Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 19 Апр 2015, 21:18

Явор написа:Добър вечер,искам да ви попитам нещо свързано с една кражба. Във входа на блока ни сме поставили малка камера и записваме 24 часа кой влиза и излиза от входа. Преди няколко дни стана кражба,на етажа разбиха обща стая и ми откраднаха колелото. На записа се вижда външен човек,който влиза през нощта във входа,но явно е усетил камерата на влизане,защото на излизане камерата не го лови. Вижда се,че някой бута отзад камерата и тя не го лови.Разпознах човека,който влиза,един безработен помияр,но кварталният инспектор като гледа записа ми каза,че нищо не може да направи. Записа не доказвал нищо според него,а и не се вижда да се изкарва колело. Въпроса ми е,защо да не може да се направи нищо,като човека не живее във входа и няма работа при нас. Ясно е,че той е откраднал колелото ми,само трябва да го повикат и да му покажат записа,да каже къде ми е колелото. Нито искам да го съдя,нито нищо,само да ми върне колелото.


Яворе,единствено е сигурно,че някой външен човек влиза през нощта във входа ви... От там нататък няма нищо сигурно и всичко е в сферата на предположенията. Не си написал заключва ли се вратата на входа,има ли домофонна уредба и опция да се отваря от апартамент при позвъняване... разбита ли е входната врата...разбита ли е вратата на етажното помещение,в което съхраняваш велосипеда...
Пускай жалба за откраднатият велосипед и повече не разсъждавай по въпроса,защото нещата не са толкова лесни и прости както ти ги мислиш...До оправянето на камерата може всеки през времето докато камерата не е записвала,да е извършил кражбата... Каквото може да се направи колегите ще го направят. Разбирам болката ти,но от теб се иска да съдействаш на колегите,от там нататък като излезе нещо по твоят случай,ще те уведомят...
Дали искаш да съдят крадеца,не е концерт по желание...теб те интересува да намерят велосипеда. Пиши какво се случва,ще се радвам да споделиш,че всичко е ОК ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 19 Апр 2015, 21:22

Това в кой град се случва?
Отивате и подавате писмено жалба, записите кой и къде ги съхранява, да не ги изтрие някой докато се завърти колелото.
А ако срещнете пак "кварталния", го попитайте ако откраднат неговото колело или на синът му и има видеозапис с установен извършител, пак така ли "нищо няма да направи".
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Явор » 19 Апр 2015, 22:25

Извинете,ще запазя града в тайна за момента,но ако не се разберем с полицията,ще пратя записа в телевизията да го покажат и да стигне до обществото. Извинявайте,че не написах и подробности,вратата на входа не е разбита,има домофони и може да отваряме от къщи. Вратата на входа може да не е била затворена и така да е влязъл крадеца. Вратата на стайчката е с разбит патрон. Повиках полиция,дойде екип с фотограф и следователка. Заснеха разбитата врата,заснеха обърнатата камера,но в управлението инспектора,който е капитан каза,че записа е куц и нищо няма да помогне. Крадеца го познах и аз и комшията. Записа е при един друг съсед и се пази. При следователката има копие от записа,но тя отказа да ми каже какво ще прави и ще задържи ли крадеца.
Да напиша ли една жалба и до шефа на полицията?
Явор
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Апр 2015, 20:22

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 19 Апр 2015, 22:46

Ситуацията малко се променя.
От първия ти пост се подразбира, че някой е взел колелото, а "кварталния" е казал, че нищо няма да стане.
Сега се оказва, че е посетено произшествието, предоставен е записът, разпитан си, посочил си според теб извършителят..... тоест - работи се по въпроса. Има разлика ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 20 Апр 2015, 09:47

Явор написа:Извинете,ще запазя града в тайна за момента,но ако не се разберем с полицията,ще пратя записа в телевизията да го покажат и да стигне до обществото. Извинявайте,че не написах и подробности,вратата на входа не е разбита,има домофони и може да отваряме от къщи. Вратата на входа може да не е била затворена и така да е влязъл крадеца. Вратата на стайчката е с разбит патрон. Повиках полиция,дойде екип с фотограф и следователка. Заснеха разбитата врата,заснеха обърнатата камера,но в управлението инспектора,който е капитан каза,че записа е куц и нищо няма да помогне. Крадеца го познах и аз и комшията. Записа е при един друг съсед и се пази. При следователката има копие от записа,но тя отказа да ми каже какво ще прави и ще задържи ли крадеца.
Да напиша ли една жалба и до шефа на полицията?


Няма смисъл да пишеш до шефа на полицията,пиши го Главният прокурор,че не са изпратили сили за бързо реагиране заради откраднатият ти велосипед,а са изпратили оперативната група да документира МП и да търси крадеца. Оплачи се и от "капитана" казал ти,че записа е куц и няма да разчитат само на него при търсене на крадеца. Оплачи се и от "следователката",че не ти е предоставила подробен рапорт с плана си на действие по твоят случай. В България всеки иска да е центъра на вселената и като му се случи нещо,да му се отдели всичкото внимание на света,сякаш е само той и сякаш другите хора нямат проблеми за решаване.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 20 Апр 2015, 11:33

Повиках полиция,дойде екип с фотограф и следователка. Заснеха разбитата врата,заснеха обърнатата камера

Чадо, фотограф ще казваш на баща ти, че когато те е възпитавал е замижал пред визьора. Щом си се настроил да критикуваш полицията, поне научи малко повече за работещите в нея.
Фотографи в полицията няма - има експерт-криминалисти.
Следователи/лки също няма от почти 20 години.
И капитани няма ...
Що не съм бил аз на огледа....
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот Явор » 20 Апр 2015, 12:13

Не критикувам никой. Обясних какво се е случило с кражбата на колелото ми. Вечерта около 18 часа си вкарвам колелото в стаята на етажа. Сутринта в 05 часа излиза съсед за първа смяна и вижда разбитата врата. През това време на камерата се вижда да влиза само един външен човек и точно 12 минути след това,камерата се бута отзад и повече нищо не се вижда.
Дори неграмотник като мен,който не е полицай ще се сети,че това е крадеца. Нормалното беше да се направи проверка на този човек като го посочих по име и адрес и да се види дали колелото ми не е все още при него. Не знам как се наричат длъжностите в полицията и не ме интересува. Човек с 4 звезди на пагона мислех,че е капитан. Човек с фотоапарат,който снима за мен е фотограф. Жената,която ми каза,че тя ще води следствието за мен е следовател. Ако някой се е засегнал може да е въпрос на комплекси,но не и да мисли,че съм искал да го обидя.
Явор
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Апр 2015, 20:22

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 20 Апр 2015, 12:30

катюша написа:Няма смисъл да пишеш до шефа на полицията,пиши го Главният прокурор,че не са изпратили сили за бързо реагиране заради откраднатият ти велосипед,а са изпратили оперативната група да документира МП и да търси крадеца. Оплачи се и от "капитана" казал ти,че записа е куц и няма да разчитат само на него при търсене на крадеца. Оплачи се и от "следователката",че не ти е предоставила подробен рапорт с плана си на действие по твоят случай. В България всеки иска да е центъра на вселената и като му се случи нещо,да му се отдели всичкото внимание на света,сякаш е само той и сякаш другите хора нямат проблеми за решаване.

То с подигравки не става!
Почти всеки дошъл във форума с въпрос като пострадал от кражба получава солидна доза присмехулство за непознаването на терминологията, а и за куп други маловажни неща. Не че дълго коментиращите я познават, но това е друга тема! ;)
Този с четирите звезди на пагона що не си замълча, а се прави на всичко разбиращ. Отделно е неумението му да говори ясно и без жаргон.
Яворе, покрай цялата история, която би трябвало да следиш изкъсо, че иначе може и да не ти обърнат внимание, питай и друго. За тази ваша монтирана камера трябва да имате заявен регистър "Видеонаблюдение" https://www.cpdp.bg/?p=element_view&aid=365 Ако нямате -глобите се сериозни!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 20 Апр 2015, 12:56

кпц написа:
катюша написа:Няма смисъл да пишеш до шефа на полицията,пиши го Главният прокурор,че не са изпратили сили за бързо реагиране заради откраднатият ти велосипед,а са изпратили оперативната група да документира МП и да търси крадеца. Оплачи се и от "капитана" казал ти,че записа е куц и няма да разчитат само на него при търсене на крадеца. Оплачи се и от "следователката",че не ти е предоставила подробен рапорт с плана си на действие по твоят случай. В България всеки иска да е центъра на вселената и като му се случи нещо,да му се отдели всичкото внимание на света,сякаш е само той и сякаш другите хора нямат проблеми за решаване.

То с подигравки не става!
Почти всеки дошъл във форума с въпрос като пострадал от кражба получава солидна доза присмехулство за непознаването на терминологията, а и за куп други маловажни неща. Не че дълго коментиращите я познават, но това е друга тема! ;)
Този с четирите звезди на пагона що не си замълча, а се прави на всичко разбиращ. Отделно е неумението му да говори ясно и без жаргон.
Яворе, покрай цялата история, която би трябвало да следиш изкъсо, че иначе може и да не ти обърнат внимание, питай и друго. За тази ваша монтирана камера трябва да имате заявен регистър "Видеонаблюдение" https://www.cpdp.bg/?p=element_view&aid=365 Ако нямате -глобите се сериозни!


Вярно,че не става с подигравки,но когато "колелото" се е завъртяло и е задвижено по правилата,какво друго да каже човек на Явор Бързака?
Никой не е длъжен да го уведомява какви ПСД се извършват. Може записаният на камерата да е вече посетен и колегите да са направили претърсване в жилището му. Може въпросният човек да е казал,че е бил на зор и е влязъл във входа да пусне една "вода". Записа наистина е "куц" както е казал "капитана" макар,че "капитана" няма да му търси велосипеда ;)
Изобщо несериозно е да се обсъжда сериозно подобен казус. Ние нямаме информация какви действия са предприели колегите по случаят на Явор. За това го съветвам да бъде по-търпелив и да изчака колегите да си свършат работата.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 20 Апр 2015, 14:57

кпц написа:За тази ваша монтирана камера трябва да имате заявен регистър "Видеонаблюдение" https://www.cpdp.bg/?p=element_view&aid=365 Ако нямате -глобите се сериозни!


Имам такъв случай с моя милост и монтирана таква камера във входа,в който живея. Управителите на ЕС не се регистрират като администратори на лични данни по ЗЗЛД и респективно нямат задължение да имат заявен регистър "видеонаблюдение". Пуснах едно заявление до КЗЛД и на основание чл.10 ал.1 т.4 поисках становището на комисията във връзка с ползването на такава камера и видеозаписите,които прави денонощно с цел охрана на етажната собственост. Получих отговор и единственото,което трябваше да направим е да поставим на видно място пред входа табела "Обектът е под постоянно видеонаблюдение"!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта