Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос?

Мнениеот momcho00 » 15 Апр 2015, 14:25

Здравейте съфорумци.Имам въпрос към вас.Искам да си купя синя лампа за автомобил.Фотограф съм и искам да придам различен вид на един автомобил.Лампата ще се ползва само за снимка от място.Ще си имам ли проблеми с властите ако я сложа в багажника или по добре да я забия в нас някъде? Благодаря за отговорите предварително! ;)
momcho00
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2015, 14:18

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 15 Апр 2015, 14:41

Ще си създадеш неприятности. Ако лампата ти трябва само за една снимка, помоли някой твой приятел, наш колега да ти намери. Щракаш, махате "буркана" и готово.
Ако обаче, снимаш твой автомобил или такъв, на който не му се полага специален режим на движение и публикуваш снимката в общодостъпната мрежа, не се знае кой ще я види и какви проблеми може да ти създаде.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 15 Апр 2015, 15:24

momcho00 написа:Здравейте съфорумци.Имам въпрос към вас.Искам да си купя синя лампа за автомобил.Фотограф съм и искам да придам различен вид на един автомобил.Лампата ще се ползва само за снимка от място.Ще си имам ли проблеми с властите ако я сложа в багажника или по добре да я забия в нас някъде? Благодаря за отговорите предварително! ;)


ЗДвП
Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

2. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) е поставил или използва устройство за подаване на светлинен или звуков сигнал, предвиден за автомобил със специален режим на движение, без да има това право.


Можеш да си купиш такава лампа,може да стои у вас,но не я поставяй и не я ползвай на автомобила си,че ще береш ядове. Нямаш право да я слагаш и вътре на таблото на автомобила ;)
За придаване на различен вид на автомобил може да ти свърши работа същата лампа с жълта светлина :)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот momcho00 » 15 Апр 2015, 15:40

катюша написа:
momcho00 написа:Здравейте съфорумци.Имам въпрос към вас.Искам да си купя синя лампа за автомобил.Фотограф съм и искам да придам различен вид на един автомобил.Лампата ще се ползва само за снимка от място.Ще си имам ли проблеми с властите ако я сложа в багажника или по добре да я забия в нас някъде? Благодаря за отговорите предварително! ;)


ЗДвП
Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:

2. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) е поставил или използва устройство за подаване на светлинен или звуков сигнал, предвиден за автомобил със специален режим на движение, без да има това право.


Можеш да си купиш такава лампа,може да стои у вас,но не я поставяй и не я ползвай на автомобила си,че ще береш ядове. Нямаш право да я слагаш и вътре на таблото на автомобила ;)
За придаване на различен вид на автомобил може да ти свърши работа същата лампа с жълта светлина :)

Благодаря! Ще видя как ще се развият нещата и дали ще осъществим тази идея!
momcho00
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2015, 14:18

Re: Въпрос?

Мнениеот dsuzunov » 15 Апр 2015, 16:32

А идеята е...?
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос?

Мнениеот cripti » 15 Апр 2015, 19:10

Дали го устройва паричното наказание и лишаването :))
cripti
Нов
Нов
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Май 2014, 19:21

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 15 Апр 2015, 21:31

Купи си една жълта сигнална лампа, облепи я с червено, синьо, розово фолио, дори с шарка далматинец.... хем ще имаш за в бъдеще използваем атрибут, хем няма да си береш ядове.

Имам един приятел, който откак си купи за 200 лв някакъв газов пистолет, си смени гардероба, все да се вижда, да се подава..... сигурно е "тарикатско" да отвориш багажника и там син буркан..... ;)
Горе колегите са ти казали - сложиш ли го на видимо място - може да имаш неприятности. Умната :) и приятно снимане.... не ползвай бленда под 2.2 ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 15 Апр 2015, 21:59

momcho00, купувай синята лампа, поставяй я на автомобила и прави снимките спокойно!
Тия наказания, които ти се съобщиха, са за водачи, а не за фотографи!
Нали схващаш разликата!? ;)
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 15 Апр 2015, 22:15

Кажи ми сега, как на това хубаво Волво ще му сложиш син буркан? Не пасва, няма да се получи добра композиция, отделно си купи малко по светло-силен обектив, снимай на по-ниска бленда, никакво боке нямаш на снимките си, ползвай по-хубава антивирусна, че лесно ти се влиза в компа :mrgreen: ;)
Последното е шега, не си сменяй антивирусната. ;)
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот momcho00 » 19 Апр 2015, 11:16

Това за Волвото ме стъписа честно. :mrgreen: :shock: Лампата беше за приятелска кола била черна мафиотска и тн и тн.Пуберски неща.Ходих в 5-6 магазина , нямаше никъде сини лампи :shock: .Да не би търговците да са се наплашили и да не зареждат?!

ПП: Колега osata нали няма да ползваш нищо срещу мен от видяното? :D Благодаря за хубавите думи и съвета , но като за начинаещ и на това се радвам! ;)
momcho00
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2015, 14:18

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта