Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 20 Апр 2015, 21:28

Аз също си мисля, че когато някой попита нещо, като изказването му е леко "злобно",поради разбираемото му състояние, трябва да му се подиграваме, шегуваме и т.н.
Ако някой ми каже, че не е виждал как се "окъпват" жертви на престъпления още на първи пост, как на хартия е едно, а на практика никой нищо не прави по въпроса и т.н.....
Нека бъдем толерантни в някаква степен към "цивилните лица", престрашили се и ОЦЕНИЛИ качеството на потребителите в този форум. Идеята на всеки форум е взаимопомощ.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Явор » 20 Апр 2015, 21:38

кпц написа:
катюша написа:Няма смисъл да пишеш до шефа на полицията,пиши го Главният прокурор,че не са изпратили сили за бързо реагиране заради откраднатият ти велосипед,а са изпратили оперативната група да документира МП и да търси крадеца. Оплачи се и от "капитана" казал ти,че записа е куц и няма да разчитат само на него при търсене на крадеца. Оплачи се и от "следователката",че не ти е предоставила подробен рапорт с плана си на действие по твоят случай. В България всеки иска да е центъра на вселената и като му се случи нещо,да му се отдели всичкото внимание на света,сякаш е само той и сякаш другите хора нямат проблеми за решаване.

То с подигравки не става!
Почти всеки дошъл във форума с въпрос като пострадал от кражба получава солидна доза присмехулство за непознаването на терминологията, а и за куп други маловажни неща. Не че дълго коментиращите я познават, но това е друга тема! ;)
Този с четирите звезди на пагона що не си замълча, а се прави на всичко разбиращ. Отделно е неумението му да говори ясно и без жаргон.
Яворе, покрай цялата история, която би трябвало да следиш изкъсо, че иначе може и да не ти обърнат внимание, питай и друго. За тази ваша монтирана камера трябва да имате заявен регистър "Видеонаблюдение" https://www.cpdp.bg/?p=element_view&aid=365 Ако нямате -глобите се сериозни!


Благодаря ви за вниманието г-н полицай. Знаете ли,че съм изумен от отношението към мен. Налагало ми се е в чужбина докато учех да търся помощ от полицията за кражба. В чужбина също много се краде,но там отношението на полицията няма нищо общо с отношението на полицията в България към пострадалите от престъпление. Когато посетих полицейският участък в чужбина и се срещнах в управлението с цивилен полицай,на врата на полицая окачен на връзка с щипка висеше бадж със снимка,име и длъжност на полицая,с който разговарях. В България такова нещо има само при униформените полицаи на улицата. От пристигналият екип,който бях повикал за кражбата на колелото ми никой от цивилните служители не носеше окачен бадж със снимка,име и длъжност. В управлението също служителите не носеха баджове и човек не знае с кой разговаря. Отделно от всичко това,много е грозно и невъзпитано полицаи да не ползват учтивата форма за обръщение "Вие".
Сигурно много искам и може да ме посъветвате като не ми харесва положението в България да си ходя в чужбина. Това не е проблем за мен. Проблема е,че хем искате да получавате европейски заплати за труда ви. Хем искате да има европейско отношение към вас и гражданите да проявяват уважение и респект към полицията. В същото време вие в работата си не уважавате тези,които искате да ви уважават.
Не казвам,че всички сте невъзпитани и не всички се отнасяте незаслужено зле с гражданите,но нали знаете,че една лъжичка катран разваля цяла делва с мед.
Ако полицията не ми намери колелото,ще си купя ново и ще забравя за кражбата,но дълго време ще помня срещите и разговорите си с българската полиция.
Явор
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Апр 2015, 20:22

Re: Въпрос?

Мнениеот bulgariansoul » 25 Апр 2015, 12:14

Държиш да любезничат с теб ли ? Аз лично, когато се сблъскам с човек, който е твърде любезен започвам да се съмнявам в намеренията му. Никой не е длъжен да е любезен с теб освен ако не е в сферата на обслужването и увеселителния бизнес.
Не съм много запознат, но по морето действаше цяла група, която се занимаваше с кражби на велосипеди. Пребоядисваха ги и ги пласираха успешно.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 25 Апр 2015, 13:52

bulgariansoul, обратно на твоите очаквания и разбирания, освен в сферата на обслужването и увеселителния бизнес, държавните служители в МВР също трябва да бъдат любезни, особено пък към пострадалите.
Това не е пожелание или проява на добро възпитание, а писано правило, което е задължително за изпълнение. Може да бъде намерено в Етичен кодекс за поведение на държавните служители в МВР https://www.mvr.bg/Za_MVR/Codex/default.htm
Вече немалко държавни служители в МВР са тежко наказани, поради неспазване на правилата на този кодекс.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот bulgariansoul » 26 Апр 2015, 11:48

кпц написа:bulgariansoul, обратно на твоите очаквания и разбирания, освен в сферата на обслужването и увеселителния бизнес, държавните служители в МВР също трябва да бъдат любезни, особено пък към пострадалите.
Това не е пожелание или проява на добро възпитание, а писано правило, което е задължително за изпълнение. Може да бъде намерено в Етичен кодекс за поведение на държавните служители в МВР https://www.mvr.bg/Za_MVR/Codex/default.htm
Вече немалко държавни служители в МВР са тежко наказани, поради неспазване на правилата на този кодекс.


кпц отделих време и прочетох целият кодекс, но никъде не открих думата любезен.Несъмнено държавният служител трябва да е добронамерен и да влиза донякъде в положението на пострадалите, но за мен лично не е длъжен да любезничи.Ако съдим по принципите, които са заложени в кодекса най - близкото до любезност се явява уважението и зачитането на достойнството и правата на гражданите , почтеността и лоялността. Истината обаче е друга и проблема не е в любезността а в липсата реално разбиране на точка (ж) от етичните принципи от страна на гражданите на нашата страна.Работил съм на място ,където се сблъскваш с много чужденци , но ние от Балканите винаги сме си мислили, че сме най - привилегировани особено тези от нас, които са по - заможни финансово.Това е лично мое виждане и всеки си има право да бъде любезен дори ако иска с престъпниците. Поздрави.
bulgariansoul
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2015, 14:25

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 26 Апр 2015, 13:05

bulgariansoul написа:
кпц написа:bulgariansoul, обратно на твоите очаквания и разбирания, освен в сферата на обслужването и увеселителния бизнес, държавните служители в МВР също трябва да бъдат любезни, особено пък към пострадалите.
Това не е пожелание или проява на добро възпитание, а писано правило, което е задължително за изпълнение. Може да бъде намерено в Етичен кодекс за поведение на държавните служители в МВР https://www.mvr.bg/Za_MVR/Codex/default.htm
Вече немалко държавни служители в МВР са тежко наказани, поради неспазване на правилата на този кодекс.


кпц отделих време и прочетох целият кодекс, но никъде не открих думата любезен.Несъмнено държавният служител трябва да е добронамерен и да влиза донякъде в положението на пострадалите, но за мен лично не е длъжен да любезничи.Ако съдим по принципите, които са заложени в кодекса най - близкото до любезност се явява уважението и зачитането на достойнството и правата на гражданите , почтеността и лоялността. Истината обаче е друга и проблема не е в любезността а в липсата реално разбиране на точка (ж) от етичните принципи от страна на гражданите на нашата страна.Работил съм на място ,където се сблъскваш с много чужденци , но ние от Балканите винаги сме си мислили, че сме най - привилегировани особено тези от нас, които са по - заможни финансово.Това е лично мое виждане и всеки си има право да бъде любезен дори ако иска с престъпниците. Поздрави.


Това с четенето на ЕК е един вид тест за интелигентност ;) Колегата кпц правилно ти е обърнал внимание какво са длъжни да изпълняват служителите на МВР и ти е посочил правилното място да се запознаеш с етичните норми на поведение.
Наблегнал си на думата любезен. Няма точно думата любезен,но никой не казал,че трябва да има такава дума... Чувал ли си за синоними на любезен? Думи като уважение,вежлив,учтив,внимателен,възпитан...
Когато става дума за уважение,уважението не се ли декларира с поведение като вежлив,възпитан,внимателен,любезен...
Може ли да се покажеш уважение,като си груб невъзпитан и вулгарен?
Нали една от основните цели на конкурсните изпити за полицаи е да се направи психопрофил на отделният кандидат и да се прецени интелектуалният му капацитет.
На прима виста извадих някои неща от ЕК... помисли върху тях,ако станеш полицай,ще ти се наложи да ги спазваш. Простичко казано,ще ти се наложи да бъдеш любезен с гражданите 8-)
13. Дейността на държавните служители се осъществява при спазване на следните етични принципи за поведение:
в) уважение и зачитане достойнството и правата на гражданите;
21. Държавният служител се отнася с уважение към всички представители на обществото.
76. Държавният служител осигурява необходимата подкрепа, помощ и информация на пострадалите, като предприема следните действия:
г) показва, че е на тяхно разположение и им отделя необходимото време;
д) успокоява ги и ако е необходимо, оказва съдействие за решаване на най-належащите им проблеми, възникнали във връзка с извършеното правонарушение или произшествие;
е) работи съвестно по конкретния случай и информира пострадалите за неговото развитие;
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Марио » 26 Апр 2015, 18:59

Здравейте уважаеми господа,задавам въпрос,на който вероятно утре ще имам отговор,но за двата почивни дни ме изяде чувство за несигурност и колебание. Въпроса ми е адресиран към полицаите посещаващи ПТП. Вчера дъщеря ми със служебен автомобил на фирмата в която работи е станала неволен участник в ПТП. Няма жертви и пострадали,но има материални щети по автомобила. Чукнала се е с полицейски автомобил от тези без означения с надпис "Полиция". Стнал е лек скандал по отношение на вината. Хората от автомобила са опитали да я изкарат нея виновна за ПТП,но това са подробности. Обадила се е по телефона и е повикала КАТ. На място се е установвило,че полицейският автомобил не спазва правилото на дясно стоящият,засичат я в кръстовището и удрят нейният автомобил. До момента нищо страшно,всички са живи и здрави. Въпроса ми е следният,ще изплати ли обезщетение застрахователят за щети по нейният автомобил,при положение,че водача на полицейският автомобил е с показания на уреда 0.2 промила алкохол. Всичко е в рамките на позволеното от закона за движение,но възможно ли е да има проблем от страна на застрахователят да изплати обезщетение щом един от участниците е употребил алкохол.Притесненията са ми да не създават проблеми на дъщеря ми на работното място да изплаща пари за ремонт на автомобила.Предварително ви благодаря за вниманието и отговорите.
Марио
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Апр 2015, 18:50

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 26 Апр 2015, 19:24

Марио написа: Въпроса ми е следният,ще изплати ли обезщетение застрахователят за щети по нейният автомобил,при положение,че водача на полицейският автомобил е с показания на уреда 0.2 промила алкохол.


Ако коректно сте изложили данни за случилото се - да, застрахователя е длъжен да плати щетите. При всички положения след това ще се опита да си получи изплатеното обезщетение от виновния водач и е съвсем логично да успее да го осъди.

Друга "бира" е, че полицаят ще бъде уволнен дисциплинарно, което в случая не ви касае.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Марио » 26 Апр 2015, 19:39

Благодаря за бързият отговор. Всичко съм описал максимално коректно,имаме и протокол за пред застрахователят. Дано изплатят обезщетение и дано за едно ПТП с леки щети да не уволнят полицая,а само да си плати щетите към застрахователят.
Марио
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Апр 2015, 18:50

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 26 Апр 2015, 19:47

Марио написа:Благодаря за бързият отговор. Всичко съм описал максимално коректно,имаме и протокол за пред застрахователят. Дано изплатят обезщетение и дано за едно ПТП с леки щети да не уволнят полицая,а само да си плати щетите към застрахователят.


Те полицая няма да го уволнят "за едно ПТП с леки щети",ще го уволнят заради "лукса" да изпие една бира в горещините през работно време. Дано поне не е полицай,а да е от обслужващият персонал...
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта