Измама с кола.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Измама с кола.

Мнениеот Nikola » 27 Ное 2015, 10:39

Добър ден, пострадах от измама от нотариус и продавач на кола. Работих няколко години в чужбина, върнах се да изкарам нова година в България и си купих лека кола. Минахме пред нотариуса,подпечата ни договора за продажбата и отидох в КАТ да подменя талона на мое име.
В КАТ жената на гишето каза, че колата се търси от съда за парични дългове на собственика и колата може да съм я купил,но ще трябва да я вземат от мен за продаване да платят дълговете на продавача.
Отидох да питам нотариуса и той ми каза да не го занимавам да се оправям с продавача. Продавача лъже, че не знае да дължи пари и двамата с нотариуса са се уговорили да ме измамят и да ме оберат.
Отидох в полицията да пусна жалба,ама и там явно са вързани с нотариуса ми казаха да се оправям с продавача.
Какво да направя и кой да разследва измамата,дадох много пари и ще остана без кола.
Nikola
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2015, 10:36

Re: Измама с кола.

Мнениеот dakota_ » 27 Ное 2015, 19:55

Nikola написа:Добър ден, пострадах от измама от нотариус и продавач на кола. Работих няколко години в чужбина, върнах се да изкарам нова година в България и си купих лека кола. Минахме пред нотариуса,подпечата ни договора за продажбата и отидох в КАТ да подменя талона на мое име.
В КАТ жената на гишето каза, че колата се търси от съда за парични дългове на собственика и колата може да съм я купил,но ще трябва да я вземат от мен за продаване да платят дълговете на продавача.
Отидох да питам нотариуса и той ми каза да не го занимавам да се оправям с продавача. Продавача лъже, че не знае да дължи пари и двамата с нотариуса са се уговорили да ме измамят и да ме оберат.
Отидох в полицията да пусна жалба,ама и там явно са вързани с нотариуса ми казаха да се оправям с продавача.
Какво да направя и кой да разследва измамата,дадох много пари и ще остана без кола.


Тук е отговорено на въпроса ти viewtopic.php?f=37&t=5080&p=60593&hilit=%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%B8%D1%8F+%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB#p60593
Ако си се справил с текста, не трябва да имаш никакви въпроси, просто действаш и си решаваш проблема, който сам си създал!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта