Въпрос за превозване на велосипед

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Въпрос за превозване на велосипед

Мнениеот Volkov » 13 Апр 2015, 21:12

Добър вечер,искам да ви помоля за една консултация. Карам велосипед и понякога ми се налага да качвам велосипеда в градският транспорт. Купувам си два билета,един за мен и един за велосипеда,но понякога стават големи скандали с пътници от автобуса. Днес беше върха,шофьора не казва нищо,но един пътник се разкрещя,че съм качил велосипед в автобуса,развика се по шофьора,отнесох няколко псувни и се наложи да го гепа за гушата. Някой се обадил в полицията и на следващата спирка полицията ме чакаше на вратата. Свалиха ме насила от автобуса,хвърлиха ми велосипеда отзад в патрулката и ме откараха в управлението. Написаха ми акт,че уж не съм се подчинил на полицейско разпореждане,а аз исках само да ми покажат къде пише,че нямам право да си качвам велосипеда в автобус,като показвам и билета за велосипеда. С полицаи на глава не се излиза и ми написаха акта. Правилно ли е или не е правилно това. Абстрахирайте се,че сте полицаи и недейте като лекарите да се защитавате,кажете ми прав ли съм или бъркам?
Volkov
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2015, 20:51

Re: Въпрос за превозване на велосипед

Мнениеот кпц » 13 Апр 2015, 21:42

Че си го гепил за гушата - не си прав. Можеше и едно делце за хулиганство да ти образуват.
За неподчинението на полицейското разпореждане - вероятно не си прав, защото вероятно нямаш право да превозваш велосипед в градския транспорт. Това зависи от града и съответната наредба. Потърси я, прочети я и ще разбереш. В София разрешават само в метрото и при определени условия.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Въпрос за превозване на велосипед

Мнениеот dakota_ » 13 Апр 2015, 22:10

Volkov написа:Добър вечер,искам да ви помоля за една консултация. Карам велосипед и понякога ми се налага да качвам велосипеда в градският транспорт. Купувам си два билета,един за мен и един за велосипеда,но понякога стават големи скандали с пътници от автобуса. Днес беше върха,шофьора не казва нищо,но един пътник се разкрещя,че съм качил велосипед в автобуса,развика се по шофьора,отнесох няколко псувни и се наложи да го гепа за гушата. Някой се обадил в полицията и на следващата спирка полицията ме чакаше на вратата. Свалиха ме насила от автобуса,хвърлиха ми велосипеда отзад в патрулката и ме откараха в управлението. Написаха ми акт,че уж не съм се подчинил на полицейско разпореждане,а аз исках само да ми покажат къде пише,че нямам право да си качвам велосипеда в автобус,като показвам и билета за велосипеда. С полицаи на глава не се излиза и ми написаха акта. Правилно ли е или не е правилно това. Абстрахирайте се,че сте полицаи и недейте като лекарите да се защитавате,кажете ми прав ли съм или бъркам?


Не си толкова виновен ти,че си прост,колкото е виновен водача на автобуса,че не си е изпълнил задълженията да подсигури на пътниците безопасно пътуване! Оставяме настрани,че нямаш право да качиш велосипеда си в салона на автобуса,но помисли какво може да се случи. Вариант едно,качваш се с велосипеда в автобуса и както си го нарамил обърсваш веригата на велосипеда в крачола на някой пътник... задължително те гепва за гушата и те изритва от автобуса... Вариант две,качил си криво-ляво велосипеда в автобуса,спира изведнъж,залита пътник да падне и си забива окото в кормилото на велосипеда...малко ще е да ти одере кожата от бой...
Друг въпрос е,ако си разглобил велосипеда и си го опаковал като безопасен багаж и си го таксувал по съответният ред,тогава няма проблеми!
По въпроса за акта за неизпълнение на полицейско разпореждане,наред с акта е трябва да ти "загреят" врата,защото си направил опит да се подиграваш с пристигналите полицаи... Никой не е длъжен да ти показва нищо,длъжен си подаде ли се команда слез от автобуса,да слезеш веднага от автобуса. Извадил си късмет,че не си ял бой от пътниците в автобуса и не си го отнесъл по пълна програма от повиканите полицаи!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос за превозване на велосипед

Мнениеот Volkov » 14 Апр 2015, 10:42

кпц написа:Че си го гепил за гушата - не си прав. Можеше и едно делце за хулиганство да ти образуват.
За неподчинението на полицейското разпореждане - вероятно не си прав, защото вероятно нямаш право да превозваш велосипед в градския транспорт. Това зависи от града и съответната наредба. Потърси я, прочети я и ще разбереш. В София разрешават само в метрото и при определени условия.


Така ми каза сутринта и фирменият ни адвокат като вас,но ме пита и нещо друго,дали са ми издали заповед за задържане. Оказва се,че аз съм нарушил правилника за градският транспорт,но полицията е нарушила закона като са ме задържали незаконно без заповед за задържане. Акта задължително ще се жали в съда,ще се пусне и жалба за незаконно задържане. Според вас като полицай,който не се заяжда с мен и не ме нарича прост,правилно ли е да ме задържат в управлението без заповед за задържане? Според фирменият ни адвокат това е нарушение на закона за полицията.
Volkov
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2015, 20:51

Re: Въпрос за превозване на велосипед

Мнениеот ТРЕЗОР » 14 Апр 2015, 13:19

Volkov написа:
кпц написа:Че си го гепил за гушата - не си прав. Можеше и едно делце за хулиганство да ти образуват.
За неподчинението на полицейското разпореждане - вероятно не си прав, защото вероятно нямаш право да превозваш велосипед в градския транспорт. Това зависи от града и съответната наредба. Потърси я, прочети я и ще разбереш. В София разрешават само в метрото и при определени условия.


Така ми каза сутринта и фирменият ни адвокат като вас,но ме пита и нещо друго,дали са ми издали заповед за задържане. Оказва се,че аз съм нарушил правилника за градският транспорт,но полицията е нарушила закона като са ме задържали незаконно без заповед за задържане. Акта задължително ще се жали в съда,ще се пусне и жалба за незаконно задържане. Според вас като полицай,който не се заяжда с мен и не ме нарича прост,правилно ли е да ме задържат в управлението без заповед за задържане? Според фирменият ни адвокат това е нарушение на закона за полицията.

Съвет.Спешно си сменете фирмения адвокат......п.п.ЗАКОНА ЗА ПОЛИЦИЯТА.... :mrgreen:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Въпрос за превозване на велосипед

Мнениеот dakota_ » 14 Апр 2015, 14:24

Volkov написа:
кпц написа:Че си го гепил за гушата - не си прав. Можеше и едно делце за хулиганство да ти образуват.
За неподчинението на полицейското разпореждане - вероятно не си прав, защото вероятно нямаш право да превозваш велосипед в градския транспорт. Това зависи от града и съответната наредба. Потърси я, прочети я и ще разбереш. В София разрешават само в метрото и при определени условия.


Така ми каза сутринта и фирменият ни адвокат като вас,но ме пита и нещо друго,дали са ми издали заповед за задържане. Оказва се,че аз съм нарушил правилника за градският транспорт,но полицията е нарушила закона като са ме задържали незаконно без заповед за задържане. Акта задължително ще се жали в съда,ще се пусне и жалба за незаконно задържане. Според вас като полицай,който не се заяжда с мен и не ме нарича прост,правилно ли е да ме задържат в управлението без заповед за задържане? Според фирменият ни адвокат това е нарушение на закона за полицията.


Добре не си отишъл при корпоративният ви адвокат :)
Каза ли ти "фирменият" адвокат,че за задържани велосипедисти се ползва мобилният вариант на заповед за задържане по закона за полицията. Ти остави ли си номера на мобилният телефон при дежурният в РУ да ти пуснат със СМС известяване линк към заповедта ти за задържане. Да я прочетеш и да има какво да жалиш. Сега какво ще жалите с адвоката ти като нямаш екземпляр от заповедта. Отивай там,където са те задържали,търси началника на сектор охранителен и докато не те запише да получиш СМС известие няма да го оставяш на мира.
После пиши какво се случва,нали за това сме хора да си помагаме с каквото можем ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта