ДАНС?

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

ДАНС?

Мнениеот zab4o » 24 Яну 2015, 19:39

Здравейте, интересувам се как се кандидатства за работа в Данс? Имам 2 магистратури в областта на Националната сигурност и съм бивш полицай, желая да развивам кариера в сферата, за която съм учил. Съгласно НАРЕДБА № I-1 от 16 септември 2008 г. за специфичните изисквания, условията и реда за постъпване на държавна служба в Държавна агенция “Национална сигурност”, може да се кандидатства.Само не разбрах, къде се подават документи за разглеждане? Благодаря предварително.
zab4o
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2015, 19:25

Re: ДАНС?

Мнениеот dakota_ » 24 Яну 2015, 21:20

Прочети отново какво пише в Наредбата,все пак си човек с две магистратури и е редно да може да се справиш с текста ;)
Чл. 5. Подборът на кандидати за първоначално назначаване се предхожда от проучване
потребностите от човешки ресурси на основните структурни звена на ДАНС
, както и предявяване
на нормативно определените изисквания за заемане на вакантните длъжности.
Чл. 6. (1) (Изм., ДВ, бр. 43 от 2010 г.) Основните структурни звена на ДАНС анализират
потребностите си от човешки ресурси на базата на оперативната обстановка и необходимостта от
укрепването на административния капацитет и изпращат мотивирани предложения (приложение
№ 1 - поверително)
до специализирана административна дирекция “Човешки ресурси” (САДЧР)
относно необходимостта от назначаване на служители в тях, като предлагат длъжностите, които
трябва да бъдат заети, и конкретни кандидати за тях.
(2) (Изм., ДВ, бр. 43 от 2010 г.) Предложенията по ал. 1 се изготвят ежегодно в срок до 31 март,
както и при необходимост, след осъществени първоначални контакти с кандидатите от служители
на основните структурни звена на ДАНС или специализирана административна дирекция
“Човешки ресурси”.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: ДАНС?

Мнениеот zab4o » 24 Яну 2015, 22:16

Благодаря, за отговора. Объркването ми идва оттам, че съм се спрял основно на чл.8
Чл. 8. (1) (Изм., ДВ, бр. 43 от 2010 г.) Кандидатите за държавни служители представят в САДЧР
документи съгласно изискванията на чл. 71, ал. 2 от Правилника за прилагане на Закона за
Държавна агенция “Национална сигурност”, приет с ПМС № 23 от 2008 г. (ДВ, бр. 17 от
2008 г.) (ППЗДАНС).
zab4o
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2015, 19:25

Re: ДАНС?

Мнениеот osata » 24 Яну 2015, 23:10

Само при нужда от нов служител, след предложение от териториалния директор до председателя на ДАНС. И оттам нататък има малко изпити, тестчета и т.н.
Докато учеше двете магистратури, докато беше полицай не "хвана" ли контакти с лица с общи интереси? Не че това на 100% ще ти помогне, но поне ще те насочи.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: ДАНС?

Мнениеот zab4o » 25 Яну 2015, 12:39

Просто в средата, която бях хората около мен не бяха запознати много или нямаха контакти, с които да ми помогнат.
zab4o
Нов
Нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Яну 2015, 19:25


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта