Бракувана кола

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Бракувана кола

Мнениеот Pavelin » 11 Дек 2015, 18:06

Здравейте, имам въпрос за една бракувана кола. Колата е бракувана 2013г. Като бракувах пуснах една декларация, че колата ще стои на село. Миналата година продадох колата ей така както е без номера на едни цигани. Преди няколко дни ме поканиха в полицията да се обеснявам за колата на кой е дадена, как е дадена. Циганите били сложили някакви номера и карали колата, а как в полицията са разбрали, че колата е моя като моите номера са в КАТ не знам. Може ли да кажете какво е положението ми и ще имам ли проблем, че съм продал колата на цигани и не съм изтеглил декларацията от КАТ.
Pavelin
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2015, 18:04

Re: Бракувана кола

Мнениеот Lord » 11 Дек 2015, 20:00

Зависи какво разбираш под проблем, Павка? :) Най-малкият ти проблем би бил, че ще бъдеш призован и разпитван, като свидетел при разследващ полицай, а е възможно и да те разтакават по съдебни дела, пак като свидетел, ако се разминеш с това - трябва да почерпиш. Нещата малко ще се усложнят, ако въпросните цигани заявят в полицията, че ти си им продал автомобила с номерата за друго МПС. ;)
Вината за евентуални подобни сценарии е само и единствено твоя. Защо когато реши да бракуваш колата не я предаде в пункт за скрап, откъдето щеше да получиш протокол, който да представиш в ПП, вместо да попълваш декларация, къде е имота, в който ще съхраняваш бракуваното МПС? Глупаво е да не го предадеш в законен пункт, а да го продадеш на непознати цигани! Друга твоя грешка е, че след като си решил да вземеш парите на циганите не сте отишли при нотариус да сключите договар за покупко-продажба, където да е записано, че им продаваш бракувано МПС без регистрационни табели и без СУМПС? Имам и една добра новина за теб, в крайна сметка, въпреки евентуалните перипетии - не можеш да бъдеш осъден за глупавата си постъпка, но изброените главоболия вероятно ще се наложи да ги изтърпиш. :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Бракувана кола

Мнениеот dakota_ » 11 Дек 2015, 20:49

Pavelin написа:Здравейте, имам въпрос за една бракувана кола. Колата е бракувана 2013г. Като бракувах пуснах една декларация, че колата ще стои на село. Миналата година продадох колата ей така както е без номера на едни цигани. Преди няколко дни ме поканиха в полицията да се обеснявам за колата на кой е дадена, как е дадена. Циганите били сложили някакви номера и карали колата, а как в полицията са разбрали, че колата е моя като моите номера са в КАТ не знам. Може ли да кажете какво е положението ми и ще имам ли проблем, че съм продал колата на цигани и не съм изтеглил декларацията от КАТ.


Не са те поканили в полицията, а са те призовали. В първият случай можеш да отклониш поканата, в другият случай си длъжен да се явиш на призоваването.
Ако си бракувал автомобила и си го продал с други регистрационни номера на циганите, ще ядеш дървото.
Ако всичко около теб е ОК и само си продал бракуваният автомобил на циганите да ти броят малко повече пари от пунктовете за вторични суровини, ще ти се размине. Дори може да се замислиш и сетиш в кой пункт за вторични суровини си предал автомобила, като си видял в последствие, че не ти е нужен. Като намериш бележката ще я предадеш на полицията, като не я намериш, никой няма да те убие за това ;). Друго каквото са надробили, остава на циганите да се оправят. Това е положението, а за друг път прочети внимателно какво ти е написал колегата Lord и си окачи една обеца на ухото, че за такива неща не си струва да си тровиш живота!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Бракувана кола

Мнениеот Pavelin » 15 Дек 2015, 22:26

Здравейте отново, може ли още малко помощ.
Може ли да ми кажете какво пише в декларацията за бракуване на колата. Беше една готова бланка и сам си попълних данните и се подписах, но не съм я чел цялата. Работата до колкото разбирам искат да отговарям за невярна декларация, а аз не помня какво съм подписал. Колата си е моя само съм я продал за 500 лв. а на вторични ми даваха най-много 300 лв. това е целият проблем,
Pavelin
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2015, 18:04

Re: Бракувана кола

Мнениеот dakota_ » 16 Дек 2015, 11:33

Pavelin написа:Здравейте отново, може ли още малко помощ.
Може ли да ми кажете какво пише в декларацията за бракуване на колата. Беше една готова бланка и сам си попълних данните и се подписах, но не съм я чел цялата. Работата до колкото разбирам искат да отговарям за невярна декларация, а аз не помня какво съм подписал. Колата си е моя само съм я продал за 500 лв. а на вторични ми даваха най-много 300 лв. това е целият проблем,


Не ти трябва текста на декларацията, попълнил си я, съхранявал си автомобила докато не си решил да го махнеш от имота си. Виж като какъв те призовават в полицията и ако е като свидетел направо питай разследващият какво съдействие иска от теб за да "закове" циганите и никой няма да те пита повече за тази декларация!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта