Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 22 Яну 2016, 13:26

mishkata написа:Здравейте на всички, имам спешна нужда от съвети. Живея с нашите на село и да се пазим от кражби имаме два звънеца в стаята ако се влезе да се краде в стопанските сгради звънят и знаем къде е влезнато. Преди седмица през нощта се обади единият звънец и с татко изскочихме навън. Сгащихме един циганин вътре в сайвана и видяхме един да бяга през оградата. Циганина го спукахме от бой и викахме полиция да го откарат в полицията. Хванаха на другия ден и другия циганин и писахме всичко както си е. Днес викаха баща ми и следователката е казала по нареждане на прокурора ще разследва баща ми за тва че е спукана главата на циганина и лежи в болницата.
Честно ли е това и какво да направя да не съдят баща ми за нищо. Ако не бяхме били циганина щяхме ние да ядем бой. Полицията като дойде също го биха докато го качат в колата щото се дърпаше и попържваше полицаите.
Какво ще посъветвате да кажа на татко и защо без вина да го разследват и съдат.


Тук не е спешна помощ, че да се отговори спешно на нуждите ти. Съветвам те да си потърсите адвокат и понеже сте от село и обичате да се хвалите как сте се напили, как сте спукали от бой някой, да спреш да плямпаш на ляво и надясно какво сте сторили с баща ти!
Ако циганина пукне, което е малко вероятно, но възможно, ще имате проблеми с баща ти.
Споменаваш полицията, че са били циганина. Полицията не бие, а респектира със сила и помощни средства, до сломяване на съпротивата на задържаното лице. Търси адвокат за баща ти и се готви и теб да "разследват" като баща ти ;)
Апропо, запали една свещ за здравето на циганина, да живее поне докато се откачите от "следователката" и прокурора 8-)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот niki9 » 05 Фев 2016, 20:41

Здравейте. Не съм сигурен дали тук е точната тема, но пише въпрос.

За медицинската годност за длъжности с първоначална физическа подготовка прочетох следното:
Кожни изменения, вродени или придобити (белези, татуировки и др.) по откритите части на лицето и крайниците (видими при носенето на лятна униформа в МВР), представляващи значими козметични дефекти и отличителни белези, които определят кандидатите за АМВР и за униформени служители като негодни.

Това означава ли, че заради бенка с размер около 3-4 сантиметра в областта под коляното няма да мога да мина медицинските прегледи :o Това малко ме шокира, защото явно не трябва да имам никакви отличителни белези, сякаш ще се крия от някого :roll: Означава ли това, че ако за прегледа на някого му е излязла пъпка на лицето, че няма също да бъде допуснат, тоест ще му напишат, че е негоден :roll: Ако някой може да ми даде отговор благодаря.
niki9
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Фев 2016, 20:38

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 05 Фев 2016, 21:13

Да си виждал българска полицейска униформа с къси панталони?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот noname » 29 Мар 2016, 14:57

Здравейте, дано въпроса ми е на вярното място във форума ви. Интересувам се колко време се пазят текстовете на СМС в мобилните оператори и чрез съда мога ли да поискам текстовете на изпратени съобщения от даден мобилен номер. Също така колко време се пазят записите от разговорите при различните оператори и може ли чрез съда да искат записите?
noname
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2016, 14:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 29 Мар 2016, 15:17

Всичко това е възможно само, ако мобилният апарат е марка "Самсунг". Работи се по въпроса и за марката "HTC", но в БГ е голяма корупция и си иска време да получат и те разрешение за тази услуга.
Записите от разговорите и текста от СМС - те се дават на съда само за тежки престъпления като развод и изневяра, но при изневярата се иска да е с две жени едновременно, с една не се зачита за тежко престъпление и съда отказва достъпа до такива данни.
Първо се посещава Началника на РУ на полицията по местоживеене, пуска се заявление по образец даден лично от началника и той го предвижва към съда.
Ако откаже и ти каже, че такава процедура няма, пускай смело жалба срещу този началник до Директора на ОДМВР. Знаеш ли колко ги мързи в полицията и как гледат да не се занимават с такива сериозни неща като твоят случай.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот noname » 29 Мар 2016, 16:21

Въпроса ми е сериозен и моля за сериозен отговор. Телефона е самсунг, колко врем се пазят записите от разговорите и съобщенията от СМС. На мен ми казаха, че се пазят 10 години и може с нареждане от съдия да се искат от мобилните оператори. Става дума за едно дело и да се докаже кой е виновен по делото. Може ли в прокуратурата да се отиде щом на полицията не им се занимава с това?
noname
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2016, 14:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 29 Мар 2016, 17:23

noname написа:Здравейте, дано въпроса ми е на вярното място във форума ви. Интересувам се колко време се пазят текстовете на СМС в мобилните оператори и чрез съда....

Виж кои институции касае въпроса ти и го отправи към тях. От нас (МВР) нищо не зависи, защото сме прекалено независими ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 30 Мар 2016, 07:58

noname написа:Въпроса ми е сериозен и моля за сериозен отговор. Телефона е самсунг, колко врем се пазят записите от разговорите и съобщенията от СМС. На мен ми казаха, че се пазят 10 години и може с нареждане от съдия да се искат от мобилните оператори. Става дума за едно дело и да се докаже кой е виновен по делото. Може ли в прокуратурата да се отиде щом на полицията не им се занимава с това?


За нокия знам, че се пазят 10 години, но са самсунг е 5 години. За какво се води делото и каква вина искаш да докажеш?
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Niki » 13 Апр 2016, 10:11

Здравейте, моля да ми отговорите на един въпрос свързан с КАТ.
Бях си оставил колата в един стопански двор на село и бях мръднал с друга кола на пруиятел до града.
Колата е пречила на кантара за теглене на камионите и са повикали полиция. Не знам кой го е направил, но като ме наери полицията след около два часа и не откараха при колата ми.Колата беше с други табели с други номера, които не бяха мои.
Никой не ми вярва, че не съм слоцжил аз тия номера, какво да правя и колко пари е глобата за такова нещо?
Niki
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2016, 10:05

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 13 Апр 2016, 12:51

Niki написа:Здравейте, моля да ми отговорите на един въпрос свързан с КАТ.
Бях си оставил колата в един стопански двор на село и бях мръднал с друга кола на пруиятел до града.
Колата е пречила на кантара за теглене на камионите и са повикали полиция. Не знам кой го е направил, но като ме наери полицията след около два часа и не откараха при колата ми.Колата беше с други табели с други номера, които не бяха мои.
Никой не ми вярва, че не съм слоцжил аз тия номера, какво да правя и колко пари е глобата за такова нещо?


Въпроса ти няма нищо общо с "КАТ".
Да ти кажа и аз не ти вярвам, че някой ще ти свали табелите на колата и ще сложи други табели.... и ти падаш от небето и не знаеш нищо по въпроса.
За твое успокоение прочети какво казва закона за твоят случай:
Чл. 345. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който си служи с контролни знаци, издадени за друго моторно превозно средство, или със знаци, неиздадени от съответните органи, се наказва с лишаване от свобода до една година или с глоба от сто до триста лева.

Ще се именуваш пред разследващ полицай, после прокурора ще преценява как стоят нещата и ако внесе обвинение в съда, ще се мъчиш да убеждаваш кадията, че си ни чул, ни видял.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта