Клевета

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Клевета

Мнениеот Stamatov » 14 Ное 2015, 22:01

Питам за един мой приятел,който живее на село,тоест тесен кръг хора,всички се познават,от което логично следва,че натискът е голям. Този мой приятел преди година навърши пълнолетие,скормно момче,бих казал свито,слаботелесно,с добър характер и нрав,приветлив,добродушен. И сега какво се случва,в селoто се пуска слух(от ''доброжелатели''),че това момче е хомосексуално,че еди си кой е спал с него и така нататък,в момента всеки в селото гледа на момчето по този начин,всеки го гледа подигравателно,момчето се чуди защо,докато на два пъти чува как говорят зад гърба му отвратителни неща. Натискът е голям,има страх от насилие(сексуално),споделя с родителите си,те естествено му казват,че няма такова нещо,че той си внушава и така нататък. Момчето е потиснато,сега е още по-свито,a това,че не може да докаже обратното(на клеветата) го убива...
Аз не знам какво да му кажа,просто нямам какво,това е голям ад..

Какво бихте съветвали този човек(момче)?

Благодаря!
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2015, 11:39

Една поетеса заведе дело за обида, че друг поет се усъмнил в това, че е мома. Доказа пред съда девствеността си и въпреки 40 годишната си девственост изгуби заведеното дело :D
Чудя се за твой приятел ли става дума, или ти имаш такъв проблем и се чудиш как да го решиш.
Съвета ми е да отправи покана към тези, които се съмняват в мъжките му качества, да пуснат приятелките си при него и да им подсигури една скрита камера да гледат какво се случва :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 13:47

Съгласен съм,логично е,но да го кажа по-друг начин - някои си хора,които не мислят добро на въпросния по една или друга причина,пускат такъв слух(те може би много добре знаят,че не е такъв,но и знаят,че са маса хора,по-силни във всяко отношение) и се опитват да го очернят,малтретират и така нататък.Въпросният знае това нещо и от няколко месеца живее в стрес и страх,не остава сам дори и вкъщи,винаги е с някого от семейството си. И в тази ситуация.. какво може да се направи...?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2015, 14:22

В такъв случай се търси помощ от психолог /беседва се и се търси резултат/ или психиатър / назначава лекарствена терапия/.
Случая не е за помощ от полицията. Постнал си заглавие "клевета", най-трудно се събират доказателства за мъжка девственост.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 15:09

Защо психолог,при положение,че опасността е реална?
Да оставим девствеността - както казах, те много добре знаят,че не е такъв. Клеветата е факт,момчето е опетнено,излязло му е име, и сега какво? То се пази,но докога така?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 15 Ное 2015, 15:55

Не съм казал само с психолог, може и психиатър, може и при двамата да отидеш на преглед.
След няколко посещения може опасността да не е вече реална, а след по-продължителна терапия дори да престанеш да виждаш опасност за теб!
Полицията не се намесва в спорове за клевета!
Ако мислиш, че са те оклеветили се свържи с адвокат. Подайте частна тъжба до съответният съд и там на базата на приложени писмени доказателства и свидетелски показания ще доказваш, че не си педе..ст.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 17:19

Свидетелски показания - няма да има,никой в тези среди не иска да се занимава със съда. Това е най-големият проблем,никой не се наема,не се съгласява.

А какво ще рече - приложени писмени доказателства?

Психолога,психотерапевта,психиатъра - не са грам нужни,защото случаят наистина е реален. Може би звучи нереално и измислено,звучи като внушение? Дори да звучи така,ето аз казвам - реално си е такава ситуацията.
Аз се учудвам защо това се поставя под съмнение при положение,че преди време по новините се показваха редица случаи на грабежи по селата,просто се влиза,бият се стари хора,краде се,дори има и случаи на сексуално насилие,така че,какво е това съмнение тука..?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот сигма3 » 15 Ное 2015, 17:23

Послушай Дакота пич......
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 15 Ное 2015, 18:26

Добре,просто приемете ситуацията за такава,ако искате може и да не ми вярвате,не ми вярвайте,добре,но описах даден случай,щом не ми вярвате приемете го като задача,това е проблемът,това са двете страни на проблема - човекът върху когото пада мръсната лъжа,клеветата и онези отсреща,които си го позволяват,защото са преценили(правилно),че са по-силни и са решили да си правят каквото искат едва ли не.
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот dsuzunov » 15 Ное 2015, 19:04

Чадо, зададе въпрос, поиска мнение, получи го!
Това, че съветите, които Дакота ти даде, не ти харесват, не значи, че не са точните.
Потърси съвет в някой адвокатски форум. За там обаче, ще трябва да регистрираш и дебитната си карта.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта