Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 13 Апр 2016, 20:44

Niki написа:...Никой не ми вярва, че не съм слоцжил аз тия номера, какво да правя и колко пари е глобата за такова нещо?


Абе, и аз не ти вярвам никак, но за разлика от колегата dakota_ не съм настроен с чак толкова обвинителен уклон. ;) Ако не си спрян по време на движение с въпросното МПС, при което да си казал, че ти си поставил табелите, за да се придвижиш от т.А до т.Б няма да имаш големи грижи. Обаче, ако въпросния стопански двор е с видеонаблюдение и има запис, как ти паркираш колата с точно тези табели възниква известен проблем. Ще ти е нужен адвокат и вероятно пак няма да имаш проблеми, с изключение на малко нерви, по време на делото. Защото досъдебно производство така или иначе ще има, а не глоби, въпроса е дали ще е срещу теб или срещу неизвестен извършител. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Niki » 13 Апр 2016, 21:27

Благодаря ви, приятели, в понеделник ни викат в полицията с татко. Колата карам аз, но се води на татко на името. Не съм луд да поставям чужди номера на колата си. Не е крадена, купена е на старо от съседното село. Ходихме при натариус да разпише покупката и номерата останаха същите. На призовката пише да отидем като свидетели. Не знам само като не съм видял кой е сменил номерата какво да свидетелствам?
Камери няма там то е бивше селско стопанство и само пазач на кантара има. Пазача не ни е видял като сме спрели щял е да ни каже че ще пречим. Не вярвам и аз за такова нещо да ме изправят на съд. Ще си платим за едни нови номера с талона и дано е това.
Niki
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2016, 10:05

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 13 Апр 2016, 21:59

Niki написа:Благодаря ви, приятели, в понеделник ни викат в полицията с татко. Колата карам аз, но се води на татко на името. Не съм луд да поставям чужди номера на колата си. Не е крадена, купена е на старо от съседното село. Ходихме при натариус да разпише покупката и номерата останаха същите. На призовката пише да отидем като свидетели. Не знам само като не съм видял кой е сменил номерата какво да свидетелствам?
Камери няма там то е бивше селско стопанство и само пазач на кантара има. Пазача не ни е видял като сме спрели щял е да ни каже че ще пречим. Не вярвам и аз за такова нещо да ме изправят на съд. Ще си платим за едни нови номера с талона и дано е това.


Ники, не бързай да ни благодариш. Полицията е открила, че на автомобила ти са монтирани чужди табели. Варианта с поставяне на чужди табели на кантара клони към нула... Освен ако пазача не си е оплюл брадата, че си затворил кантара и не е разкачил номерата на някоя стара бънгия хвърлена в стопанството да те накаже... това е също е малко вероятно... и като се види на кой се водят табелите ще лъсне.
Поставянето на други табели в рамките на няколко часа ще личи при оглед и вярвам, че колегите са гледали дали има пресни следи от интервенция...
Ако допуснем, че ти не си злоупотребил с чужди табели, тогава мисли дали не сте купили автомобила с тия табели, което ще е голям майтап... Призован си като свидетел, защото такъв е реда, но няма никакъв проблем от свидетел да станеш обвиняем... Случи ли се това нещо, търси помощ от адвокат и слушай съветите на адвоката.
Можеш при добро желание да споделиш как се развиват нещата след разпита при разследващият полицай.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 14 Апр 2016, 10:49

Niki написа:Благодаря ви, приятели, в понеделник ни викат в полицията с татко. Колата карам аз, но се води на татко на името. Не съм луд да поставям чужди номера на колата си. Не е крадена, купена е на старо от съседното село. Ходихме при натариус да разпише покупката и номерата останаха същите. На призовката пише да отидем като свидетели. Не знам само като не съм видял кой е сменил номерата какво да свидетелствам?
Камери няма там то е бивше селско стопанство и само пазач на кантара има. Пазача не ни е видял като сме спрели щял е да ни каже че ще пречим. Не вярвам и аз за такова нещо да ме изправят на съд. Ще си платим за едни нови номера с талона и дано е това.


Ники, повярвай ми, че за такова нещо няма никакъв проблем да "изправят на съд" собственика на автомобила. Факт е, че автомобила е управляван с тези табели. Факт е, че табелите на автомобила са издадени за друг автомобил и е факт, че се ползват на автомобила на баща ти. Вероятно баща ти ще бъде привлечен като обвиняем, а ти ще останеш свидетел. Във вашата ситуация вие ще трябва да доказвате, че не сте поставили тези номера на автомобила. Дано сте с чисто съдебно минало да може съда да ви освободи от наказателна отговорност и да наложи административно наказание.
Като се замисля и аз не гледам сутрин номерата на колата си, може през нощта някой да ми окачи чужди табели и да позвъни в полицията да ме проверят ;) :D
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот kermit » 14 Апр 2016, 19:44

Оперативните носят по няколко чифта табели в колите си, сменят ги и карат без някой да взима отношение и да се вживява, че са окачили чужди табели на автомобилите си.
kermit
Полицай
Полицай
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Дек 2015, 17:40

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 15 Апр 2016, 07:48

Оперативните носим по един кашон с табели в колите си, в понеделник с една табела, вторник с друга и така до края на седмицата :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Shofera » 27 Апр 2016, 20:18

Здравейте, имам един въпрос за една случка на пътя случила се преди 2-3 седмици.
Положението е следното, стана катастрофа, удари се в мен друга кола по вина на другият шофьор. Понеже беше доста силен удар се изплаших и като излязох извадих виновният и му набих една глава и може да съм го ударил още 2-3 пъти не помня. Дойдоха катаджии повикаха още две куки с друга кола и ме откараха в районното. Обвинението ми е за леки телесни наранявания с хулиганство. Нищо не съм направил и нищо нямаше да се случи ако не беше катастрофата. Получава се удар за удар, аз имам леки наранявания от удара и той има леки наранявания от удара. Какво е хулиганското в случая и как да оспоря обвиненията на следователя? Благодаря за вниманието.
Shofera
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Фев 2015, 10:47

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 27 Апр 2016, 21:11

Явно нещо спестяваш от историята, защото от написаното има данни само за леки телесни повреди, но не и за хулиганство.
Имало ли е много свидетели на случката, много възмутени граждани, стана ли голяма патаклама...
Държа ли се непристойно, дръзко, цинично с колегите посетили произшествието, с граждани свидетели на произшествието. Всичко това и още други неща са важни за да се определи има ли хулиганство.
Най-доброто решение на въпроса ти може да получиш като си наемеш адвокат.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 27 Апр 2016, 22:48

Нищо нямало да случи ако не е била катастрофата,

нищо е нямало да се случи ако не беше ударил човека.

Ще те осъдят, ще платиш една малка сума за хулиганство, ама после пък оня "леко ударения" като заведе едно дело, и ако не действа импулсивно като теб, а се консултирал с адвокат и си е подготвил нужните медицински документи, като добавим стрес, пропуснати ползи..... абе може и да ти вземе половината кола ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Shofera » 28 Апр 2016, 11:40

dakota_ написа:Явно нещо спестяваш от историята, защото от написаното има данни само за леки телесни повреди, но не и за хулиганство.
Имало ли е много свидетели на случката, много възмутени граждани, стана ли голяма патаклама...
Държа ли се непристойно, дръзко, цинично с колегите посетили произшествието, с граждани свидетели на произшествието. Всичко това и още други неща са важни за да се определи има ли хулиганство.
Най-доброто решение на въпроса ти може да получиш като си наемеш адвокат.


Като ме повика следователят ми даде възможност да си намеря адвокат. Адвоката ми същото като теб каза, че нама хулиганство, а само леки наранявания и каза, че за това се съдят на частно двете страни пред съдия.
Исках да чуя какво казвате и вие като полицаи, защото всеки чете закона както на него му е изгодно.
Не съм го карал да ме удря, не съм го карал да излиза без застраховка и да ме вкара във филм да се чуда кой да плаща ремонта.
Моята риза е скъсана но не се оплаквам, гърдите са ми сини от кормилото като се заби в мен ама пак не се оплаквам.
За леки наранявания колко пари може да ме глобят?
Shofera
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Фев 2015, 10:47

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта