Въпрос за издръжка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за издръжка

Мнениеот Марина » 21 Дек 2015, 17:12

Здравейте, ще си позволя да ви задам един въпрос свързан с издръжка. Става дума за моята майка, която е завела дело срещу мен за издръжка. Работя от доста години в чужбина, майка съм на две деца, не успях да намеря работа в България и заминах за чужбина. Майка ми се разведе с баща ми преди доста години и сега ми се обадиха от България, че мяйка ми ме съди за издръжка, че не може да се издържа сама.
Чувала съм, че ако не плащам издръжка полицията ме разследва и получавам присъда. Към момента не мога да плащам издръжка на майка си, просто имам две деца, за които се грижа. Мога да помагам с нещо, но не ежемесечно. Каква е вероятността да ме осъдят и как да се защитя като нямам възможност да издържам никой друг освен децата си.
Марина
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Дек 2015, 17:03

Re: Въпрос за издръжка

Мнениеот dakota_ » 21 Дек 2015, 19:26

Марина написа:Здравейте, ще си позволя да ви задам един въпрос свързан с издръжка. Става дума за моята майка, която е завела дело срещу мен за издръжка. Работя от доста години в чужбина, майка съм на две деца, не успях да намеря работа в България и заминах за чужбина. Майка ми се разведе с баща ми преди доста години и сега ми се обадиха от България, че мяйка ми ме съди за издръжка, че не може да се издържа сама.
Чувала съм, че ако не плащам издръжка полицията ме разследва и получавам присъда. Към момента не мога да плащам издръжка на майка си, просто имам две деца, за които се грижа. Мога да помагам с нещо, но не ежемесечно. Каква е вероятността да ме осъдят и как да се защитя като нямам възможност да издържам никой друг освен децата си.


Марина, опасявам се, че си сбъркала форума. Полицията не плаща издръжки, не развежда, не жени, не отглежда деца... На този етап полицията няма работа с теб. Ще ти дам няколко безплатни съвета, първо, приеми сериозно нещата, защото ако се отнесеш несериозно и лековато, при определени обстоятелства може да ти бъде присъдено да плащаш издръжка на майка си. Второ, за целта си наеми адвокат, който да те представлява и защитава интересите ти пред съда.
Делото срещу теб е заведено по Семейният кодекс. В случаят дължиш издръжка само, ако майка ти е нетрудоспособна и не може да се издържа от имуществото си. Ако притежава собствено жилище, ниви, гори...получава рента, става доста относително дали дължиш издръжка и всичко е въпрос на доказване... Трябва също да се докаже, че имаш възможност да плащаш издръжка на майка си... При положение, че издържаш две деца и не споменаваш нищо за съпруг, явно трудно ще се докаже, че може да изплащаш издръжка на майка си...
Проблем с полицията може да имаш, ако бъдеш осъдена да плащаш издръжка и не я изплащаш. Тогава наред с изпълнителното дело срещу теб, може да се стигне до наказателно производство и да бъдеш осъдена за престъпление по НК.
Толкова по твоят въпрос, накратко, търси помощ от адвокат!
В природата не се е чувало и виждало кравата да суче от телето си, но от българските пенсионери всичко може да се очаква... Желая ти успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта