Въпрос за телескопична палка

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за телескопична палка

Мнениеот hackera457 » 10 Дек 2015, 00:37

Здравейте, нов съм във форума и като един нормален гражданин бих искал да се консултирам със служители на МВР. Въпросът ми е следния:
Имам ли право да притежавам и нося телескопична палка и ако ме спре полицай за проверка би ли подлежала на конфискуване или акт? Тъй като живеем в една държава където престъпността е голяма и бих искал да получа мнение преди да предприема стъпката, тъй като в Закона никъде няма дефиниция като Хладно оръжие и не виждам телескопичната палка да е забранена от закона.
hackera457
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2015, 00:35

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот dakota_ » 10 Дек 2015, 01:21

hackera457 написа:Здравейте, нов съм във форума и като един нормален гражданин бих искал да се консултирам със служители на МВР. Въпросът ми е следния:
Имам ли право да притежавам и нося телескопична палка и ако ме спре полицай за проверка би ли подлежала на конфискуване или акт? Тъй като живеем в една държава където престъпността е голяма и бих искал да получа мнение преди да предприема стъпката, тъй като в Закона никъде няма дефиниция като Хладно оръжие и не виждам телескопичната палка да е забранена от закона.


За притежание е разрешено да притежаваш такава палка, но проблема е в носенето на палката. За целта трябва да си закупиш специална халка за окачване при носене на палката. Нямаш ли тази халка при проверка от полицията ще си навлечеш беля на главата. Влизаш в магазин на "Косранг", единственият лицензиран търговец от МВР за тези халки и си купуваш палка с халка за носене. Пред закона ставаш чист като момина сълза и никой не може да ти каже "връв" като излизаш на улицата с тази палка.
Запомни, че всичко, което не е забранено от закона, е позволено ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот катюша » 10 Дек 2015, 17:53

Правилно, ще наруши чл.6 ако не си купи халка от Косранг. Изпуснал си да му кажеш да гледа, че са два вида, за ежедневно носене и бойна. Скъпи са лицензите и само халката за ежедневно носене е лицензирана :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот adsff12 » 09 Юни 2017, 21:26

Аз имам един така въпрос по тази тема - Може ли открито да се носи палката предвид това, че е в калъф на колана. Въпроса е такъв, че съм охранител, нямам кола и съм принуден да ползвам градския - мога ли да си я носа на тактически колан като не нося яке?
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот dsuzunov » 09 Юни 2017, 21:46

Ако си с униформа, няма да прави впечатление.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот adsff12 » 11 Юни 2017, 23:23

dsuzunov написа:Ако си с униформа, няма да прави впечатление.

Да нося калъфа с белезниците и не ми правен досега проблем
adsff12
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 25 Фев 2017, 20:28

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот hdan1977 » 25 Ное 2017, 04:01

Това ли е необходимо да си закупя?
http://kosrang-bg.com/bg-bg/ks-nosach-palka-0058-p44
hdan1977
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2017, 03:57

Re: Въпрос за телескопична палка

Мнениеот Peter » 26 Фев 2021, 00:23

Искам да попитам нещо. Нямам 18 години но си купих телескопична палка, която ще нося в чантичка, ако ме спре полиция и иска да ме провери и намери палката какво ще направят. Имам ли право да я нося, ще ме задържат ли, само ще ми я вземат ли? Мерси предварително!
Peter
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Фев 2021, 00:20


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron