Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот сигма3 » 02 Май 2015, 10:13

Е може ли така сухарски бре Ленче?!?!?:)))) Остави младежа да се поизпоти малко с мисли за затвора:).
Иначе -да и двамата са идиоти:)
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 02 Май 2015, 12:19

Ицо написа:...Интересувам се дали ще вляза в затвора...


Не! Други въпроси?
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 02 Май 2015, 12:38

сигма3 написа:Е може ли така сухарски бре Ленче?!?!?:)))) Остави младежа да се поизпоти малко с мисли за затвора:).
Иначе -да и двамата са идиоти:)


Мислех да му обясня,че такова нахлуване с взолм в имота на другият простак,може да му струва живота и няма да има превишване на пределите на неизбеждната отбрана. Тази простащина е могла да доведе до много тежки последствия.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Въпрос?

Мнениеот сигма3 » 02 Май 2015, 17:24

Чак живота.....вярно,че има такива,дето може да се престараят,ама по принцип може да му струва няколко шамара или в по-тежък вариант метало-керамика.....
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 02 Май 2015, 18:13

Имам един случай свързан с подобна простотия. Двама простаци се скарват за паркомясто пред блок. Разменят си обиди и ритници. Прибират се по домовете си и след кратко време единият явно по-големият простак взима приятел и по такъв просташки начин разбиват вратата на другият и го ловят да го бият. Нападнатият наръгва с нож единият и добре,че не е умрял. Резултата е изваден бъбрек и някакво сухожилие засегнато. За един никакъв скандал,простака ходи с патерица и без бъбрек. Прокурора прие неизбежна отбрана. Качеството на живот на единият простак е никакво с тези телесни повреди.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Въпрос?

Мнениеот сигма3 » 03 Май 2015, 11:21

Ами ,като няма място за паркиране..... :lol: :lol: :lol:
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Въпрос?

Мнениеот Gosho » 26 Авг 2015, 18:21

Здравейте, искам да попитам по един въпрос с кражба. Значи така, имам поставена камера на терасата си. Под терасата си вкарвам ремаркето на колата. Сега в петък през нощта ремаркето е откраднато. Прегледах записа и на записа се вижда като на длан кражбата. Двама човека с арматурна ножица, единият се мушка под терасата, другият се оглежда и държи телефон до ухото си. Изкарват ремаркето, дърпат го и до тук. Сигурно го закачават на някаква кола и изчезват. Виках полиция за кражбата, дойде кварталният огледа срязаният синджир, показах му записа, но ми каза, че записа е незаконен и няма да се признае от съда. Ходих при него, пуснах жалба за кражбата и като се върнах показах записа на магазинерката в магазина до нас.
Жената разпозна единият от двамата и каза как се казва и горе-долу къде живее. Хайде пак при кварталният обратно, но пак на камък ударих. Записа бил любителски и не ставал за нищо.
Какво да направя да се привика този човек от полицията и да се опита да се говори с него, да каже къде е ремаркето. Не искам нищо от него само да ми върне ремаркето. Записа може да не е доказателство пред съда, но аз не искам да ходя на съд. Може някой от вас да е разследвал такъв случай, моля да ме посъветвате какво да направя.
Gosho
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2015, 18:19

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 26 Авг 2015, 21:05

Gosho написа:Здравейте, искам да попитам по един въпрос с кражба. Значи така, имам поставена камера на терасата си...

Въпреки че е наречен "любителски", видеозаписът е "законен" и може да е доказателство.
Срещни се още утре с началника на Районното управление на МВР и носи видеото на един диск!
Като му разкажеш какво е станало - бързо ще се разшетат.
Ако случайно пак те мотаят, пиши тук какво става!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот Gosho » 28 Авг 2015, 08:24

кпц написа:
Gosho написа:Здравейте, искам да попитам по един въпрос с кражба. Значи така, имам поставена камера на терасата си...

Въпреки че е наречен "любителски", видеозаписът е "законен" и може да е доказателство.
Срещни се още утре с началника на Районното управление на МВР и носи видеото на един диск!
Като му разкажеш какво е станало - бързо ще се разшетат.
Ако случайно пак те мотаят, пиши тук какво става!


Изпълних това, което ме посъветвахте. С началника не успях да се срещна, изпуснал съм приемният ден във вторник. Срещнах се с цивилен полицай негов заместник. Показах диска и обясних какво се е случило. Резултата е никакъв. Дойде един друг цивилен полицай да види къде е било ремаркето, записа какво се е случило, а аз вече съм описал какво се е случило в обяснението при кварталният и толкова. Записа бил неясен, не било сигурно дали това е човека, а вчера след обяд същият цивилен полицай ми се обади по телефона да ми каже, че този, който е на записа бил на море и не можело да бъде той.
Отишъл е на море с парите от ремаркето ми, а освен магазинерката, крадеца го разпозна още един друг човек, който без да знае какво казва магазинерка ми каза името на крадеца.
Даже кварталният ми каза, че можело да ме глобят за камерата, че не съм сложил предупредителна табела, че записвам. В полицията като ходих не видях такава табела, а камери ме записваха от входа. Попаднах в задънена улица, ако взема още един с мен и пребием крадеца на улицата ще ме съдят, а той може да си краде и да ходи на море безнаказано.
Gosho
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Авг 2015, 18:19

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 28 Авг 2015, 13:02

Gosho написа:
кпц написа:
Gosho написа:Здравейте, искам да попитам по един въпрос с кражба. Значи така, имам поставена камера на терасата си...

Въпреки че е наречен "любителски", видеозаписът е "законен" и може да е доказателство.
Срещни се още утре с началника на Районното управление на МВР и носи видеото на един диск!
Като му разкажеш какво е станало - бързо ще се разшетат.
Ако случайно пак те мотаят, пиши тук какво става!


Изпълних това, което ме посъветвахте. С началника не успях да се срещна, изпуснал съм приемният ден във вторник. Срещнах се с цивилен полицай негов заместник. Показах диска и обясних какво се е случило. Резултата е никакъв. Дойде един друг цивилен полицай да види къде е било ремаркето, записа какво се е случило, а аз вече съм описал какво се е случило в обяснението при кварталният и толкова. Записа бил неясен, не било сигурно дали това е човека, а вчера след обяд същият цивилен полицай ми се обади по телефона да ми каже, че този, който е на записа бил на море и не можело да бъде той.
Отишъл е на море с парите от ремаркето ми, а освен магазинерката, крадеца го разпозна още един друг човек, който без да знае какво казва магазинерка ми каза името на крадеца.
Даже кварталният ми каза, че можело да ме глобят за камерата, че не съм сложил предупредителна табела, че записвам. В полицията като ходих не видях такава табела, а камери ме записваха от входа. Попаднах в задънена улица, ако взема още един с мен и пребием крадеца на улицата ще ме съдят, а той може да си краде и да ходи на море безнаказано.


Геца, ще ти дам и аз един съвет. Нямаш работа с н-на на РУ, той няма да ти търси ремаркето. От много ходене при началници може да направиш така, че готова работа да я развалиш.
Твоя запис за да стане годно доказателство трябва да мине през видео-техническа експертиза. Лицата на записа трябва да бъдат идентифицирани и по абсолютен и категоричен начин да се каже, че лицата от записа са заподозрените лица. Напише ли експерта, че записа не е ясен... и вероятно са едни и същи лица...пиши я ялова експертизата... и язък ти за камерата и диска със запис.
Виждаш, че работата по твоя случай е започнала, установили са, че заподозряното лице е на море... Не опъвай много струната да не я скъсаш. Остави колегите да си свършат работата и те ще те уведомят за резултата!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта