Клевета

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Клевета

Мнениеот Stamatov » 18 Ное 2015, 18:11

Да попитам аз пак - За какво ни е полицията,ако ще се саморазправяме?

Ако остане на мен - няма да им се размине с бой,разбирате ли?
Stamatov
 

Re: Клевета

Мнениеот osata » 18 Ное 2015, 20:39

Добре де, монетата има две страни. При твоят случай също.
Затова е полицията, затова е съдът - най-общо казано да кажат кой прав, кой крив.
Обаче тук идва пак въпросът - доказателства. Аз също мога да кажа, че директорът на полицията ме е заплашил, ама няма свидетели, щото всички ги е страх, аз не мога да докажа, нощем не мога да спя, имам оръжие, ще направя някоя глупост, ама защо министъра не го уволни тоя директор???
Надявам се разбра примерът ми - при всеки спор, трябва да се стигне до обективната истина - дали според документи, свидетели и т.н. Ти казваш едно, но то трябва да се докаже, според българските закони е така, нито полицаят на входа на районното, нито началникът му, нито прокурора, нито съдията имат законовото право да ти повярват и да предприемат действия, без цялата "история" да бъде доказана. Сега разбираш ли, защо най-ценното нещо във вашия случай случай - свидетелски показания, записи от видеокамери!
Следя темата, виждам, че имаш (пиша на "ти" умишлено) доста добра обща култура, посочваш събития, опции и възможности, свързани със събития в държавата с голям обществен отзвук, което ме води до мисълта, че не си точно едно объркано момче, незапознато, търсещо каквато и да е помощ и съвет какво да направи неговия приятел, а по-скоро нещо друго ;)
Идва един човек, дадох 200лв назаем, не ми ги връщат. Добре де, ама другия човек казва, че той ти е дал на теб 200лв назаем. Въпрос на доказване. А как се доказва - ...по-горе е споменато.
Моето мнение - жалба в прокуратурата - успех!
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Клевета

Мнениеот Lord » 18 Ное 2015, 21:37

Stamatov написа:Да попитам аз пак - За какво ни е полицията,ако ще се саморазправяме?

Stamatov написа:Ще да в полицията,но ме е страх - от себе си,ще ми кажат някакви криви думи при положение,че съм с опънати нерви и ще им тегля... Разбирате ли?


Последно?!


Stamatov написа:...
Не е ли жалко,не е ли тъжно?


Не, не ни е просто жалко и тъжно, а ни е направо бясно и гневно на подобни местопроизшествия, момко. Аз съм броил не до десет, ами по няколко цигари съм изпушвал, след поставяне на белезниците, за да ми мине донякъде и тогава съм продължавал.

Stamatov написа:...Да сте били свидетели на такова нещо,на разгневени, поради липсата на справедливост,оплакващи се граждани?

Животът никога не е бил, не е и няма да бъде справедлив!

Stamatov написа:...преди време по новините показваха какво става по селата и няма възмездие... Е,какво става,какво правим..?


Вършим си работата, събираме доказателства, издирваме, разследваме и следва това:
Рецидивист инквизира семейство за 25 лeва

Рецидивист с 13 присъди отива за още 15 г. в затвора при първоначален строг режим след зверска гавра с възрастно семейство в русенското село Бистренци.
Окръжният съд в крайдунавския град призна за виновен Красимир Христов /31 г./ в опит за изнасилване и блудство, грабеж на 25 лв. и лишаване от свобода на мъж и жена.
Насилникът се призна за виновен и поиска делото да се гледа по съкратената процедура, за да получи по-лека присъда. Той може да я обжалва пред Великотърновския апелативен съд (ВТАС).
Жертвите не присъстваха в съдебната зала, а прокурорът по делото се отказа да опише шокиращите подробности по случая. През февруари т.г., бандитът нахълтал в къщата и пребил от бой стопанина, като му счупил лявата ръка. После го завързал в мазата и започнал да се гаври пред очите му с 64-годишната му съпруга. Накрая я завързал за легло в стаята, взел намерените 25 лв. и се прибрал да спи у дома си.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4791215

Свършили сме си работата.



Stamatov написа:... Клеветата не е ли престъпление,посегателството не е ли?
...

Престъпление е, но от частен характер и се преследва в съда, а не от полицията/държавата. Такъв е закона! Ако се чувстваш оклеветен, набеден или обиден, реда е да наемеш адвокат или без такъв да заведеш искова молба до съответния районен съд, това е законният ред!

Ако се опасяваш от посегателство към теб, имуществото ти или на твои близки - това е престъпление от общ характер и е редно да подадеш заявление до полицейското управление или районната прокуратура, но в този случай отсрещната/отсрещните страна/ни трябва да са осъществили едно от следните деяния:
Чл. 144. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който се закани на другиго с престъпление против неговата личност или имот или против личността или имота на неговите ближни и това заканване би могло да възбуди основателен страх за осъществяването му, се наказва с лишаване от свобода до три години.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) За закана спрямо длъжностно лице или представител на обществеността при или по повод изпълнение на службата или функцията му, или спрямо лице, ползуващо се с международна защита, наказанието е лишаване от свобода до пет години.
(3) (*) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Ако деецът се е заканил с убийство или деянието е извършено от лице по чл. 142, ал. 2, точки 6 и 8, наказанието е лишаване от свобода до шест години.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Клевета

Мнениеот dakota_ » 18 Ное 2015, 22:12

Всичко стана ясно, но да си дойдем на думата - "Да попитам аз пак - За какво ни е полицията" :mrgreen: :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Клевета

Мнениеот сигма3 » 19 Ное 2015, 11:44

Още в началото Дакота ти каза...имаш нужда не от полиция ,а от лекар пич......
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта