лица извършват някаква търговска дейност, която може да представлява административно нарушение или престъпление?
Ако стоите на терасата и видите, как едно лице се опитва да ви открадне колата, ще чакате полицейски екип да мине случайно по улицата или ще звъннете на тел. 112? Варианта ще сляза и ще ги "боря" не го поставя в задачата ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Продажба на тютюн

Мнениеот kermit » 09 Яну 2016, 21:45

dakota_ написа:
Бореца написа:Имам един такъв въпрос, защо полицията бездейства и не прави нищо на продавачите на тютюн за пълнене на цигари/ Пред очите на всички се продава такив тютюн на улицата и полицията бездейства. Имам павильон за цигари и стоят и продават пред павильона на улицата пликове с тютюн и полицията не взима мерки да ги задържа и наказва.


Колкото разбираш от оръжие и разрешителни за носене на оръжие, толкова разбираш и от тютюн. В повечето случаи това, което продават опаковано в пликове за тютюн, не е никакъв тютюн, а продават т.н пул или шкарт. Простичко казано технологичен отпадък при преработката на тютюна. Същият този боклук не попада под разпоредбите на чл. 12 от закона за акцизите и съответно продавача на този боклук не носи наказателна отговорност по чл.234 от НК!
Задържат се такива продавачи и в повечето случаи след назначени експертизи се установява това, което написах по-горе. Разноските в такива случай остават за сметка на държавата!


Ти така ли оправдаваш бездействието на подчинените си? Ще ли се изправиш пред министъра на вътрешните работи да кажеш, че не задържате продавачите на тютюн без бандерол, щото това е "пул". Ти как познаваш, че това е "пул", а ако е тютюн какво правим тогава, продаваме си под погледа на полицията и все едно продаваме "пул".
Виждал ли си изобщо експертиза от митническата лаборатория да видиш, че макар и "пул" е от тютюн и става за пушене.
По-добре си стой на топло под климатика и не се меси в неща, които не са ти ясни!
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта