Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 26 Апр 2015, 21:23

Дрегерът ще е отчел 0,2, ама кръвната проба почти сигурно ще е 0 :)
Глупава ситуация, важното е, че няма пострадали хора.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 26 Апр 2015, 21:46

Дори и на кръвна проба да покаже 0.2 промила не бива да се стига до крайности /мое лично мнение/ в случай на такова незначително показание на алкохол в кръвта.Такова показание може да се случи дори след пиене на сироп за кашлица... Това изискване за "трите нули" показание на алкохол на работното място бих го определил като несправедливо и ако се въведе допустима стойност до 0.2 промила,ще се спестят много проблеми предизвикани точно от такива и сходни ситуации,които могат да преобърнат живота на човек.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 26 Апр 2015, 22:00

dakota_ написа:Дори и на кръвна проба да покаже 0.2 промила не бива да се стига до крайности /мое лично мнение/ в случай на такова незначително показание на алкохол в кръвта.Такова показание може да се случи дори след пиене на сироп за кашлица... Това изискване за "трите нули" показание на алкохол на работното място бих го определил като несправедливо и ако се въведе допустима стойност до 0.2 промила,ще се спестят много проблеми предизвикани точно от такива и сходни ситуации,които могат да преобърнат живота на човек.


Твоето лично мнение е ясно. Това е демагогия да обръщаш по такъв начин нещата! Какво е това определение "обслужващ персонал" и защо казваш,дано да е от обслужващият персонал,а да не е полицай? Ти вярваш ли си,че сироп за кашлица може да повлияе на дрегера,нали трбява да е ударил едно шише сироп,а не една лъжичка. Взимаш страна и се отнасяш с пренебрежение към хората,които не са полицаи.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 26 Апр 2015, 22:06

Отговорът на въпроса Ви се крие в Протокола за ПТП, в който е определена вината. Още повече, че дъщеря Ви не е виновния водач. Всички служебни автомобили на МВР имат задължителната застраховка ГО чрез която се покриват щетите, нанесени на другите участници. Ако някой от шефовете на дъщеря Ви се опита да я принуди по някакъв начин да покрие разноските по ремонта - жалба в съответното РУ.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот Ицо » 01 Май 2015, 20:49

Здравейте,може ли да попитам за един случай с мен. Преди два дни вечерта седяхме си пред входа на приятелката ми да си говорим и един нейн съсед ни се развика да се махаме,че не може да спи.Не се махнах,щото не мисля,че му пречим. Малко след това се изля една кофа помия на главите ни. Качих се на етажа,ама не отвори,ритнах силно вратата и тя се разби.Сбихме се и ме задържа полицията. Полицаите ме биха и стоях в управлението до другият ден на обяд. Бащата на приятелката ми е платил вратата. Какво ще стане сега с мен. Интересувам се дали ще вляза в затвора.Нямам пари за адвокат да питам,ако може някой от вас да ми каже ще ме вкарат ли в затвора и какво да правя.
Ицо
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2015, 20:46

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 01 Май 2015, 21:08

Ицо, малко обясняваш, но най-вероятно ще се разминеш със затвора.
Зле си постъпил. Не повтаряй, иначе лошо те чака!
Ако нямаш пари за адвокат - има служебни, но има и условия за това.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 01 Май 2015, 21:10

Ицо написа:Здравейте,може ли да попитам за един случай с мен. Преди два дни вечерта седяхме си пред входа на приятелката ми да си говорим и един нейн съсед ни се развика да се махаме,че не може да спи.Не се махнах,щото не мисля,че му пречим. Малко след това се изля една кофа помия на главите ни. Качих се на етажа,ама не отвори,ритнах силно вратата и тя се разби.Сбихме се и ме задържа полицията. Полицаите ме биха и стоях в управлението до другият ден на обяд. Бащата на приятелката ми е платил вратата. Какво ще стане сега с мен. Интересувам се дали ще вляза в затвора.Нямам пари за адвокат да питам,ако може някой от вас да ми каже ще ме вкарат ли в затвора и какво да правя.


Пълнолетен ли си бре,сине майчин? Първо отиваш да намериш човека,на който вратата "сама" се е разбила. Поднасяш му благодарности,че не те е пребил,след като е бил в законното си право да те ликвидира заради начина,по който нахълтваш в жилището му. Второ,целуваш му ръка,разкайваш се и молиш за прошка. Бащата на приятелката ти може да ти направи услуга и да довърши това,което полицаите са започнали...
Дали ще влезеш в затвора зависи от теб,потърпевшият и съдията.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Ицо » 01 Май 2015, 21:35

Тази година ще стана на 18 години. Не знам какво да обясня по-подробно. Отидохме с майка ми да потърсим човек да се извиня и да видим какво да правим. На човека май му е минало,но жена му ме направи на нищо и се прибрахме без да мога да се извиня. Знам,че съм виновем,ама полудях като ни заля с помия. Брат ми и майка работят у дома. Нови дрехи купени от брат ми са на петна и нямат изпиране. Тия дрехи струват пари. Виновен съм,че ритах вратата,но и той носи вина,че ни заля с помия. Има ли наказание колкото часове каже съдията за безплатен труд, да се отработят за нарушението без да влизам в затвора?
Ицо
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Май 2015, 20:46

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 01 Май 2015, 22:09

Варианти има много, то затова трябва някой да разбере какво се случва, обикновено или адвокат или родител (щом си под 18).
Най-вероятно ще си останеш със спомена за ситуацията, предполагам, че този съсед на приятелката ти не е пускал жалба, а иначе за "селската" му постъпка с изливането на пумия (каквото и да значи това) сигурно много от пишещите тук щяха да са в подобна на теб ситуация ;) .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 01 Май 2015, 22:56

Ицо написа:Тази година ще стана на 18 години. Не знам какво да обясня по-подробно. Отидохме с майка ми да потърсим човек да се извиня и да видим какво да правим. На човека май му е минало,но жена му ме направи на нищо и се прибрахме без да мога да се извиня. Знам,че съм виновем,ама полудях като ни заля с помия. Брат ми и майка работят у дома. Нови дрехи купени от брат ми са на петна и нямат изпиране. Тия дрехи струват пари. Виновен съм,че ритах вратата,но и той носи вина,че ни заля с помия. Има ли наказание колкото часове каже съдията за безплатен труд, да се отработят за нарушението без да влизам в затвора?


Хубавото в случая е,че майка ти е поела отговорност и има необходимият родителски капцитет да се погрижи за теб и поеме отговорност за случилото се. Какъвто простак си ти,такъв простак е и човека,който те е залял с мръсотия от апартамента. Ако сте нарушавали нощната тишина е трябвало да повика полиция за вземане на отношение по сигнала,не да хвърля като простак по вас. Влизане в затвора е изключено,в най-лошият случай срещу теб може да се приложи възпитателна мярка по ЗБППМН,като след това трябва да бъдеш изключително внимателен за бъдещите си действия и постъпки.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта