Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 05 Юни 2016, 11:41

В района на Осиково местността "Америката" преди години се ловеше много риба. От доста време има частна фирма, която е изкупила собствеността и не може свободно да се лови риба.
Някъде 2004 год. беше замръзнало от Ммериката до Михалково и ставаше за риболов на лед, който има здрави нерви да се довери на леда :). От тогава не съм го виждал да замръзва, а ходя често там за риба.
Ние сме благословени от Бога с райски места за живеене и почивка.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Митев » 17 Юни 2016, 21:14

Здравейте, преди време питах за някои други неща и помогнахте макар и не изцяло. Може ли да ми кажете какво ще ми се случи като ми написаха акт, че ми е спукано предното стъкло на колата? Значи не е много, три лъча спукано около 10 см., но ми написаха акт и ми спряха колата от движение. Какво трябва да очакавам като глоба и как да процедирам със спирането от движение? Благодаря ви предварително.
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Въпрос?

Мнениеот PAOLON » 17 Юни 2016, 23:32

Сменяш стъклото и бегом в ОПП да си пуснеш колата в движение.
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 18 Юни 2016, 22:01

Митев написа:Здравейте, преди време питах за някои други неща и помогнахте макар и не изцяло. Може ли да ми кажете какво ще ми се случи като ми написаха акт, че ми е спукано предното стъкло на колата? Значи не е много, три лъча спукано около 10 см., но ми написаха акт и ми спряха колата от движение. Какво трябва да очакавам като глоба и как да процедирам със спирането от движение? Благодаря ви предварително.


Не каза какво се случва с делото за репресираният ти дядо, изкара ли някой лев или сте в тупик ;)
Много е важно от колко време караш със спукано стъкло, може да е погасено по давност нарушението ти със спуканото стъкло 8-) ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот m-r_Vekilski » 18 Юни 2016, 22:08

Митев написа:Здравейте, преди време питах за някои други неща и помогнахте макар и не изцяло. Може ли да ми кажете какво ще ми се случи като ми написаха акт, че ми е спукано предното стъкло на колата? Значи не е много, три лъча спукано около 10 см., но ми написаха акт и ми спряха колата от движение. Какво трябва да очакавам като глоба и как да процедирам със спирането от движение? Благодаря ви предварително.

Глобата ще е процент от стойността на стъклото по фактура!
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Въпрос?

Мнениеот Митев » 19 Юни 2016, 08:15

dakota_ написа:
Митев написа:Здравейте, преди време питах за някои други неща и помогнахте макар и не изцяло. Може ли да ми кажете какво ще ми се случи като ми написаха акт, че ми е спукано предното стъкло на колата? Значи не е много, три лъча спукано около 10 см., но ми написаха акт и ми спряха колата от движение. Какво трябва да очакавам като глоба и как да процедирам със спирането от движение? Благодаря ви предварително.


Не каза какво се случва с делото за репресираният ти дядо, изкара ли някой лев или сте в тупик ;)
Много е важно от колко време караш със спукано стъкло, може да е погасено по давност нарушението ти със спуканото стъкло 8-) ;)


Завели сме дело и чакаме. Колата я карам така поне 3 години, капнал съм по една капка каноконлит на всеки лъч в края и не е мръднало. Не знам защо се хванаха за стъклото може да са чакали да им дам нещо. Това време не мога да го докажа за да ползвам давност. Глобата четох из нета, че е около 20-30 лв. на пункта в КАТ ли минавам на преглед или на частните?
Митев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 42
Регистриран на: 22 Мар 2016, 21:17

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 19 Юни 2016, 13:23

Пусни една жалба до министъра на транспорта срещу пунктовете за технически прегледи, които са те пускали през тия три години да минаваш на технически преглед със спукано предно панорамно стъкло. Това са виновниците да караш със спукано стъкло три години. Докато прегледите се извършваха в пътна полиция почти нямаше такива безобразия технически неизправни МПС да минават безпроблемно на ГТП и да се движат по пътищата. От такива печалбарски пунктове и от проверки на нередовни автомобилни превозвачи някои ДАИ-аджии се позлатиха и напълниха гардероби с пари... нашите хора нищо не са чакали да им даваш, а са си свършили работата както трябва. Сменяй си спуканото стъкло и си приведи автомобила в ред за да не се чудиш в утрешният ден, защо те наказват като си нередовен.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron