Въпрос на полицеиска простотия.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Въпрос на полицеиска простотия.

Мнениеот m-r_Vekilski » 12 Мар 2015, 18:06

Shofera написа:Добър ден,мога ли да задам и аз един въпрос в тази тема и въпроса е за контролния ми талон към книжката.
Ситуацията е много тъпа,полицаи ми написаха един акт за неправилно паркиране,взеха ми и талона и ми дадоха екземпляр от акта да карам с него докато излезе наказанието. Три месеца се бави наказанието,ходих два пъти да проверявам какво става. Предната седмица като отидох да видя казаха,че всичко е ОК,но не ми намират взетия талон. Ходих втори път и служителката ми каза да ходя да си извадя един дубликат,че го няма.
Сега да си задам въпроса,какво съм виновен аз,че ми няма талона,какво да кажа в КАТ като питат къде ми е талона. Не трябва ли,който губи да плаща,защо полицията ми е изгубила талона,а аз да плащам сметката. Кажете ми какво да правя с тази простотия.
Можеш да направиш няколко неща,но сам знаеш,че не си струва да ги правиш :)остава надеждата кака Руми да стегне редиците в това министерство ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Въпрос на полицеиска простотия.

Мнениеот m-r_Vekilski » 12 Мар 2015, 18:13

Калата написа:Здравейте,извинявайте за заглавието на темата,ще видите като изложа моя случай и поискам съвет,че пиша за полицейска простия.
Работя като рекламен агент към една голяма фирма. Спряха ме на 7 февруари за проверка на документите и личната ми карта се оказа с повреда,има лека пукнатина. Написаха ми акт полицаите,всичко е ОК картата трябва да се подмени с нова. На 12 февруари вечерта в заведение се черпехме с колеги,имаше полицейска проверка за ученици и покрай учениците проверяваха на всички в заведението лините карти. Показах си личната карта,показах си и акта,че съм глобен за спуканата карта,но ми написаха нов акт.
На другия ден питах юриста във фирмата ни и той ми каза,че нямат право за срок от 30 дни да ми пишат нов акт. Отидох в полицията,пратиха ме при един с двуболтови пагони,погледна актовете и каза,че няма такова нещо за 30 дни,до 3 дни не съм ли подал документи за смяна и не покажа входящ номер,че съм ги подал,трябва да ме глобят.
Питах отново юриста на фирмата ни какво да направя,че ще ме скъсат от актове,а не мога да се разбера с шефовете в управлението и той ми прочете параграф от закона,че до 30 дни трябва да сменя картата.
Не отидох на момента да я сменя,че адреса по картата ми е в друг град на около 200 км и съм на работа. Утре ще ходя да пусна документи.
Какво да правя срещу тази полицейска простотия. Юриста ми каза,че трябва да заведа дело и ще се оправят нещата,но защо да водя дело като в закона са написали какъв е срока за смяна. Единия акт ще го платя,но другия е грешка,защо съда да каже,че е грешка. Толкова ли са тъпи полицаите в управлението да погледнат закона и да не ме глобяват втори път. План за глоби ли се изпълнява,бонуси към заплата ли ви плащат за написани актове.

Кой те накара да се хвалиш с акта бре,приятелю :lol: ,не вярвам ченгетата които са ти писали акта,да са правили и проверка в заведението....що си мислиш,че щяха да направят проблем за "пукнатината"на личната ти карта?
ПП:Кака Руми утре има рожден ден,да не забравите да я поздравите ;)
771 -"1300 години България" Изображение
Изображение
собственик на "кухиятЪ крак"
Аватар
m-r_Vekilski
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 523
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 18:03

Re: Въпрос на полицеиска простотия.

Мнениеот катюша » 12 Мар 2015, 18:31

m-r_Vekilski написа:
катюша написа:Таксата за издаване на дубликат на контролният талон е ЕДИН лев. Като чета колко пъти си ходил да проверяваш дали е готово НП,не си струва за един лев да ходиш още толкова пъти да се разправяш за глупости.

Въпросът тук е принципен.Защо човекът трябва да плаща за издаването на дубликат като друг е виновен за това,че му е загубен талона? За да го даде това левче,ще трябва да се изръси с още три за превода на сумата ....ако все още я има тая простотия с гишетата на банките в полицията.


Знам,че си прав и той е прав да постави въпроса. Казах му да плати и да бяга,че да си спести още простотия. Трябва да пусне заявление до Н-ка на РУ,да се направи проверка,да се излезе със заключение за вината за загубване. Знаеш,че ще мине един месец в бюрокрация и губене на време. Банковите гишета не са махнати и таксата за превод на този един лев може на места и пет лева да го изръси банката.
Това е и една от причините да стават "разплащания"на пътя,мудната процедура и изгубеното време. Дано "желязната лейди" да реши някои от наболелите проблеми,ама надали :)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Въпрос на полицеиска простотия.

Мнениеот dakota_ » 12 Мар 2015, 20:13

катюша написа:
m-r_Vekilski написа:
катюша написа:Таксата за издаване на дубликат на контролният талон е ЕДИН лев. Като чета колко пъти си ходил да проверяваш дали е готово НП,не си струва за един лев да ходиш още толкова пъти да се разправяш за глупости.

Въпросът тук е принципен.Защо човекът трябва да плаща за издаването на дубликат като друг е виновен за това,че му е загубен талона? За да го даде това левче,ще трябва да се изръси с още три за превода на сумата ....ако все още я има тая простотия с гишетата на банките в полицията.


Знам,че си прав и той е прав да постави въпроса. Казах му да плати и да бяга,че да си спести още простотия. Трябва да пусне заявление до Н-ка на РУ,да се направи проверка,да се излезе със заключение за вината за загубване. Знаеш,че ще мине един месец в бюрокрация и губене на време. Банковите гишета не са махнати и таксата за превод на този един лев може на места и пет лева да го изръси банката.
Това е и една от причините да стават "разплащания"на пътя,мудната процедура и изгубеното време. Дано "желязната лейди" да реши някои от наболелите проблеми,ама надали :)


Катке,намесвам се за да уточним нещата както си му е реда и както трябва ;)
Таксата за издаване на дубликат на контролен талон по тарифа № 4 е ДВА лева,а не един лев. Работиш по старите цени,с един лев вече не може да пише едно кафе :)
Следващото уточнение,гражданина няма как да отиде и да плати като му е "потънал" контролният талон в управлението,защото трябва да попълни една декларация и в нея да декларира обстоятелствата,които налагат издаването на дубликат. Не може да декларира,че талона му е изгубен от длъжностно лице от полицията,защото не знае дали е изгубен или не е изгубен и може да декларира неверни данни.
Служителката трябва да му съдейства,като вариантите са да намери иззетият талон и да му го върне обратно,или да го снабди по служебен ред с дубликат на контролният талон.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос на полицеиска простотия.

Мнениеот Shofera » 17 Мар 2015, 18:50

Моя въпрос приключи като ми дадоха дубликат на контролният талон без да плащам нищо,но не въртяха няколко дни. Благодаря ви за отговорите и помощта.
Shofera
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Фев 2015, 10:47

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта