Служба КОС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Служба КОС

Мнениеот катюша » 19 Мар 2016, 12:36

Доста трудно ще ти бъде да се справиш с различните мнение, защото твоите доводи са едни и същи, автомобили могат да убиват, дайте да искаме разрешение да си купуваме и автомобили. Другият ти довод е понеже стават ежедневно смъртни случаи, дали ще е от автомобил, брадва или нож е все едно, дайте да добавим към тях и ОО.
Това се повтаря под формата на цели чаршафи с писане, които в общи линии са едни и същи.
Един от дефектите при издаване на разрешителни за ОО е психотеста. Към момента явяването на психотест е неглижирано до това да се явиш човек пред психиатъра и да му каже добър ден... истината е, че при човек настъпват във времето някои негативни промени в психиката. Човек претърпява в живота си някои житейски травми, които се отразяват на психиката - любовна раздяла, кончина на близък човек и т.н. Всичко това се отразява върху човека и го разбалансира, психиката става лабилна и човек по-лесно може да стигне до крайности.
Следващият момент е НК, в момента действат сериозни ограничения наложени от КС върху предела на неизбежната отбрана като се сведе до проникване с насилие или с взлом в жилище, другата хипотеза е когато нападението не може да бъде отблъснато по друг начин. Членове няма да ти посочвам, защото няма да се справиш с текстовете от НК. Последното е толкова общ и неясен текст, че освен проблеми за ползващият оръжие, друго не може да се очаква. Има още и още доводи, но мисля, че няма смисъл. Към момента макар и малко по-трудно да се издават разрешителни за ОО е по-добре така, отколкото да се издават разрешителни за ОО на хора непригодни за носене на ОО.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Служба КОС

Мнениеот Spurs » 19 Мар 2016, 13:02

Така, замисляйки се днес, наистина трябва да има психотест...
Защото бележката от психиатър е написана 5 мин. след като си казал "Добър ден!"
Да се направи необходимата експертиза на всеки желаещ да притежава КНО и на една година, примерно, да се явява на контролен преглед за удължаване. Който пропусне, да се разделя с разрешителното.
Съдимост, липса на съдебно производство, курс за безопасно боравене с оръжие, ама не ДВА дни, а ДВА месеца - от сън да те бутнат, да знаеш къде да насочиш оръжието. И изпит! Не 6 патрона в мишената, където попаднат, и тест, който всички вече са научили наизуст... Патрони 600 и изпит, писмен и устен - ако трябва и закона ще се учи и пистолета да стане част от ръката. Който изкара - получава, който не може - довиждане. Отново пак след 6 мес. примерно.
Тук пак може да има субективизъм, но поне ще се положат повече усилия и ще се получат повече знания!
И тогава личното мнение и дилема на всеки началник овластен да решава "да" или "не", ще бъде намален до минимум.
Но най-важен е психиатъра - там не трябва да има пропуск! И периодични профилактични прегледи... Защото наистина човек се променя.
Относно писането на чаршафи - не съм го искал, просто ми тръгна, имах малко свободно време и се получи това! :D
Поздрави!
Spurs
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Мар 2016, 21:31

Re: Служба КОС

Мнениеот dsuzunov » 19 Мар 2016, 17:25

Тук проблема не идва от умението да се борави с оръжието, а от умението, човек да се въздържа от използването му. Самоконтрол му казвали.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Служба КОС

Мнениеот катюша » 20 Мар 2016, 12:02

Spurs написа:Така, замисляйки се днес, наистина трябва да има психотест...
Защото бележката от психиатър е написана 5 мин. след като си казал "Добър ден!"
Да се направи необходимата експертиза на всеки желаещ да притежава КНО и на една година, примерно, да се явява на контролен преглед за удължаване. Който пропусне, да се разделя с разрешителното.
Съдимост, липса на съдебно производство, курс за безопасно боравене с оръжие, ама не ДВА дни, а ДВА месеца - от сън да те бутнат, да знаеш къде да насочиш оръжието. И изпит! Не 6 патрона в мишената, където попаднат, и тест, който всички вече са научили наизуст... Патрони 600 и изпит, писмен и устен - ако трябва и закона ще се учи и пистолета да стане част от ръката. Който изкара - получава, който не може - довиждане. Отново пак след 6 мес. примерно.
Тук пак може да има субективизъм, но поне ще се положат повече усилия и ще се получат повече знания!
И тогава личното мнение и дилема на всеки началник овластен да решава "да" или "не", ще бъде намален до минимум.
Но най-важен е психиатъра - там не трябва да има пропуск! И периодични профилактични прегледи... Защото наистина човек се променя.
Относно писането на чаршафи - не съм го искал, просто ми тръгна, имах малко свободно време и се получи това! :D
Поздрави!


По твоята логика не трябва да има ограничение при продажбата на лекарства и психотропни вечества. Който реши, че му трябва някакво лекарство да влиза в аптеката и да си купува. За какво му е лекар да преценява дали му е необходимо. Колко лекари си купуват дипломите и колко хора са се излекували като влизали в аптеката и са си купували лекарства без да са изписани от лекар. Свобода трябва да има и при наркотичните вещества, който е преценил, че иска да се трови да може да си купува спокойно наркотици и да се трови. Толкова хора умират при ПТП, какво значение има, че ще умират от наркотици, да не са ги купували. Пак по същата логика, който има пари да си купува и танкове и БТР, стига да може и на сън да го бутнат да може да нанася удари в целта. :lol: :mrgreen:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Служба КОС

Мнениеот Spurs » 20 Мар 2016, 14:25

Повечето примери които давате са изключитерно неадекватни по темата! БТР-и, танкове, глупости...
Лекарства можете да си купите каквито искате в която и да е аптека, въпреки наредбите, което не приемам, но е ежедневие...

Хайде като толкова сте навътре професионално, дайте точна, ама наистина точна дефиниция на "основателна причина за придобиване" на КНО...!!! Чете се като дявола евангелието - кой както му е угодно! Едва ли някой дава "неоснователна" причина, като да кажем ще пържи яйца с него.

Нима този, който разрешава или не, може само по едни документи да прецени да или не!

Престанете да гледате на искащите да имат оръжие, като на ненормални, негодни, или просто убийци!

Някой може ли да ми гарантира, че всички притежаващи в момента оръжия са едва ли не богове или някаква висша раса, която е безгрешна. Или всички са с напълно "доказана необходимост", без грам съмнение!

Защитавате някаква измислена територия, която дори не е и ваша, с толкова плам, защо ли?!

Аз ви дадох най-простия пример, с това какво се случва на пътя, и къде всъщност трябва да се действа, вие ми се присмивате, щото няма какво да ми отговорите!

Или си мислите, че за отрицателно време всяка къща ще стане оръжеен арсенал, и хората вместо да си пишат мейли ще се гърмят.

Това ми прилича на страха от премахването на местожителството преди години - видиш ли всички щели се преместят в София... Е, какво стана - достигна се едно рамновесие, което не затри държавата, нали?! Тук ще е подобно - ще се получи едно пиково увеличение и после ще настъпи ново равновесие. Което няма да промени нищо. Основен принцип на Майката Природа!

Пак казвам, трябва да има обективни!!! критерии за разрешаване - психотест (периодичен), истински курс и истински изпит, съдимост, съдебно производсто, данъци... и т.н. измерими критерии!

А не имагинерни измишльотини като "доказана необходимост" - всеки да си го тълкува както може. Щото естествено няма кой знае какво да се напише като причина - все са подобни мотивите, които се изтъкват.

И накрая на "чаршафа" - основателна ли е причината, че всеки ден на пътя могат да те нападнат 3-4 бабаита по 2 метра високи, над 100 кила на човек, и да те пребият като куче, от което можеш да умреш. Или да пребият вашите близки и деца пред очите ви...Интересно ми е вие, които притежавате оръжие, как бихте се защитили...
Имаше една приказка, че отвсякъде може да излезеш, само от гроба не!

Може и да не ми отговаряте, защото вече изгубих интерес към темата...
Поздрави на всички!
Spurs
Нов
Нов
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Мар 2016, 21:31

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 21 Мар 2016, 09:04

Хайде като толкова сте навътре професионално, дайте точна, ама наистина точна дефиниция на "основателна причина за придобиване" на КНО...!


Ти си този, който трябва да изтъкне основателни причини за придобиване и да ги подкрепи с доказателства!

Нима този, който разрешава или не, може само по едни документи да прецени да или не!


Преценява се не само "по едни документи", а на базата на съвкупност от документи, доводи, причини и доказателства на доводите и причините за издаване на разрешително за КНО.

Някой може ли да ми гарантира, че всички притежаващи в момента оръжия са едва ли не богове или някаква висша раса, която е безгрешна. Или всички са с напълно "доказана необходимост", без грам съмнение!


Никой не е поемал задължение да ти гарантира каквото и да е и ти не си никой, че да се отчитаме пред теб за действията и постъпките си продиктувани при прилагане на закона!
Ежедневно изтичат разрешителни на носене на ОО и ежедневно се преценява дали да бъдат подновени, като ежедневно се увеличава броят на отказаните за подновяване разрешителни за носене на ОО.

Аз ви дадох най-простия пример, с това какво се случва на пътя, и къде всъщност трябва да се действа, вие ми се присмивате, щото няма какво да ми отговорите!


Примера ти наистина е прост, но той е според възможностите ти. Човек трябва да е много прост, че дава такива прости примери. Оръжието е крайна мярка за защита и опазване на обществено значими блага. По тази и други причини режима за придобиване и носене на ОО е разрешителен.

Това ми прилича на страха от премахването на местожителството преди години - видиш ли всички щели се преместят в София... Е, какво стана - достигна се едно рамновесие, което не затри държавата, нали?! Тук ще е подобно - ще се получи едно пиково увеличение и после ще настъпи ново равновесие. Което няма да промени нищо. Основен принцип на Майката Природа!


Страха от премахването на жителството преди години се оказа основателен страх! София и Варна се напълниха с измет от цяла България. Кореняци софиянци и варналии са вдигнали ръце и са проклели родните си места от това, че градовете им се напълниха с безделници и гашници от цяла България. Същите гашници, без да ги е канил никой в тези градове, имат претенции да се строят нови училища и детски градини да има къде да учат децата им. В същото време по техните градове градините и училищата са полупразни.

основателна ли е причината, че всеки ден на пътя могат да те нападнат 3-4 бабаита по 2 метра високи, над 100 кила на човек, и да те пребият като куче, от което можеш да умреш. Или да пребият вашите близки и деца пред очите ви...


Това не е причина, това е предположение. На базата на предполагаема опасност никой няма да ти издаде разрешително за носене на ОО. На тази база имаш основание да потърсиш застрахователно дружество и да застраховаш риска!
Поздрави и на теб и бъди здрав!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот катюша » 21 Мар 2016, 10:34

Ти хубаво си му обяснил, аз също му обясних, но сега идва резонният въпрос - А вие защо си биете негрите :D
Между другото, ако човек обича оръжието и ска да стреля, може да стане член на спортен клуб и да поиска закупуване на оръжие за спортни цели ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Служба КОС

Мнениеот brb » 22 Мар 2016, 16:23

Бягам да хвана автобуса ... не мога да се кача ... препълнен е ... е, място за поне един ще се намери ... да, ама никой от кретените вътре не помръдва ... викам ... натискам ... успях ... влязох!
На следващата спирка някакъв кретен отвън вика и натиска да влезе. Не вижда ли, че няма място? Идиот!
----------------------------------------
Всичко зависи от гледната точка и позицията в обществото, която заемаш.
Борческите години с много оръжие бяха, защото мафията се биеше между себе си за властта. Сега мафията ни управлява НА ВСИЧКИ НИВА на държава и специални органи. Затова и мафията я е страх да даде оръжие на озлобените бедни и нещастни хорица, страх я е, защото иначе нямащият какво да губи народец ще я помете набързо.
СПУРС, познавам те добре от друг форум. Реагираш емоционално и погрешно с един и същ ник. Ще те хванат, какъвто и ТОР да ползваш.
Ето ти няколко идеи:
1. НЕ взимай спортно оръжие. Нямаш право да го пренасяш с пълнител, а и патроните трябва да са отделно. При преноса лесно ще те атакуват и ще ти вземат оръжието.
2. Ако искаш лично оръжие, дай 50 кинта на някой мангал да си купи СИМ-карта за 10 лева. Вземи си я. После вземи втора употреба ГСМ от битака. Изпрати няколко дена подред жестоки смъртоносни заплахи на себе си. Унищожи картата и апарата. Подай жалба в Прокуратурата и в РУП-а си. Това е основателна причина и в съда ще падне отказът.
3. Ако имаш повече пари, си направи НПО с няколко приятеля. Стани му шеф. Регистрирай го в съда. направи едно-две мероприятия. После поискай служебно оръжие. Е, плащат се повече пари за такса, но и тук си железен.
4 ... хайде дотук ...
-----------------------------------------------------
Уважаеми полицаи,
Имам прекалено много приятели Ваши колеги. Знам на какъв огън се печете. Даже имам приятели, които познават ДСУЗУНОВ (ако е онзи същият от балистичната експертиза в Пловдив на "Волга"). Хайде, моля, бъдете по-рационални. В момента кипи Четвъртата световна (ПСВ беше позиционна на изтощение, ВСВ - блицкригова на унищожение, ТСВ - студена икономическа, ЧСВ - религиозна). Родината ни се залива от пришълци, владеещи оръжията в пъти по-добре от отучените да стрелят родни полицаи. В тези трудни моменти трябва да сме съюзници, а не да се джафкаме по форумите.
Не смятате ли, че имате нужда от помощ от патриотични хладнокръвни мъже, минали сериозно военно обучение?
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Служба КОС

Мнениеот dsuzunov » 22 Мар 2016, 17:25

А мен, в каква връзка ме споменавате? :roll:
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Служба КОС

Мнениеот brb » 22 Мар 2016, 17:32

В качеството на участник в диалога "СПУРС - ПОЛИЦАИ":
dsuzunov написа:Трудно се дава разрешение, защото тези, които вадят оръжие за щяло и нещяло са много. Целта на закона е да отсее точно тези. На едни им липсва казармата, на други мъжествеността и с притежанието на пистолет се опитват да компенсират.
Признавам си, и аз като млад "дихател" се перчех с пищова на кръста, винаги заемах тава поза, че да се вижда краят на цевта. Всяко нещо с времето си. На мен не ми е липсвала казармата, още повече стрелбата. Служил съм в "кашишки" полк, където службата се измерваше във вагон с патрони.
Майсторлъка на притежаването и носенето на оръжие е да знаеш кога да го използваш.
Дори показването на пистолета е използване. Ако ти са слаби ангелите, ако се палиш от нищо, пищов не ти требе! Ще вкараш някой в гроба, а себе си в затвора.
Така мисля аз!
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта