А не може ли и защо не може?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

А не може ли и защо не може?

Мнениеот mrbean » 05 Юни 2015, 13:14

Здравейте

Тривиален е въпросът ми, но все пак ми е интересно да получа отговор, тъй като в някой хубав ден всеки от нас може да е жертва на малоумен, безмозъчен, селяндурски комплексиран пъпчив дебил с 20 годишен БМВ ковчег.

http://offnews.bg/news/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE_4/%D0%9F%D0%B0%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE_514666.html?pagewhich=0#send_comment_link

[youtube]https://youtu.be/HG50rZzStuo[/youtube]

В тази статия въпросната биологична единица, която не бих нарекъл човек, се оплаква, че ваши колеги били спрели в насрещното на локалното платно на Цариградско шосе и били му развалили рахата. Безмозъчните му словоблудства не си правя труда да коментирам, НО у мен се обади дипломата за завършено висше образование, свързано с математика и направих следния кратък обзор:
09:38:25 според индикатора на собствената му камера, индивида преминава покрай флаговете на Гуми Център Диана
09:38:50 според същия индикатор, индивида преминава покрай електрическия стълб веднага след сливането на локалните отклонения на кръстовището със Симеоновско шосе.
Следвайки точната траектория по картата, включително вертикалните отклонения и престрояването, изминатото разстояние е точно 1081 метра
Тоест, имаме 1081 метра, изминати за 25 секунди или 155.6км/ч средна скорост, като трябва да се отбележи, че в началото и в края индивида ускорява и забавя, т.е. максималната му скорост най-вероятно е над 160км/ч, което лесно може да се установи с по-подробен анализ.

09:38:55 човекоподобното същество минава покрай синята стрелка в локалното
09:38:59 минава покрай табелата за 80км и електрически стълб
Разстоянието между двете е 155 метра. За да го измине за 3 секунди, трябва да се движи с не по-малко от 139км/ч малко преди да се наниже на патрулката на колегите ви.

И за да сме благосклонни, нека махнем по 5км/ч неточност - имаме 150км/ч при 80 ограничение и 135км/ч при 60.

Вероятно се досещате, но баналния ми въпрос е каква е причината на този индивид да не му се случи нищо, след като собственоръчно е публикувал видео с деянието си и вероятно е заснет и от вас, защото не е успял да намали чак до 60 очевидно при срещата с патрулката?

Или зададен въпроса по-общо, след като някой извърши зулум, който е лесно установим(за горните сметки ми бяха необходими по-малко от 5 минути), заснет е, доказуем е, и всичко, дебили като този ще продължават абсолютно безнаказано да пилят гуми по улицата? Ще се радвам ако получа правна обосновка на безсилието ви(и на колегите ви в съда), да изкоренявате подобни социопати от улиците. И аз не съм светец - разбира се, че на 10 човека 8 карат с +10, +15 над ограниченията. Но в случая говорим за +70.
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот dakota_ » 05 Юни 2015, 16:10

mrbean написа:Или зададен въпроса по-общо, след като някой извърши зулум, който е лесно установим(за горните сметки ми бяха необходими по-малко от 5 минути), заснет е, доказуем е, и всичко, дебили като този ще продължават абсолютно безнаказано да пилят гуми по улицата? Ще се радвам ако получа правна обосновка на безсилието ви(и на колегите ви в съда), да изкоренявате подобни социопати от улиците. И аз не съм светец - разбира се, че на 10 човека 8 карат с +10, +15 над ограниченията. Но в случая говорим за +70.


Превишена скорост се установява с техническо средство. За техническите средства за измерване има изисквания за задължителен метрологичен контрол. Всяко такова техническо средство минава през метрологията,има документация и чак тогава може да се ползва от контролните органи за засичане на скоростта на пътя. Като се стигне до съд на базата на документацията на техническото средство се доказва,че издаденото наказателно постановление не е опорочено по отношение на засичане на скоростта.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот osata » 09 Юни 2015, 21:27

Харесвам математиците ;) .
Като се срещнат математик и теоритик, се раждат формулите "на успеха".

Дакота правилно ти е казал. Отделно у нас законите са толкова "хубаво" и "работещо" направени, че плашат кокошкарите и културните и хора. А с новото изискване задължително да има предупредителен знак преди заснемащото устройство..... просто сигурно в Мозамбик ни се смеят. Но, правата на гражданите са най-важното нещо - той господина трябва да е предупреден, че някой ще го снима. И той какво ще направи...от 150 на 60 и после пак 150. А ние ще се молим като пътуваме някой такъв да не реши да изпреварва на непрекъсната линия със завой, щото БМВ-то му било 200 коня
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот mrbean » 09 Юни 2015, 23:26

Ясно. Като с всичко останало по нашата географска ширина, за съжаление. А това, което съм чел в предишни теми тук, че примерно ако няколко човека станат свидетели на някоя кретения, и дадат показания, онзи може да отнесе нещо? Примерно в твоя сценарий - онзи ни излиза в завой в насрещното, и дай боже, се разминаваме на сантиметри. Да речем сме 3ма човека в колата - може ли да се задейства сопата при такава ситуация? А ако се заснеме на видео?
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот кпц » 10 Юни 2015, 17:51

mrbean написа: А това, което съм чел в предишни теми тук, че примерно ако няколко човека станат свидетели на някоя кретения, и дадат показания, онзи може да отнесе нещо? .......... Да речем сме 3ма човека в колата - може ли да се задейства сопата при такава ситуация? А ако се заснеме на видео?

Има желание за работа в такива случаи. Например http://www.razgrad.mvr.bg/PressOffice/News/info_PP.htm
Но трябва да се пробва!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот dakota_ » 10 Юни 2015, 18:07

кпц написа:
mrbean написа: А това, което съм чел в предишни теми тук, че примерно ако няколко човека станат свидетели на някоя кретения, и дадат показания, онзи може да отнесе нещо? .......... Да речем сме 3ма човека в колата - може ли да се задейства сопата при такава ситуация? А ако се заснеме на видео?

Има желание за работа в такива случаи. Например http://www.razgrad.mvr.bg/PressOffice/News/info_PP.htm
Но трябва да се пробва!


Мераклиите да "задействат сопата" трябва да знаят,че ще им се наложи да се явяват и по дела в съда ;) Това моментално може да изпари желанието на много мераклии да свидетелстват 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот кпц » 10 Юни 2015, 18:28

В някои държави се счита за въпрос на чест и престиж да бъдеш свидетел при нарушение и да помогнеш за наказването на извършилия го.
У наше село такива ги наричат предатели или най-малкото ги питат: "Тебе пък какво те бъркаше?".
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот Lord » 10 Юни 2015, 18:30

dakota_ написа:...Това моментално може да изпари желанието на много мераклии да свидетелстват 8-)


Не само може, а със сигурност - ще! Това освен за будни граждани важи и за действащи служители от "Пътен контрол" с идеята за скорошно пенсиониране. Повечето от тях около година преди напускане на системата спират да съставят АУАН и пишат само фишове, с цел да не бъдат разтакавани по съдилищата. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот dakota_ » 10 Юни 2015, 18:52

кпц написа:В някои държави се счита за въпрос на чест и престиж да бъдеш свидетел при нарушение и да помогнеш за наказването на извършилия го.
У наше село такива ги наричат предатели или най-малкото ги питат: "Тебе пък какво те бъркаше?".


В някой държави е въпрос на чест,но в наше село такава чест може да се окаже наказание ;) Представи си,че си момче софиянче,пътуваш от Разград за София и от разклона за село Дринци изхвръква и ти сече пътя селски тарикат с продънено БМВ... Снимал си го,подаваш сигнал и от София,ще ти се наложи да се разкарваш до Попово да защитаваш честта и престижа,че си решил да станеш свидетел ;) Знам,че честта цена няма,но не е ли по-добре повече полицейски служители да имат право да работят по ЗДвП,отколкото гражданите да вършат работата на МВР и да си губят времето с парализираната съдебна система,която ще им отрови живота,ако решат да свидетелстват!?
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: А не може ли и защо не може?

Мнениеот dsuzunov » 11 Юни 2015, 15:24

А помниш ли едно време полковник, че всеки един служител на МВР можеше да пуска сигнали за конкретни нарушения на ЗДвП с посочени дата, час, място, ДКН и описание на нарушението. Аз съм го правил и имаше ефект!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта