Измама с кола.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 11 Фев 2015, 22:38

dakota_ написа:Мишо,не бързай с тези поклони :) Свършил си половината работа ;) Автомобила може да си го регистрирал в "КАТ" на твое име,но моя съвет е да избягваш да го спираш пред кантората на ЧСИ :D
Ако бях на твое място следващият ми ход щеше да бъде да пусна автомобила за продажба,но по т.н "диагонална система",ако съм от Видин,ще го продам в Бургас ;) и чак като го продам ще си отдъхна и ще си окача една обеца на ухото за в бъдеще да внимавам повече като се разпореждам с 5 000 лева.


Остави ме без думи с тази "диагонална система",не може да дваш съвети на гражданите как да извършват закононарушения!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот dakota_ » 11 Фев 2015, 23:16

Държавата създаде хаоса с продажбата на запорирани автомобили. Нотариусите нямат връзка с регистъра на "Пътна полиция",но запорите се вписват точно в регистъра на "Пътна полиция" и от тук вече почват големите проблеми. Добросъвестни купувачи броят едни пари пред нотариуса и понеже нотариуса не може да направи проверка за запор на автомобила,често се случва купувача да гризне "дървото".
Ако аз броя едни 5 000 лв. за автомобил и се окаже,че заради бакии на държавата съм броил пари за запориран автомобил,няма да имам никакви скрупули да използвам възможността,която ми дава самата държава да се отърва от този автомобил. Нека държавата бъде така добра да създаде публичен регистър на запорите. Да даде възможност на нотариусите срещу заплащане да ползват този регистър и тогава,ако се случи да се набута човек със запориран автомобил,да знае на кой точно нотариус да скъса главата,че не си е свършил работата!
Не съветвам Мишо да върши закононарушения,просто споделих какво бих направил в неговият случай!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с кола.

Мнениеот dsuzunov » 11 Фев 2015, 23:18

Остави ме без думи с тази "диагонална система",не може да дваш съвети на гражданите как да извършват закононарушения!

"Ша фъркаш, ша фъркаш, па най-накрая ша са приземиш" (цитат) ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Измама с кола.

Мнениеот катюша » 12 Фев 2015, 11:31

Елена написа:
dakota_ написа:Мишо,не бързай с тези поклони :) Свършил си половината работа ;) Автомобила може да си го регистрирал в "КАТ" на твое име,но моя съвет е да избягваш да го спираш пред кантората на ЧСИ :D
Ако бях на твое място следващият ми ход щеше да бъде да пусна автомобила за продажба,но по т.н "диагонална система",ако съм от Видин,ще го продам в Бургас ;) и чак като го продам ще си отдъхна и ще си окача една обеца на ухото за в бъдеще да внимавам повече като се разпореждам с 5 000 лева.


Остави ме без думи с тази "диагонална система",не може да дваш съвети на гражданите как да извършват закононарушения!


Помисли как купувача на автомобила е останал без думи като е подал документите за смяна на собственост и са му казали,че автомобила е под запор и работата няма да стане. Помисли,ако ти си купувача,няма ли да ти идва да се пръснеш от мъка,че някой те е прецакал. Елена,това са страшно много пари /поне за мен/ и без да си кривя душата ти казвам,че и аз бих се възползвала от "диагоналната система". Слез на земята,виж каква е действителността около теб и тогава ми се прави на идеалистка 8-)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Измама с кола.

Мнениеот mrbean » 12 Фев 2015, 13:56

Аз не разбрах къде е въпросното "закононарушение"? Примерно купувам си кола от Карнобат, но съм от София и в софийския КАТ си регистрирам колата. Нали все пак КАТ е институция част от МВР - ако правиш "закононарушения" в тази институция, би трябвало доста бързо да те окопчаят :) Примерно, ако във фоайето на КАТ си свиеш един джойнт и хората видят, че извършваш нарушение, сигурно ще се случи нещо...
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 12 Фев 2015, 17:07

mrbean написа:Аз не разбрах къде е въпросното "закононарушение"? Примерно купувам си кола от Карнобат, но съм от София и в софийския КАТ си регистрирам колата. Нали все пак КАТ е институция част от МВР - ако правиш "закононарушения" в тази институция, би трябвало доста бързо да те окопчаят :) Примерно, ако във фоайето на КАТ си свиеш един джойнт и хората видят, че извършваш нарушение, сигурно ще се случи нещо...


Как да разбереш,като не става само с ядене,трябва и акъл за да разбереш. Като купиш колата от Мишо и ти почукат след някои месец на вратата да ти я вземат,чак тогава ще разбереш. Вместо Мишо да се обърне към съда и да развали сделката,Мишо се възползва от съветите на полицай от форума и заобиколи закона. Безобразието продължи,като му беше даден следващ съвет да "набута" друг човек и да стане същият като продавача,от който е закупил запорираният автомобил. Това е закононарушение, ти може пак да не разбираш,но това не променя нещата!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот mrbean » 13 Фев 2015, 09:39

Пробвай да ми обясниш в членове и алинеи, аз сам ще си прочета. Такива книжни плъхчета най ги обичам... за акъла не се притеснявай, ако си учила право както се носи някаква легенда, със сигурност съм учил с 80% повече време от теб. Поне. Тия дето учите право имате един много особен талант, също като маркетолозите - можете да произнесете произволен брой думи без да влагате дори грам смисъл в тях. Абсурдните закони в абсурдна държава налага абсурдни решения. Върви да мрънкаш на тези от които зависят първите два абсурда, а не на тези, които зависят от тях!
mrbean
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 30
Регистриран на: 16 Авг 2014, 02:40

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 13 Фев 2015, 19:40

Прочети цялата тема и ако отново нищо не разбереш си търси друго занимание. Абсурдно е да обсъждат закони хора,които нищо не разбират от право и закони.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот Lord » 13 Фев 2015, 21:12

Елена написа:...Абсурдно е да обсъждат закони хора,които нищо не разбират от право и закони.


Когато си права - права си, признавам го! Ето и живият пример, за това:
Елена написа:
Lord написа:
Елена написа:Така правят помагачите,като улесняват извършването на престъпление със съвети.


Престъпление?! :shock: И на кой точно текст е съставомерно? ;)


Да приемем,че на този член от НК:
Чл. 217. (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който съзнателно ощети чуждо имущество, поверено му да го управлява или пази, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба от сто до триста лева.


Този текст е абсолютно несъставомерен на което и да е мнение, съвет или забележка в тази тема, до момента, всъщност и в целия форум. Ако имаше дори и не достатъчно данни, на все пак някакви данни за извършено престъпление от общ характер - аз ще съм първият, който ще сезира прокуратурата, за това. Така че, както вече посочих, в този случай си права, абсурдно е, но очевидно е факт. ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 13 Фев 2015, 21:38

Права съм и стоя зад думите си,че юридическите ти понания са оскъдни и в това не е нужно да ме убеждаваш :)
Колкото разбираш от съставомерност,толкова разбираш и от несъставомерност на престъпление по смисъла на закона ;)
Ако разбираше,нямаше да обсъждаш текст от НК,който се отнася точно за деянието със запорираният автомобил и действията на продавача,който е ощетил Миши,като му е продал запориран автомобил,без да има право да се разпорежда със запорираният автомобил.
Полицай от форума подбуди Миши да извърши закононарушение и да се възползва от "дупка" да регистрира автомобила на свое име в "Пътна полиция"! Дори се стигна до следващ съвет,Мишо да се оттърве от запорираният автомобил,като използвайки "диагоналната система", да продаде автомобила на друг купувач и да постави друг човек в гадната ситуация да стане собственик на запориран автомобил.
Няма да обсъждам морала на съветника,но ми се повдига от такива съвети.
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта