Въпрос?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос?

Мнениеот osata » 19 Апр 2015, 12:24

Кибер светът е много кофти..... по едно "косъмче" се намира доста информация. А Фейсбук-а е доста отворен към живота на човека прозорец. Защити си снимките да ги виждат само "приятели". Не знаеш кой кога с какво може да злоупотреби. Анонимността ти е гарантирана ;)

А сега на темата за синия буркан - никой няма да го изложи в магазина, вероятно и никой няма да ти продаде, дори и да има скрит в някой шкаф.
Пак ти казвам - оранжев буркан - около 15-20 лв струва, синьо фолио, облепяш, снимаш си, после махаш фолиото да не стане грешка някъде и т.н. ;)

Ако бяхме градски щях да ти дам за малко един буркан, ама не сме :!:
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 19 Апр 2015, 14:12

momcho00 написа:Това за Волвото ме стъписа честно. :mrgreen: :shock: Лампата беше за приятелска кола била черна мафиотска и тн и тн.Пуберски неща.Ходих в 5-6 магазина , нямаше никъде сини лампи :shock: .Да не би търговците да са се наплашили и да не зареждат?!

ПП: Колега osata нали няма да ползваш нищо срещу мен от видяното? :D Благодаря за хубавите думи и съвета , но като за начинаещ и на това се радвам! ;)


Лампи има колкото искаш по магазините и няма проблеми да си я купиш.Проблемите идват като решиш да я ползваш на автомобила си :D Ползвам една такава лампа с магнит http://www.avto.bim.bg/Signalna-lampa-s ... 43491.html така и така ползвам личната си кола като служебна ;)
В магазин "Конрад" са по-евтини,но са без магнит :) Дечурлигата ми се заиграват със светлинни ефекти и музика,та съм им взела синя,червена,жълта и зелена,да може да е пълна лудница у дома :D
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот Елена » 19 Апр 2015, 14:44

Ако ползваш такава лампа на личното си МПС нарушаваш ЗДвП и трябва да те санкционират. Оперативните много неща си позволявате и се мислите за недосегаеми,но случи ли се нещо ще отнесеш много сериозно наказание за ползването на такава лапмпа.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Въпрос?

Мнениеот momcho00 » 19 Апр 2015, 15:21

Казах на приятеля ми че има къде къде по-оригинален начин да придадем различен вид на колата му.Синята лампа засвга отпада! Благодаря за отговорите в темата!
За да не пускам нова тема , и понеже колегата osata вметна за газово оръжие , ще попитам нещо:
- Имам регистриран газов пистолет в служба КОС , работя в охранителна фирма.Все като го нося в ежедневието , не на работа , гледам да е скрит.Невинаги ми се получава и се подава.Ако униформен ваш колега реши да ме провери , ще ми направи ли проблем че се вижда?
- Вярно ли е твърдението че не е позволено да се носи с "патрон в цевта"?
-Нося в себе си удостоверението от КОС , фактура за закупуване.При проверка само тези документи ли са ми нужни? И последно: При проверка за лична карта примерно , да съобщя ли на полицая че нося оръжие?
Благодаря отново за отговорите Ви! :)
momcho00
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2015, 14:18

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 19 Апр 2015, 15:39

momcho00 написа:Казах на приятеля ми че има къде къде по-оригинален начин да придадем различен вид на колата му.Синята лампа засвга отпада! Благодаря за отговорите в темата!
За да не пускам нова тема , и понеже колегата osata вметна за газово оръжие , ще попитам нещо:
- Имам регистриран газов пистолет в служба КОС , работя в охранителна фирма.Все като го нося в ежедневието , не на работа , гледам да е скрит.Невинаги ми се получава и се подава.Ако униформен ваш колега реши да ме провери , ще ми направи ли проблем че се вижда?
- Вярно ли е твърдението че не е позволено да се носи с "патрон в цевта"?
-Нося в себе си удостоверението от КОС , фактура за закупуване.При проверка само тези документи ли са ми нужни? И последно: При проверка за лична карта примерно , да съобщя ли на полицая че нося оръжие?
Благодаря отново за отговорите Ви! :)


Предполагам,че носиш газовият пистолет да плашиш гаргите с него,нямам друго обяснение,за какво друго може да носиш газов пистолет ;)
"Пиниза" е да се подава леко под дрехата,да те мислят,че си от системата 8-)
Носи си газовият пистолет спокойно,дори и да се подава леко :D гъзариата си е гъзария както и да го погледнеш :lol:
При проверка на документите от полиция,винаги предупреждавай колегите,че носиш оръжие,дори в случая да е газово пистолет. В противен случай,ако се подава леко както казваш,че се случва,рискуваш да те удари "ток" с високо напрежение :D
Хайде и умната,че ще вземе да излезеш голям шемет 8-)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот momcho00 » 19 Апр 2015, 15:45

катюша написа:
momcho00 написа:Казах на приятеля ми че има къде къде по-оригинален начин да придадем различен вид на колата му.Синята лампа засвга отпада! Благодаря за отговорите в темата!
За да не пускам нова тема , и понеже колегата osata вметна за газово оръжие , ще попитам нещо:
- Имам регистриран газов пистолет в служба КОС , работя в охранителна фирма.Все като го нося в ежедневието , не на работа , гледам да е скрит.Невинаги ми се получава и се подава.Ако униформен ваш колега реши да ме провери , ще ми направи ли проблем че се вижда?
- Вярно ли е твърдението че не е позволено да се носи с "патрон в цевта"?
-Нося в себе си удостоверението от КОС , фактура за закупуване.При проверка само тези документи ли са ми нужни? И последно: При проверка за лична карта примерно , да съобщя ли на полицая че нося оръжие?
Благодаря отново за отговорите Ви! :)


Предполагам,че носиш газовият пистолет да плашиш гаргите с него,нямам друго обяснение,за какво друго може да носиш газов пистолет ;)
"Пиниза" е да се подава леко под дрехата,да те мислят,че си от системата 8-)
Носи си газовият пистолет спокойно,дори и да се подава леко :D гъзариата си е гъзария както и да го погледнеш :lol:
При проверка на документите от полиция,винаги предупреждавай колегите,че носиш оръжие,дори в случая да е газово пистолет. В противен случай,ако се подава леко както казваш,че се случва,рискуваш да те удари "ток" с високо напрежение :D
Хайде и умната,че ще вземе да излезеш голям шемет 8-)

Благодарско! Случва ми се да се прибирам късно вечер и гаргите се превръщат в кучета, гладни и свирепи, пък и гъзарията ми стана чужда след ученическите години , смешна ми е вече , особено при някои индивиди. :D

ПП: Всеки е шемет по някакъв начин. :mrgreen:
momcho00
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2015, 14:18

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 19 Апр 2015, 15:52

Ако е само да се пазиш от кучета ползвай това http://dazer.biz/product/40/dazer-ii.html Имам го в чантата си и върши много добра работа и не тежи като газова "ютия" за гонене на кучета :D
Апропо и носенето на 2-3 пиратки в джобовете помагат при разгонване на кучета ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос?

Мнениеот momcho00 » 19 Апр 2015, 16:06

катюша написа:Ако е само да се пазиш от кучета ползвай това http://dazer.biz/product/40/dazer-ii.html Имам го в чантата си и върши много добра работа и не тежи като газова "ютия" за гонене на кучета :D
Апропо и носенето на 2-3 пиратки в джобовете помагат при разгонване на кучета ;)

Определено ще се замисля , защото "ютия" е точно определение за пистолета :mrgreen:
momcho00
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2015, 14:18

Re: Въпрос?

Мнениеот Явор » 19 Апр 2015, 20:35

Добър вечер,искам да ви попитам нещо свързано с една кражба. Във входа на блока ни сме поставили малка камера и записваме 24 часа кой влиза и излиза от входа. Преди няколко дни стана кражба,на етажа разбиха обща стая и ми откраднаха колелото. На записа се вижда външен човек,който влиза през нощта във входа,но явно е усетил камерата на влизане,защото на излизане камерата не го лови. Вижда се,че някой бута отзад камерата и тя не го лови.Разпознах човека,който влиза,един безработен помияр,но кварталният инспектор като гледа записа ми каза,че нищо не може да направи. Записа не доказвал нищо според него,а и не се вижда да се изкарва колело. Въпроса ми е,защо да не може да се направи нищо,като човека не живее във входа и няма работа при нас. Ясно е,че той е откраднал колелото ми,само трябва да го повикат и да му покажат записа,да каже къде ми е колелото. Нито искам да го съдя,нито нищо,само да ми върне колелото.
Явор
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Апр 2015, 20:22

Re: Въпрос?

Мнениеот кпц » 19 Апр 2015, 20:44

Подай още утре писмена жалба!
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта