Клевета

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 19:23

Разбирам,знам го това,и това е проблем - ако тръгнат да се водят дела.. Скъпа работа,не знам точно колко скъпа.
То както казах,по-силните без значение прави или криви винаги печелят..
В този случай нищо не може да се направи,така излиза нали?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2015, 19:57

Stamatov написа:Разбирам,знам го това,и това е проблем - ако тръгнат да се водят дела.. Скъпа работа,не знам точно колко скъпа.
То както казах,по-силните без значение прави или криви винаги печелят..
В този случай нищо не може да се направи,така излиза нали?


Народа е казал - Със силен не се бий, с богат не се съди...
В твоя случай става дума за глупости... един ти казал, че си хомосексуален, друг казал нещо друго... В крайна сметка никой не може да затвори на хората устата. Важно е да си добър човек, другото е злоба и омраза...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 20:11

Не е точнo така,не един казал - друг казал,а един казал - всички повярвали,искало им са е и без това да навредят,е,ето намерили начин,разнесло се е,дори както казах имало е опити за насилие,което е било предотвратено с бяг,и се пита - докога ще се бяга? Клеветата не е ли престъпление,посегателството не е ли?
Като се замисля,лекари биват бити в болници,хора блъскани от автомобили на пешеходни пътеки,преди време по новините показваха какво става по селата и няма възмездие... Е,какво става,какво правим..?
Не е ли жалко,не е ли тъжно?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2015, 20:49

Stamatov написа:Не е точнo така,не един казал - друг казал,а един казал - всички повярвали,искало им са е и без това да навредят,е,ето намерили начин,разнесло се е,дори както казах имало е опити за насилие,което е било предотвратено с бяг,и се пита - докога ще се бяга? Клеветата не е ли престъпление,посегателството не е ли?
Като се замисля,лекари биват бити в болници,хора блъскани от автомобили на пешеходни пътеки,преди време по новините показваха какво става по селата и няма възмездие... Е,какво става,какво правим..?
Не е ли жалко,не е ли тъжно?


Има една приказка -Ти му викаш Куме Иване , то тича за ху*а да те хване...
Казах ти да заведеш дело, казваш, че воденето на дело е скъпа работа...не се знае колко ще струва...
Казах ти да намериш свидетели, казваш, че никой няма да свидетелства, че всеки бяга от тези неща...
Става дума за чест, човек за една чест живее и чест се брани дори с цената на кръв...
Ти искаш някой друг да защитава честата ти вместо теб. Щом искаш друг да защитава честата ти, ще ти се наложи да търпиш униженията и подигравките, докато се намери някой да свърши това, което теб те е страх да свършиш. Клеветата е престъпление, когато ти решиш,че е такова и потърсиш сметка в съда от този, който те е оклеветил.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 21:02

Не съм казал друг да защитава честта ми,просто казвам,че не знам колко точно скъпо е,за свидетелите също - няма такива,не са съгласни,въпреки всичко,защото аз съм слабата страна. Е,в крайна сметка затова пиша тук - какво да направя,какво дело,каква жалба да напиша? Хайде ще си кажа - ходих при адвокат преди седмица,човекът си ми го каза,каза нямаш никакви доказателства,нямаш с свидетели,трябвало поне прозорец да са ми чупели,че да се е водело някакво дело. Тук аз пак бих повторил - вижте какво се случва в болниците,нападат лекари,на пешеходни пътеки се блъскат хора,по селата се влиза с взлом и пак нищо,е как да не се потиска,свива и унива човек...
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2015, 21:28

Stamatov написа:Не съм казал друг да защитава честта ми,просто казвам,че не знам колко точно скъпо е,за свидетелите също - няма такива,не са съгласни,въпреки всичко,защото аз съм слабата страна. Е,в крайна сметка затова пиша тук - какво да направя,какво дело,каква жалба да напиша? Хайде ще си кажа - ходих при адвокат преди седмица,човекът си ми го каза,каза нямаш никакви доказателства,нямаш с свидетели,трябвало поне прозорец да са ми чупели,че да се е водело някакво дело. Тук аз пак бих повторил - вижте какво се случва в болниците,нападат лекари,на пешеходни пътеки се блъскат хора,по селата се влиза с взлом и пак нищо,е как да не се потиска,свива и унива човек...


Седни и напиши една жалба до Прокуратурата. В жалбата наблегни на отправените заплахи за живота и здравето ти. Повикай полиция да види счупеното стъкло... Майка ти и баща са твоите свидетели, че еди-кой си е идвал пред посред нощ пред къщата ви, размахвал е нож и е заплашвал,че ще те убие... В теб е възникнал основателен страх, че същият може да реализира намеренията си. Ако и това е проблем да направиш и продължаваш да плачеш за загиналите на пешеходни пътеки, битите лекари... значи си заслужаваш теглото.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 17 Ное 2015, 20:56

Ще да в полицията,но ме е страх - от себе си,ще ми кажат някакви криви думи при положение,че съм с опънати нерви и ще им тегля... Разбирате ли?
Да сте били свидетели на такова нещо,на разгневени, поради липсата на справедливост,оплакващи се граждани?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот катюша » 18 Ное 2015, 11:40

Stamatov написа:Ще да в полицията,но ме е страх - от себе си,ще ми кажат някакви криви думи при положение,че съм с опънати нерви и ще им тегля... Разбирате ли?
Да сте били свидетели на такова нещо,на разгневени, поради липсата на справедливост,оплакващи се граждани?


Като си толкова лют, защо не теглиш по една майна на тези, които ти бъркат отзад и да не занимаваш полицията с глупости!
Иначе имаме ежедневен контакт с мрънкалници като теб. На първо място в ЕС сме по мрънкалници, които само искат и нищо не правят да са по-добре. Чакат полицията и други институции да им направят густото, а те само да мрънкат и да изискват!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 18 Ное 2015, 12:55

Съгласен съм,добре,ама знаете ли какво - какво после ще стане? Аз това с тегленето на майни си го помислих още след случая,след мълвата,слуха и така нататък. Но тегленето на майни за мен знаете ли какво означава - с една дума - смърт! Знаете ли защо? Предполагате ли защо? Както няколко поста по-нагоре е казано - ТУК Е ЗАСЕГНАТА ЧЕСТТА,ИМЕТО,АВТОРИТЕТЪТ ,ДОСТОЙНСТВОТО НА ДАДЕНИЯ ЧОВЕК В ОБЩЕСТВОТО - ТОВА Е РАВНОСИЛНО НА СМЪРТТА НА ТОЗИ ЧОВЕК,ТОВА Е ДОЛНА,МРЪСНА ЛЪЖА - КЛЕВЕТА, И ОНЗИ/ОНЕЗИ,КОИТО СА Я ПУСНАЛИ И КОИТО ПРОДЪЛЖАВАТ ДА Я РАЗПРОСТИРАТ ЗАСЛУЖАВАТ СМЪРТ!!!

И сега да дойдем на ''послето'' - какво ще стане после с мене? Затвор? Самоубийство? Все хубави неща,нали?

Щом ще се саморазправяме - ЗА КАКВО НИ Е ПОЛИЦИЯТА?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dsuzunov » 18 Ное 2015, 13:41

Значи, не искаш да се саморазправяш, а търсиш съдействие от други, за неща, касаещи и решими само и единствено от теб.
Нямаш смелостта да излезеш очи в очи с тези, които те унизяват, искаш някое ченге да ги дръпне за ушите пред тебе, да им хвърли един хубав бой, а ти да седиш отстрани и да се радваш на факта, че си си намерил батко-закрилник.
Не знам, все повече започвам да се замислям за твоето "състояние на духа"...
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта