Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос?

Мнениеот Fori » 30 Окт 2015, 20:41

Здравейте, може ли да задам един въпрос, кой на кого е подчинен.
Подчинен ли е началника на полицията на прокурора и длъжен ли е началника на полицията да изпълни заповед на прокурора?
Fori
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Окт 2015, 20:38

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 31 Окт 2015, 12:52

Въпросът е безсмислен, все едно да попиташ кой е по-високо в йерархията, шефа на енергото или шефа на водното. ;)
Ако зададеш конкретен казус - ще получиш конкретен отговор, на така общо - няма смисъл. Например на едно кръстовище регулирано от един младши автоконтрольор е задължително всеки, дори и главния прокурор да изпълни заповед на редови полицай. :idea:
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Alisa » 22 Ное 2015, 19:05

Здравейте, моля ви за съвет. От няколко седмици се звъни на телефона ми и на телефона на майка ми. Като вдигнем, никой не се обажда,мълчи се и само това. През денят не е така интензивно, но вечер и нощем не се трае от звънене. Може ли полицията да хване този, който ни подлужда от звънене и какво наказание се полага за такъв идиот.
На никой нищо не сме направили, нямаме представа кой ни звъни и никой не желае да ни каже на кой се води телефона, за да разберем кой ни побърква. Моля за съвет, че вече не се издържа от тормоз!
Alisa
 

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 22 Ное 2015, 22:01

Alisa написа:Здравейте, моля ви за съвет. От няколко седмици се звъни на телефона ми и на телефона на майка ми. Като вдигнем, никой не се обажда,мълчи се и само това. През денят не е така интензивно, но вечер и нощем не се трае от звънене. Може ли полицията да хване този, който ни подлужда от звънене и какво наказание се полага за такъв идиот.
На никой нищо не сме направили, нямаме представа кой ни звъни и никой не желае да ни каже на кой се води телефона, за да разберем кой ни побърква. Моля за съвет, че вече не се издържа от тормоз!


Алиса, няма дим без огън! Причината може да не е в теб, може да е в майка ти, но при всички положения става дума за неуредени междуличностни отношения, или неуредени финансови взаимоотношения....
Полицията не се занимава с такива случаи като вашият, нещата може лесно да ги уредите, като блокирате номера, от който ви се звъни. В момента почти всеки притежава "умен" телефон, въвеждате номера, който ви безпокои в "черният" списък и безпокоенето спира!
Дори да ви звънне от друг номер, отново процедурата е същата.
При положение, че можете да си помогнете сами, няма смисъл да занимавате полицията с неуредените си междуличностни взаимоотношения! Желая ти успех и ти пожелавам да спиш като къпана ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 23 Ное 2015, 21:05

Alisa написа:Здравейте, моля ви за съвет. От няколко седмици се звъни на телефона ми и на телефона на майка ми.....


Полицията няма работа в случая. Но понеже молиш за съвет, то ще го получиш: Не знам на чие име е договора за твоята сим карта, както и на майка ти, но титуляра по договорите трябва да иде в компанията, с която е сключил договор и да пусне писмен сигнал за случващото се. Да, вярно е, че няма да кажат кой точно ви е притеснявал, но ще стане така, че телефонния "тероризъм" ще престане.
Обаче, както е писал колегата dakota_ дим без огън няма. Напълно е възможно да започне ново притеснение, било чрез мейли, било и по друг, доста по-груб начин. Разговаряй с майка си, обясни и как се чувстваш. Щом ти не знаеш повода, то тя трябва да го знае. Дори и да не ти го сподели, то би следвало да знае как да разреши възникналия проблем.

Успех!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Alisa » 23 Ное 2015, 23:15

Здравейте отново,господа полицаи,благодаря ви за отговорите. Моля ви за още малко помощ по моят въпрос. Номера го блокирваме,но се звъни скрито, а скритото не става да се блокира.
Днес успях да науча името на човека, който ни звъни. Просто един приятел се престори,че плаща сметката и му казаха двете имена на терориста.
Мама имаше съмнения в някакъв човек, но сега се оказа друг, който нито аз, нито мама познаваме.
Моят договор се води на името на мама, ходила е при оператора и са и казал да пише жалба в полицията. Попаднахме в омагьосан кръг.
Защо никой не иска да ни помогне да спре тормоза. По меили да ни пише колкото иска, но да не ни звъни на телефоните. Днес имам 18 обаждания, мама има над 30 позвънявания и сме съсипани от случващото се.
Моля обяснете ми, защо полицията не се занимава с такива случаи като нашият. Нали като има силна музика и не може да се спи се намесва полицията. Защо като ни побъркват и не може да спим, полицията не може да реши въпроса?
До омбудсмана може ли да се подаде жалба, някой трябва да ни помогне?
Alisa
 

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 23 Ное 2015, 23:50

Ако сте със смартфон, може да се блокират скрити номера - call blocker се нарича програмката, от google play си я сваляте. Настройва се да затваря, да дава свободно, или да вдига и затваря автоматично (с една дума да регистрира изходящо обаждане).
Само че има по-лоши варианти - да започне да публикува обяви с вашите телефони и др. подобни. А иначе, стигнали сте до име от оператора, но 99% то няма да е това на звънящия, просто някой "ром" срещу 10-20 лв е регистрирал предплатената карта на свое име.
Естествено, че можете да пуснете жалба в полицията, в прокуратурата, до Омбудсмана, до комисията по жалби и петиции в Народното събрание.... но няма да получите резултата, който искате. За съжаление, това е реалността. Но пък нищо не пречи да пробвате...може да попаднете на колега, който присърце да успее да помогне някак си.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 24 Ное 2015, 10:11

Алиса, ключа за решаване на проблема ви се крие в майка ти!
Не пускайте никакви жалби до никой,просто няма смисъл. Майка ти да вземе да говори с човека, в който се съмнява.
Накърнено "мъжко" его може да доведе до далеч по-големи проблеми от звънене по телефона. Същото важи за жени, които фиксират мъжа си в "отклонение" и отмъщават на "другата".
Не виждам проблем да оставите номера да ви звъни, но без звук. Само вие ще знаете, че ви звъни без звук,вие ще сте спокойни, той ще звъни докато изпусне "парата" и дай Боже само с това да минете.
Подсигурете си една предплатена карта, дайте номера на най-близките си и нощем спирайте изцяло звука на телефоните си, а на предплатената карта може да ви търсят нощем в случай на спешност.
Варианти за "справи се сам" има много,просто намерете най-добрият за вас!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 24 Ное 2015, 19:55

Alisa написа:... Нали като има силна музика и не може да се спи се намесва полицията...
Когато има силен шум в определен часови диапазон е налице нарушение на наредба на съответната община, затова при подобен сигнал отива полиция и ако не се преустанови шума полицай съставя акт за установено административно нарушение, което се изпраща на съответния кмет на община, който издава наказателно постановление, съдържащо съответната предвидена наказателна санкция /глоба/. Затова реагира полицията.

Alisa написа:... Моля обяснете ми, защо полицията не се занимава с такива случаи като нашият... Защо като ни побъркват и не може да спим, полицията не може да реши въпроса? ...


Защото липсват достатъчно данни за подготвяно или извършено престъпление или нарушение, съгласно законодателството на страната. Звъни ти телефона, но не се провежда разговор, няма дори заплахи или закани, нищо, просто тишина. Е, какво да стори МВР, да изпрати полицай у вас нощем ли?! Има си няколко закона и други нормативни документи кога полицията има право да получи лични данни, трафични данни и пр. друга информация, свързана с намеса в личния живот на хората. Е, ти и майка ти не попадате в тази категория. Това е причината полицията да няма право да вземе отношение във вашия случай. От изложеното до момента от теб, личното ми убеждение е, че майка ти знае откъде идват неудобствата ви и съответно само тя може да ги разреши.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот mishkata » 21 Яну 2016, 22:42

Здравейте на всички, имам спешна нужда от съвети. Живея с нашите на село и да се пазим от кражби имаме два звънеца в стаята ако се влезе да се краде в стопанските сгради звънят и знаем къде е влезнато. Преди седмица през нощта се обади единият звънец и с татко изскочихме навън. Сгащихме един циганин вътре в сайвана и видяхме един да бяга през оградата. Циганина го спукахме от бой и викахме полиция да го откарат в полицията. Хванаха на другия ден и другия циганин и писахме всичко както си е. Днес викаха баща ми и следователката е казала по нареждане на прокурора ще разследва баща ми за тва че е спукана главата на циганина и лежи в болницата.
Честно ли е това и какво да направя да не съдят баща ми за нищо. Ако не бяхме били циганина щяхме ние да ядем бой. Полицията като дойде също го биха докато го качат в колата щото се дърпаше и попържваше полицаите.
Какво ще посъветвате да кажа на татко и защо без вина да го разследват и съдат.
mishkata
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2016, 22:36

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта