Проблеми с автомобили на ЧОФ

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблеми с автомобили на ЧОФ

Мнениеот ЧОФ » 12 Фев 2015, 15:00

Здравейте,работя като шофьор на патрулен автомобил от частен СОТ. Снощи при реагиране на сигнал се наложи да нарушим правилата за движение като минахме на червен светофар и отзад патрулен втомобил на МВР пусна светлинен сигнал да ни спре. Нямаше как да спрем,че имахме сигнал и продължихме до обекта. После се обадихме в управлението,но стана проблем. Мен ме задържаха до сутринта в управлението,написаха ми акт,че съм минал на червен светофар и не съм спрял на подаден сигнал от полицията. Колегата беше обвинен,че повишава тон на дежурния и отнесе акт за неизпълнение на полицейско разпореждане.
Въпроса ми е защо ме глобяват като си върша работата,пуснал съм сирена и светлина и изпълнявам служебните си задължения. Ако спра е лошо,че няма да покрия сигнала и при кражба носим отговорност,ако не спра пак е лошо. Как да си вършим работата и защо полицията пречи на ЧОФ да работим. Ние ще се съдим за актовете и ще ги свалим в съда,но проблема остава нерешен и питам какъв е начина за решаване на такива проблеми.
ЧОФ
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Фев 2015, 14:56

Re: Проблеми с автомобили на ЧОФ

Мнениеот dakota_ » 12 Фев 2015, 15:30

Никой не ви пречи да си вършите работата,но за целата се налага да спазвате законите в страната.
Прочети какво казва ЗДвП за твоя светлинен и звуков сигнал и прочети кои автомобили имат право на специален режим на движение. http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134649345
Чл. 91. (1) Моторни превозни средства със специален режим на движение са автомобилите и мотоциклетите, които при движението си подават едновременно светлинен сигнал с проблясваща синя и/или червена светлина и специален звуков сигнал.
(2) Специалният режим на движение се ползва само при необходимост.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 102 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г., изм. - ДВ, бр. 48 от 2011 г., в сила от 24.06.2011 г., доп. - ДВ, бр. 53 от 2014 г.) Специален режим на движение ползват моторните превозни средства на: Спешна медицинска помощ, Държавна агенция "Национална сигурност", главните и областните дирекции на Министерството на вътрешните работи, Народно събрание, Национална служба за охрана, Главна дирекция "Охрана" и Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" на Министерството на правосъдието, Бюрото по защита при главния прокурор, служба "Военна полиция" към министъра на отбраната и други служби на Министерството на вътрешните работи, определени от министъра на вътрешните работи.
(4) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Министърът на вътрешните работи определя с наредба условията и реда, при които се ползва специален режим на движение за моторните превозни средства.

Има издадена наредба за условията и реда,при който се ползва специален режим на движение
http://lex.bg/laws/ldoc/2135458425 запознай се с нея,защото явно и за тази наредба не знаеш.
Като си почнал да се оплакваш,кажи по каква причина те задържаха в управлението до сутринта и по какъв повод колегата ти си е позволил да повишава тон на дежурният в управлението? Явно тов не разбираш,че са недопустими неща и също се санкционират!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблеми с автомобили на ЧОФ

Мнениеот кпц » 12 Фев 2015, 15:42

ЧОФ, някога студентите след лекция не смееха да зададат въпрос, за да не се разбере, че нищо не са запомнили. ;)
Съвети: 1.Прочети не само ЗДвП, но и ЗМВР и ЗАНН! След това пак питай!
2. Ако обжалваш НП, не се набутвай с адвокат. После и да спечелиш, няма да ти присъдят разноските.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Проблеми с автомобили на ЧОФ

Мнениеот Елена » 12 Фев 2015, 17:14

ЧОФ написа:Въпроса ми е защо ме глобяват като си върша работата,пуснал съм сирена и светлина и изпълнявам служебните си задължения. Ако спра е лошо,че няма да покрия сигнала и при кражба носим отговорност,ако не спра пак е лошо. Как да си вършим работата и защо полицията пречи на ЧОФ да работим. Ние ще се съдим за актовете и ще ги свалим в съда,но проблема остава нерешен и питам какъв е начина за решаване на такива проблеми.


В АУАН са написали,защо те глобяват! Докато си си вършел работата си извършил по твое признание поне две нарушения на ЗДвП - минал си на забранена светлина на светофара и си отказал да спреш за проверка на подаден светлинен и звуков сигнал от полицейски служители.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта