Откраднат телефон.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Откраднат телефон.

Мнениеот milko » 12 Мар 2015, 13:25

Здравейте,мога ли да получа съвет за откраднат телефон. Откраднаха ми телефона от университета.Беше в чантата ми,оставих си чантата настрани от мен само докато си взема храна от стола,но за съжаление някой е преровил и взел телфона.
Знам си IMEI кода и имам документи за телефона. Ще ми намерите ли телефона,защото колеги казват,че само на големи клечки търсите откраднати телефони и трябват връзки.
milko
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2015, 13:21

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот катюша » 12 Мар 2015, 13:40

Пусни една жалба в полицията за кражбата!
Дали имаш IMEI код на телефона,това не касае полицията за намирането на телефона. Ще ти трябват документи за собственост,ако телефона бъде открит да ги предоставиш и да се легитимираш като собственик за да ти бъде предаден обратно телефона. Телефона може да бъде намерен,може и никога да не бъде намерен.Това за големите "клечки" и търсене на откраднатите им телефони е студентски фолклор :D
Много студенти като се напият си губят телефоните и после се жалват,че някой им ги е откраднал ;) Виж ти от кой си и помисли да си направиш застраховка на мобилният телефон и да не го оставяш без надзор.
Ако все още не си се обадил на мобилният оператор да ограничи ползването на картата ти,направи го за да не се жалваш утре,че имаш голяма сметка за плащане. Полицията няма да ти плати сметката и не издава извинителни бележки за пред мобилните оператори,че друг е навъртял голямата сметка ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот dakota_ » 12 Мар 2015, 20:33

milko написа:Здравейте,мога ли да получа съвет за откраднат телефон. Откраднаха ми телефона от университета.Беше в чантата ми,оставих си чантата настрани от мен само докато си взема храна от стола,но за съжаление някой е преровил и взел телфона.
Знам си IMEI кода и имам документи за телефона. Ще ми намерите ли телефона,защото колеги казват,че само на големи клечки търсите откраднати телефони и трябват връзки.


Не ти е откраднат телефона,ти си го изхвърлил на боклука,че не ти трябва. Не ти трябва и чантата,като си я оставил без надзор. Съвета ми е да вземеш мерки да спреш сим картата,след това по твой план да си извадиш дубликат на сим картата и евентуално да се снабдиш с друг телефон... По отношение на изчезналият ти телефон,наливаш една чаша студена вода и я изпиваш на екс или на глътки. Случаят,ще те научи как да пазиш вещите си и да се отнасяш с тях като добър стопанин!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот milko » 12 Мар 2015, 22:18

dakota_ написа:
milko написа:Здравейте,мога ли да получа съвет за откраднат телефон. Откраднаха ми телефона от университета.Беше в чантата ми,оставих си чантата настрани от мен само докато си взема храна от стола,но за съжаление някой е преровил и взел телфона.
Знам си IMEI кода и имам документи за телефона. Ще ми намерите ли телефона,защото колеги казват,че само на големи клечки търсите откраднати телефони и трябват връзки.


Не ти е откраднат телефона,ти си го изхвърлил на боклука,че не ти трябва. Не ти трябва и чантата,като си я оставил без надзор. Съвета ми е да вземеш мерки да спреш сим картата,след това по твой план да си извадиш дубликат на сим картата и евентуално да се снабдиш с друг телефон... По отношение на изчезналият ти телефон,наливаш една чаша студена вода и я изпиваш на екс или на глътки. Случаят,ще те научи как да пазиш вещите си и да се отнасяш с тях като добър стопанин!


Господине,не съм направил нищо лошо. Влизали ли сте в столова,оставих си чантата да си хвана стол и се наредих да си вема храна. Ако не си хвана място,после може да се окаже,че ще се храня прав. Телефона го откраднаха и даже знам кой го е откраднал,но трябва полицията да проследи телефона и да хване крадеца. Не ви се работи за плебей като мен и може да ме подритвате както си искате. Знам високомерието,с което се отнасяте към хора като мен,най-лесно е да кажете,да съм си пазил вещите. Може ли да мисля постоянно,че някой ще ме окраде и да се пазя. Това държава ли е и това полиция ли е,като ми казвате да пия една студена вода,че съм пострадал,а вие не желаете да направите нещо елементарно,да намерите откраднат телефон,който може да се намери стига да имате желание да го направите!
milko
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2015, 13:21

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот osata » 12 Мар 2015, 22:55

Добър вечер.
Нека изясним малко фактите - регистрираш се във форума и задаваш казус, на този казус ти се отговаря по различни начини, като до момента 99% от начините не ти харесват, то е ясно.
Най-лесното, най-логичното и най-елементарното е, да подготвиш една жалба във формат А4, да опишеш случая, да отидеш в районното по местонахождение на мястото и да поискаш входящ номер. Оттам нататък можеш да се сърдиш, да обвиняваш и т.н.
Какъв е моделът на откраднатия телефон?
Ако не желаеш да го кажеш, напиши в Гугъл модела след това "смяна на imei", и така дори може да разбереш, защо в 90% от случаите и да иска полицията няма как да ти засече телефона ;)
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот кпц » 12 Мар 2015, 23:16

milko написа:............ Ще ми намерите ли телефона,защото колеги казват,че само на големи клечки търсите откраднати телефони и трябват връзки.

За да разбереш отговора на този въпрос, трябва просто да попиташ в полицията. Най-добре с писмени знаци.
За големите клечки има особеност - телефоните им съдържат интересни и ценни данни в контактите. Това обаче не значи, че на теб няма да ти обърнат внимание, ако съобщиш за проблема си.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот milko » 12 Мар 2015, 23:31

osata написа:Добър вечер.
Нека изясним малко фактите - регистрираш се във форума и задаваш казус, на този казус ти се отговаря по различни начини, като до момента 99% от начините не ти харесват, то е ясно.
Най-лесното, най-логичното и най-елементарното е, да подготвиш една жалба във формат А4, да опишеш случая, да отидеш в районното по местонахождение на мястото и да поискаш входящ номер. Оттам нататък можеш да се сърдиш, да обвиняваш и т.н.
Какъв е моделът на откраднатия телефон?
Ако не желаеш да го кажеш, напиши в Гугъл модела след това "смяна на imei", и така дори може да разбереш, защо в 90% от случаите и да иска полицията няма как да ти засече телефона ;)


Добър вечер. Телефона е Samsung Galaxy S4 и не може да му се смени IMEI кода. Поне това уча и гледах схемата на телефона. Чипа не подлежи на повторно програмиране. Жалба ще пусна утре,но като чета как се отнасяте към тези неща и как ме пращате да пия студена вода,не съм опитимист,че ще ми намерите телефона.
milko
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2015, 13:21

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот dsuzunov » 13 Мар 2015, 10:27

Ти още се мотаеш из форумите, а не отидеш да пуснеш заявление в РУ!
Как смяташ, че ще ти открием телефона, като нито ти си се идентифицирал, нито телефона. Кой да търсим - "войника с непоръбения шинел" ли? Като си бъдещ спец по телефоните, защо сам не си го потърсиш? Вероятно си чувал за " Find my Mobile" https://findmymobile.samsung.com/mindex.jsp
И още нещо, имаш наглостта да обвиняваш полицията и държавата, за това, че сам си си навредил.
Защо си остави чантата без надзор? Или искаш постоянно до г..за да ти стои полицай на пост и да ти пази безценното имущество, за което си абсолютно безотговорен.
Сам, за себе си не можеш да се грижиш, жалко за оная, която ще ти се върже и заживее с теб. Ама, то на такива "будало" им се падат оправни жени, та да ги управляват.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот dakota_ » 13 Мар 2015, 17:58

milko написа:
dakota_ написа:
milko написа:Здравейте,мога ли да получа съвет за откраднат телефон. Откраднаха ми телефона от университета.Беше в чантата ми,оставих си чантата настрани от мен само докато си взема храна от стола,но за съжаление някой е преровил и взел телфона.
Знам си IMEI кода и имам документи за телефона. Ще ми намерите ли телефона,защото колеги казват,че само на големи клечки търсите откраднати телефони и трябват връзки.


Не ти е откраднат телефона,ти си го изхвърлил на боклука,че не ти трябва. Не ти трябва и чантата,като си я оставил без надзор. Съвета ми е да вземеш мерки да спреш сим картата,след това по твой план да си извадиш дубликат на сим картата и евентуално да се снабдиш с друг телефон... По отношение на изчезналият ти телефон,наливаш една чаша студена вода и я изпиваш на екс или на глътки. Случаят,ще те научи как да пазиш вещите си и да се отнасяш с тях като добър стопанин!


Господине,не съм направил нищо лошо. Влизали ли сте в столова,оставих си чантата да си хвана стол и се наредих да си вема храна. Ако не си хвана място,после може да се окаже,че ще се храня прав. Телефона го откраднаха и даже знам кой го е откраднал,но трябва полицията да проследи телефона и да хване крадеца. Не ви се работи за плебей като мен и може да ме подритвате както си искате. Знам високомерието,с което се отнасяте към хора като мен,най-лесно е да кажете,да съм си пазил вещите. Може ли да мисля постоянно,че някой ще ме окраде и да се пазя. Това държава ли е и това полиция ли е,като ми казвате да пия една студена вода,че съм пострадал,а вие не желаете да направите нещо елементарно,да намерите откраднат телефон,който може да се намери стига да имате желание да го направите!


Как да не си направил лошо,като си оставил чантата си без надзор и сега искаш полицията да търси нещо,което нито се знае дали е било в чантата,нито се знае кога и къде е изчезнало. Толкова ли е зор да си прибереш телефона в джоба на сакото или в горната дреха и да не изпадаш в тия драми...Чудя се и защо да ти рови някой в чантата да рискува да го видиш ти или някой друг,като е било по-лесно да ти свие цялата чанта и после да я хвърли някъде като вземе каквото реши от нея.
Намирисва ми на изгубен телефон и се чудиш как да хванеш полицията за мющерии да ти търсим телефона. Няма държава,в която да не се краде,важно е да си малко по-бдителен и да не създаваш сам условия да те окрадат. Може ли такова нещо да оставиш едни около 1000 лв без надзор. Толкова лесно ли си изкарваш парите,че да ги пилееш с лека ръка. Тоя телефон струва колкото 3 семестриални такси в университет...за не изпадаш друг път в такива терзания купи си един евтин телефон и като го изгубиш,ще знаеш,че трябва само да се обадиш на оператора да ти спре картата и да си купиш следващият телефон.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Откраднат телефон.

Мнениеот milko » 27 Мар 2015, 11:36

Знаеш ли,пуснах жалба,но телефона ми няма да го намерят,защото полицията не работи. По-лесно е да си драпате макарите и да се оправдавате като намирате вина в гражданите,че не се пазят от кражби. В същото време само цвилите за големи заплати,за ранно пенсиониране и да може всички да правите проверки на автомобили. Това желание го изтъквате като казвате,че гражданите се оплаквали от нарушители с автомобили. Дрън-дръм ярина. Взеха ви допълнителният доход и за това плачете. Като можехте да проверявате,защо не глобявахте,а си слагахте парите в джоба - справка - Сашо Тръпков и сие.
Виж как разкриват кражби гражданите във фейсбук.
http://www.dnes.bg/crime/2015/03/25/vyv ... age5#photo

Във Facebook: Разкриха за часове крадли на телефон
Полицията нехае, социалната мрежа обаче не си трае
Семейството на македонския певец Дарко Релушкоски стана жертва на две крадли. Съпругата на Дарко работела в аптеката си в столичния квартал "Овча купел", когато две девойки на видима възраст около 18 години откраднали нейния iPhone.

Те сигнализирали за кражбата в полицията, но от там им обяснили, че е почти невъзможно да открият апарата, тъй като крадците сменяли идентификационните номера, разбивали и паролите в iCloud. До мобилните оператори пък се обръщали само при тежки криминални случаи. Независимо, че семейството предоставило снимки и запис, останали с впечатление, че трудно ще си върнат откраднатия телефон.

"Тогава пуснах снимките във Facebook и нямаше и час и двете бяха разпознати. Знам от кой квартал са, други пострадали дори ми дадоха телефоните им. Писах им в профилите да ми върнат смартфона, но и до днес го няма. Даже бабата на едната е разбрала за случая и дойде в аптеката. След като видя записа и обеща да съдейства момичетата да отидат до магазина, където е заложен. Дано не са го продали", разказа пред Dnes.bg Дарко.

Той допълни, че е писал в профила на едната крадла, но преди няколко часа видял, че той вече е изтрит.

"Изумен съм колко бързо хората помогнаха, а знам, че има десетки пострадали като мен. Просто не дават гласност на случилото се. Оказа се, че социалните мрежи могат да помогнат в случаи като моя", допълни още Дарко.

Той е категоричен, че не иска да унижава момичетата, но е изненадан в какво време живеем, в което деца така хладнокръвно крадат. И как полицията нехае, но социалната мрежа не си трае...

Никога не бих подкрепил полицаи в исканията им за по-високи заплати и никога не бих подкрепил полицаи в исканията за ранно пенсиониране. Вие сте търтейте на обществото и не заслужавата никакви социални придобивки.
milko
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Мар 2015, 13:21

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта