Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 28 Апр 2016, 12:15

Shofera написа:
dakota_ написа:Явно нещо спестяваш от историята, защото от написаното има данни само за леки телесни повреди, но не и за хулиганство.
Имало ли е много свидетели на случката, много възмутени граждани, стана ли голяма патаклама...
Държа ли се непристойно, дръзко, цинично с колегите посетили произшествието, с граждани свидетели на произшествието. Всичко това и още други неща са важни за да се определи има ли хулиганство.
Най-доброто решение на въпроса ти може да получиш като си наемеш адвокат.


Като ме повика следователят ми даде възможност да си намеря адвокат. Адвоката ми същото като теб каза, че нама хулиганство, а само леки наранявания и каза, че за това се съдят на частно двете страни пред съдия.
Исках да чуя какво казвате и вие като полицаи, защото всеки чете закона както на него му е изгодно.
Не съм го карал да ме удря, не съм го карал да излиза без застраховка и да ме вкара във филм да се чуда кой да плаща ремонта.
Моята риза е скъсана но не се оплаквам, гърдите са ми сини от кормилото като се заби в мен ама пак не се оплаквам.
За леки наранявания колко пари може да ме глобят?


Никъде не съм казал, че не си извършил хулиганство.
От разказа ти и това, което съобщаваш като информация няма хулиганство, но какво точно се е случило и защо са ти повдигнали такова обвинение знае само този, който го е повдигнал. Попитах те няколко неща, но не казва нищо в тази връзка... От тук насетне следваш каквото ти каже адвоката и каквото отсъди съда, ако се изправиш пред съдията с такова обвинение.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот alis_ » 27 Май 2016, 15:41

Здравейте, в конспекта за устния изпит за адвокати и младши адвокати има въпрос "мерки за административна принуда по Закона за МВР и производства по тях". Мислите ли, че е достатъчно човек просто да е запознат какво пише в ЗМВР или ви хрумва нещо допълнително, което може да се прочете или да споделите по въпроса?
alis_
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Май 2016, 15:16

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 27 Май 2016, 16:47

alis_ написа:Здравейте, в конспекта за устния изпит за адвокати и младши адвокати има въпрос "мерки за административна принуда по Закона за МВР и производства по тях". Мислите ли, че е достатъчно човек просто да е запознат какво пише в ЗМВР или ви хрумва нещо допълнително, което може да се прочете или да споделите по въпроса?


Като нещо допълнително може да хвърлиш едно око на това http://vas.bg/files/Adv4_2013_5.pdf съответно членовете от ЗМВР трябва да ги съобразиш с действащият ЗМВР. Автора Деню Гого е адвокат и е много читав като човек и като адвокат. Разбира се не бива да пропускаш и ЗАНН :)
Успех на изпита!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот alis_ » 27 Май 2016, 17:24

Много благодаря, страхотен си!
alis_
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Май 2016, 15:16

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 27 Май 2016, 18:58

dakota_ написа:
alis_ написа:Здравейте, в конспекта за устния изпит за адвокати и младши адвокати има въпрос "мерки за административна принуда по Закона за МВР и производства по тях". Мислите ли, че е достатъчно човек просто да е запознат какво пише в ЗМВР или ви хрумва нещо допълнително, което може да се прочете или да споделите по въпроса?

Разбира се не бива да пропускаш и ЗАНН :)


Така е, но в ЗАНН има препращащи текстове към други нормативни актова, затова е добре да преговориш поне текстовете в АПК, НПК и НК, към които има такива препратки. ;)

Успех и от мен!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот alis_ » 28 Май 2016, 17:18

Lord написа:
dakota_ написа:
alis_ написа:Здравейте, в конспекта за устния изпит за адвокати и младши адвокати има въпрос "мерки за административна принуда по Закона за МВР и производства по тях". Мислите ли, че е достатъчно човек просто да е запознат какво пише в ЗМВР или ви хрумва нещо допълнително, което може да се прочете или да споделите по въпроса?

Разбира се не бива да пропускаш и ЗАНН :)


Така е, но в ЗАНН има препращащи текстове към други нормативни актова, затова е добре да преговориш поне текстовете в АПК, НПК и НК, към които има такива препратки. ;)

Успех и от мен!


:D Е, човек,ако има представа какво пише в ЗАНН и другите,които си изброил,няма да тръгне да ги чете разпоредба по разпоредба. Пък и то това,което е пратил е нещо като съпоставка с предназначението на принудителните мерки,посочено в ЗАНН като по-скоро съобразено с целите на административните наказания и предвидените в други закони и има аргументи,че по-скоро те се доближават до случаи на административноправна защита при крайна необходимост...та сигурно за това го е споменал така.Пък и да си е правил някаква закачка,на мен нали ми свърши работа :) И като гледам се е ориентирал към готини местенца за разходки,та съвсем го слагам в графата 'печени хора' и не мога да се сърдя ;) Мерси за пожеланието и хубаво изкарване на уикенда :)
alis_
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Май 2016, 15:16

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 28 Май 2016, 20:01

Няма никаква закачка, гледах е резюме да ти дам нещо, което наистина може да ти бъде полезно. За мен е удоволствие да прочета,че млад човек търси информация и иска да се реализира професионално по завършената от него специалност. Съвсем сериозно ти казвам, че сте много малко хората, които търсите помощ и искате да се учите. С удоволствие помагам с каквото мога и се радвам, ако съм полезен.
Тук можеш да преглеждаш списание "Адвокатски преглед" http://www.vas.bg/bg/vas-magazine?start=10 Понякога има интересни и полезни за практиката неща. Като минеш на теста и решиш, че не е проблем сподели резултата.
За местата за почивка, много хубави места, но все по-малко мераклии се намират за дълги преходи в планината и спане на палатки, но поне компанията ми е от верни и точни приятели :)
Още веднъж успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот alis_ » 04 Юни 2016, 19:21

Мина успешно днес! Още веднъж мерси :)
Аз обожавам и нощувки на палатки,и дълги преходи,и кратки,вобще всякакви изкарвания в планината. Има нещо такова,че са по-малко мераклиите за тия неща и напоследък като се ентусиазираха повече приятели да се присъединяват, си правим по-кратки разходки, за да бъде по вкуса на всички. Даже за утре сме планирали разходка и барбекю, стига да не вземе да ни саботира този дъжд. На палатки бяхме последно миналото лято в Родопите и изкарахме уникално хубаво. Пък по-дълги преходи пак тогава си правихме в Рила и Пирин най-много, въпреки че и до доста други места отскачахме. И така пък беше готино, защото съчетавахме да се видим с колегите от университета от градовете, които са се оказвали близо при разните разходки. Бях видяла тук, че си писал , че си карал почивните дни на Беглика, а ние тъкмо бяхме обсъждали, че сме си го харесали за предстоящо ходене или него, или този след него язовир Широка поляна, но още не сме били. По снимки поне със сигурност изглежда много красиво.
За верните и точни приятели- с хубава комапания навсякъде е страхотно, пък то човек обикновено се събира с приятели според какъвто си е той, така че съм сигурна, че са много готини и точни хора.
alis_
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Май 2016, 15:16

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 04 Юни 2016, 21:28

Днес беше устният изпит, щом и него си взела значи адвокатурата ти е в кърпа вързана :) Пожелавам ти да не можеш да се отървеш от работа и спечелени дела. Бягай настрани от наказателното право, това е мръсна работа. Гражданското право дава добри възможности и парични постъпления ;)
На Беглика разпъваме палатки и заниманията ни са свързани с риболов, бридж и табла :) Хубаво място за разходка е и Сърница, язовир Доспат е нещо като черешката на тортата в Родопите. От там добра дестинация е Триград, също вълшебно място за отдих и релакс. Ако отседнете някъде в къща за гости, поръчайте си родопски клин, много хубава родопска баница. Отклоних се доста от темата, но като стане дума за планина нямам спиране.
Успех в професията и до нови срещи във форума!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 05 Юни 2016, 08:52

По темата за преходи в планината, хубав маршрут е през Перущица до хижа Върховръх, оттам може през местността "Бейбунар" и с. Осиково да се слезе на стената на яз. Въча (Антонивановци)
Родопския клин е вид баница с плънка от ориз, сирене и яйца, която се пече само от долу и аз съм и много голям любител. В къщи и двамата ми родители я правеха, баща ми по-добре.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта