Откраднат телефон.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот dakota_ » 27 Мар 2015, 22:22

milko написа:Знаеш ли,пуснах жалба,но телефона ми няма да го намерят,защото полицията не работи. По-лесно е да си драпате макарите и да се оправдавате като намирате вина в гражданите,че не се пазят от кражби. В същото време само цвилите за големи заплати,за ранно пенсиониране и да може всички да правите проверки на автомобили. Това желание го изтъквате като казвате,че гражданите се оплаквали от нарушители с автомобили. Дрън-дръм ярина. Взеха ви допълнителният доход и за това плачете. Като можехте да проверявате,защо не глобявахте,а си слагахте парите в джоба - справка - Сашо Тръпков и сие.
Виж как разкриват кражби гражданите във фейсбук.
http://www.dnes.bg/crime/2015/03/25/vyv ... age5#photo

Във Facebook: Разкриха за часове крадли на телефон
Полицията нехае, социалната мрежа обаче не си трае
Семейството на македонския певец Дарко Релушкоски стана жертва на две крадли. Съпругата на Дарко работела в аптеката си в столичния квартал "Овча купел", когато две девойки на видима възраст около 18 години откраднали нейния iPhone.

Те сигнализирали за кражбата в полицията, но от там им обяснили, че е почти невъзможно да открият апарата, тъй като крадците сменяли идентификационните номера, разбивали и паролите в iCloud. До мобилните оператори пък се обръщали само при тежки криминални случаи. Независимо, че семейството предоставило снимки и запис, останали с впечатление, че трудно ще си върнат откраднатия телефон.

"Тогава пуснах снимките във Facebook и нямаше и час и двете бяха разпознати. Знам от кой квартал са, други пострадали дори ми дадоха телефоните им. Писах им в профилите да ми върнат смартфона, но и до днес го няма. Даже бабата на едната е разбрала за случая и дойде в аптеката. След като видя записа и обеща да съдейства момичетата да отидат до магазина, където е заложен. Дано не са го продали", разказа пред Dnes.bg Дарко.

Той допълни, че е писал в профила на едната крадла, но преди няколко часа видял, че той вече е изтрит.

"Изумен съм колко бързо хората помогнаха, а знам, че има десетки пострадали като мен. Просто не дават гласност на случилото се. Оказа се, че социалните мрежи могат да помогнат в случаи като моя", допълни още Дарко.

Той е категоричен, че не иска да унижава момичетата, но е изненадан в какво време живеем, в което деца така хладнокръвно крадат. И как полицията нехае, но социалната мрежа не си трае...

Никога не бих подкрепил полицаи в исканията им за по-високи заплати и никога не бих подкрепил полицаи в исканията за ранно пенсиониране. Вие сте търтейте на обществото и не заслужавата никакви социални придобивки.


Никой от полицията,никъде не ти е обещавал да ти намери изгубеният телефон... Пусни оплакване във фейсбук да ти намерят изгубеният телефон 8-)
Като си имал пари за скъп телефон,защо като си купил телефона,не си заделил едни 50 лв. за годината, да се сключиш договор с полицията при изгубване или открадване на телефона да ползваш предимство при търсенето?
По времето на министър Йовчев въведоха тази законова възможност.
Не четеш Държавен вестник,не си информиран и после нападаш полицията.
Сключи договор като посетиш юрисконсулта в ОДМВР по постоянен адрес и тогава претендирай.
Никой от нас не търси подкрепа от теб за нищо,ти си в режим на търсене ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот InfoInfo2 » 27 Мар 2015, 23:05

Очаквам последния отговор да се появи в социалните мрежи. ;) Скоро ще разберем дали съм прав.
InfoInfo2
Нов
Нов
 
Мнения: 11
Регистриран на: 01 Окт 2012, 22:30

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот dsuzunov » 28 Мар 2015, 09:39

За какво му се обяснявате на подрастващия? Той още се образова, няма нито житейски, нито трудови навици! Айде дЕте, иди да поплачеш във Фейса!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот milko » 28 Мар 2015, 13:56

Извинете за нападките,но в мобилният оператор и в полицията не ми казаха,че има платена услуга за проследяване на твелефона. Ако съм знаел,щях да сключа такъв договор и да ми намерите телефона.
Благодаря за съвета,ще отида да си сключа договор за новият телефон. Не виждам нищо лошо това да се появи в социалните мрежи,не всички сме адвокати да четем държавен вестник.
milko
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2015, 13:21

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот сигма3 » 28 Мар 2015, 18:39

:lol: :lol: :lol: За договора си вземи адвокат,че може да има скрити клаузи :mrgreen:
сигма3
Полицай
Полицай
 
Мнения: 153
Регистриран на: 29 Сеп 2014, 08:12
Местоположение: Варна

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот PAOLON » 29 Мар 2015, 23:22

Това не може да е истина.Не ми се мисли ,какви ще ги върши утре,като вземе"Вишу"
Някои хора са като 1 стотинка. Двулицеви са и не струват нищо.
PAOLON
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 522
Регистриран на: 24 Авг 2009, 20:17

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот osata » 31 Мар 2015, 21:33

Днес щях да си застраховам гумите на колата, ама юрисконсулта бил в отпуск, а заместващия можел да подписва договори само на ниво "акумулатор" :lol:
Кефите ме..... а възможно ли е момчето да повярва? Да очакваме регистрация на недоволен юрисконсулт скоро ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот dakota_ » 31 Мар 2015, 22:02

Има такива шарани,че понякога човек може на бастун да ги лови :lol:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот lyubobg » 11 Ное 2016, 23:16

@dakota_
Не ти е откраднат телефона,ти си го изхвърлил на боклука,че не ти трябва. Не ти трябва и чантата,като си я оставил без надзор. Съвета ми е да вземеш мерки да спреш сим картата,след това по твой план да си извадиш дубликат на сим картата и евентуално да се снабдиш с друг телефон... По отношение на изчезналият ти телефон,наливаш една чаша студена вода и я изпиваш на екс или на глътки. Случаят,ще те научи как да пазиш вещите си и да се отнасяш с тях като добър стопанин!



НК:
Чл. 207. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., попр. - ДВ, бр. 31 от 1982 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева.
(2) Същото наказание се налага и на този, който противозаконно присвои чужда вещ, която е попаднала у него случайно или по погрешка.

Не пострадалия трябва да доказва, че телефона не му трябва, а този който го е намерил, трябва да докаже, че намереният телефон наистина не е бил нужен.
Нещо повече - закона е повече от категоричен - дори да е попаднала случайно или по погрешка вещта, то този, който я е намерил подлежи на наказателна отговорност, ако я присвои.

@milko - наистина подай си жалба в МВР и сподели резултата. След като имаш документи за собственост с малко късмет се случват чудеса.
lyubobg
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Ное 2016, 23:06

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот osata » 11 Ное 2016, 23:39

Изминали са 18 месеца от публикацията ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта

cron