Измама с кола.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Измама с кола.

Мнениеот Lord » 13 Фев 2015, 21:56

Елена написа:Права съм и стоя зад думите си,че юридическите ти понания са оскъдни и в това не е нужно да ме убеждаваш :)
Колкото разбираш от съставомерност,толкова разбираш и от несъставомерност на престъпление по смисъла на закона ;)
Ако разбираше,нямаше да обсъждаш текст от НК,който се отнася точно за деянието със запорираният автомобил и действията на продавача,който е ощетил Миши,като му е продал запориран автомобил,без да има право да се разпорежда със запорираният автомобил.
Полицай от форума подбуди Миши да извърши закононарушение и да се възползва от "дупка" да регистрира автомобила на свое име в "Пътна полиция"! Дори се стигна до следващ съвет,Мишо да се оттърве от запорираният автомобил,като използвайки "диагоналната система", да продаде автомобила на друг купувач и да постави друг човек в гадната ситуация да стане собственик на запориран автомобил.
Няма да обсъждам морала на съветника,но ми се повдига от такива съвети.


:lol: :lol: :lol: Кефиш ме! В дискусията с теб се връщам в 2006 и 2007, годините, в които след промените в ЗМВР и НПК се появи института на дознателя и "купона" в МВР започна. Мога много примери да дам, но нямам време за губене, нито за обучение на новоизлюпени юристи. Все пак ти благодаря, че ми върна доста забавни моменти! :lol:
Желая ти успех, в конкурсите, в които неминуемо ще се пробваш, след придобиване на необходимия стаж, като мл. РП и РП, ако изобщо си такава. :)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 13 Фев 2015, 22:05

Аз също ти благодаря,че се опитваш да ме "обучаваш" по право :) По времето,когато си купонясвал не съм била на служба в МВР. Сега доста РП купонясваме и се смеем с глас,когато юридически некомпетентни полицаи се опитват да обсъждат кой текст от закона е съставомерен и кой не е съставомерен :) Всеки има право на мнение и това е хубавото на сайта. Благодаря,че ме развесели с твоето мнение и ти желая приятна вечер :)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2015, 22:16

Елена написа:Аз също ти благодаря,че се опитваш да ме "обучаваш" по право :) По времето,когато си купонясвал не съм била на служба в МВР. Сега доста РП купонясваме и се смеем с глас,когато юридически некомпетентни полицаи се опитват да обсъждат кой текст от закона е съставомерен и кой не е съставомерен :) Всеки има право на мнение и това е хубавото на сайта. Благодаря,че ме развесели с твоето мнение и ти желая приятна вечер :)


Ти си юридически некомпетентен РП,който се опитва да пробута член за злоупотреба с доверие,а ти бях обяснил,че за да има злоупотреба с доверие трябва ЧСИ да е описал автомобила и да го е оставил на собственика да го пази! Чаткаш ли,че има процедура по ГПК,която не се знае дали се е случила? За да се потърси наказателна отговорност /ако има такава възможност/ трябва задължително автомобила да е бил описан от съдебният изпълнител и оставен за пазене при собственика. След това,ако собственика извърши някакви неправомерни действия с автомобила,прокурора /не разследващият полицай/ решава дали има престъпление или няма такова!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с кола.

Мнениеот osata » 13 Фев 2015, 22:47

Мой познат излизайки в чужбина го сюрпрезираха, че автомобилът му се издирва като обявен за краден, оказва се някаква застрахователна измама, но след около 6 месеца стоящ на паркинга, прокурорът ще му го връща на отговорно пазене. Както той каза, сега остава вечно негов :) . Може би след това ако моят познат го пусне за продажба и някой непроверил в КАТ "клъвне" и го закупи, този толкова споменаван чл.217 ще влезе в употреба ;)

Елена... вероятно когато Лорд е "купонясвал", ти си учила в Икономическия техникум в ..... ? :mrgreen: ;)
Не за друго, по същото време и аз учих нещо, което няма нищо общо със сегашната ми професия :D
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 13 Фев 2015, 23:01

osata написа:Мой познат излизайки в чужбина го сюрпрезираха, че автомобилът му се издирва като обявен за краден, оказва се някаква застрахователна измама, но след около 6 месеца стоящ на паркинга, прокурорът ще му го връща на отговорно пазене. Както той каза, сега остава вечно негов :) . Може би след това ако моят познат го пусне за продажба и някой непроверил в КАТ "клъвне" и го закупи, този толкова споменаван чл.217 ще влезе в употреба ;)

Елена... вероятно когато Лорд е "купонясвал", ти си учила в Икономическия техникум в ..... ? :mrgreen: ;)
Не за друго, по същото време и аз учих нещо, което няма нищо общо със сегашната ми професия :D


Когато "Лорд" е купонясвал и се е кефил на колегите РП,аз съм учила в юридическият факултет на СУ"Св. Климент Охридски" :) Преди това съм завършила АЕГ. Пояснявам за някои купонджии като Лорд и Дакота,че това не е марка перални машини,нито друга техника,а английска езикова гимназия :lol:
Твоят приятел,ще трябва да го консултира Дакота,може покрай "диагоналната система" да има и други системи за заобикаляне на законите и набутване на купувачи ;)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот dakota_ » 13 Фев 2015, 23:07

Елена написа:аз съм учила в юридическият факултет на СУ"Св. Климент Охридски" :) Преди това съм завършила АЕГ.


Това обяснява доста неща ;) Познавам и други учили в такива учебни заведения,повечето чукате от вътрешната страна на вратата :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Измама с кола.

Мнениеот кпц » 13 Фев 2015, 23:59

Така я разводнихте тая тема, че от нея почти нищо не остана!
Гледам си вълшебното кълбо и виждам, че Мишката ще има срещи със съдебен изпълнител или негов помощник, а също и с полицията, и с гражданския съд, може и с наказателния като свидетел.
Да не се окаже, че напразно е сменил постоянния си адрес.
Много е възмутен Мишката, че го "измамили". Това било лошо. Ама не пише жалба, че да му врътнат на неговия продавач едно по 217, ал. 3 или по 277, ал. 2.
Когато обаче самият той "мами" всички останали, като не плаща данъци и такси върху реално платената цена - тогава всичко е точно и дори е много излъган.
Остана да се надявам, че колежката в Пътна полиция, при която е научил за запора, вече е изготвила ДЗ и скоро ще бъде поканен за обяснение.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 14 Фев 2015, 01:01

osata написа:
Елена написа:
osata написа:Колко часа английски имахте седмично в подготвителен клас?
6-10-16-18-21-24 ?

ps: после ще изтрия спама, да не цапаме темата :)


Можеш да го изтриеш :) имахме по 21 часа седмично английски език 8-)


Точно така, а в математическата по 18 ;) . Вероятно сме набори.....
Сега ми кажи откровено- защо ни бъзикаш, че си РП? :?


Може да се окаже,че сме набори,не си сухар,имаш чувство за хумор :) и ти ли си учил в АЕГ или в математическата,ама да станеш полицай след математическа гимназия не ми се вярва ;) Откровено ти казвам,че съм РП,а дали ще ми се подигравате или не,това вие решавате!
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот Елена » 14 Фев 2015, 01:12

кпц написа:Така я разводнихте тая тема, че от нея почти нищо не остана!
Гледам си вълшебното кълбо и виждам, че Мишката ще има срещи със съдебен изпълнител или негов помощник, а също и с полицията, и с гражданския съд, може и с наказателния като свидетел.
Да не се окаже, че напразно е сменил постоянния си адрес.
Много е възмутен Мишката, че го "измамили". Това било лошо. Ама не пише жалба, че да му врътнат на неговия продавач едно по 217, ал. 3 или по 277, ал. 2.
Когато обаче самият той "мами" всички останали, като не плаща данъци и такси върху реално платената цена - тогава всичко е точно и дори е много излъган.
Остана да се надявам, че колежката в Пътна полиция, при която е научил за запора, вече е изготвила ДЗ и скоро ще бъде поканен за обяснение.


Ставаме двама юристи,които смятаме,че чл.217 ал.3 е съставомерен :) Колега "кпц" сега и на теб ще обясняват,че горният член е несъставомерен :lol: Дори във форума има подбудител към извършване на престъпление,но той е юрист от Магнаурската школа в Симеоново и се ползва с имунитет 8-)
Елена
старши Полицай
старши Полицай
 
Мнения: 294
Регистриран на: 27 Яну 2015, 18:06

Re: Измама с кола.

Мнениеот dakota_ » 14 Фев 2015, 10:53

Елена написа:
кпц написа:Така я разводнихте тая тема, че от нея почти нищо не остана!
Гледам си вълшебното кълбо и виждам, че Мишката ще има срещи със съдебен изпълнител или негов помощник, а също и с полицията, и с гражданския съд, може и с наказателния като свидетел.
Да не се окаже, че напразно е сменил постоянния си адрес.
Много е възмутен Мишката, че го "измамили". Това било лошо. Ама не пише жалба, че да му врътнат на неговия продавач едно по 217, ал. 3 или по 277, ал. 2.
Когато обаче самият той "мами" всички останали, като не плаща данъци и такси върху реално платената цена - тогава всичко е точно и дори е много излъган.
Остана да се надявам, че колежката в Пътна полиция, при която е научил за запора, вече е изготвила ДЗ и скоро ще бъде поканен за обяснение.


Ставаме двама юристи,които смятаме,че чл.217 ал.3 е съставомерен :) Колега "кпц" сега и на теб ще обясняват,че горният член е несъставомерен :lol: Дори във форума има подбудител към извършване на престъпление,но той е юрист от Магнаурската школа в Симеоново и се ползва с имунитет 8-)


Не ставате двама юриста,а ствате двама Незнайковци,които пишете,но без да познавате закона ;)
Гледам,че е добавен нов член от НК,но той също няма нищо общо към разглежданият случай. За него важи,че извършителят носи отговорност само,ако се разпореди с имущество,поверено му за пазене и с наложен запор. По този повод се сещам за един виц,как се става готвач.Начина е като си лягаш с готвач и всеки път ти набива по една рецепта :D
Елена,сигурна ли си,че не си лягаш с колега РП,който да ти набива всеки път по член от НК :lol: :mrgreen:
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта