Служба КОС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Служба КОС

Мнениеот Notev » 13 Дек 2015, 21:42

Благодаря ти за съвета, няма да ходя никъде, ще изчакам крайният резултат и ще го споделя с вас.
За другото по отношение на полицията не съм съгласен с теб и ще ти кажа, че за много неща свързани с моята служба и аз мислех като теб. С тази разлика, че докато си на служба нещата изглеждат по един начин, а като се пенсионираш и станеш един от всички, нещата изглеждат по друг начин. Преди да се пенсионирам имах служебен автомобил, за който лимит на гориво нямаше, имах на разположение хора, само да кажа нещо и се изпълняваше. Знам какво е от теб да зависят и вече знам какво е да зависиш от някой. До преди да се пенсионирам не съм помислял, че ще се занимавам с някакъв Н-к на РУ за глупости, не съм търсил помощ от полиция и съд за нищо. Сега нещата са различни, научих пътя за полицията, научих пътя към съда, научих как се оцелява в условията на анархия. Ти сега си в положението, в което бях преди пенсия, ще дойдеш и в положението, в което съм в момента. Сега разпореждаш какво да се случи, след някоя година ще молиш за разрешение като мен и няма да казваш с трици маймуни не се ловят, а ще се молиш като мен полицията да си върши работата и да ти решава проблемите.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 14 Дек 2015, 10:36

Notev написа:Благодаря ти за съвета, няма да ходя никъде, ще изчакам крайният резултат и ще го споделя с вас.
За другото по отношение на полицията не съм съгласен с теб и ще ти кажа, че за много неща свързани с моята служба и аз мислех като теб. С тази разлика, че докато си на служба нещата изглеждат по един начин, а като се пенсионираш и станеш един от всички, нещата изглеждат по друг начин. Преди да се пенсионирам имах служебен автомобил, за който лимит на гориво нямаше, имах на разположение хора, само да кажа нещо и се изпълняваше. Знам какво е от теб да зависят и вече знам какво е да зависиш от някой. До преди да се пенсионирам не съм помислял, че ще се занимавам с някакъв Н-к на РУ за глупости, не съм търсил помощ от полиция и съд за нищо. Сега нещата са различни, научих пътя за полицията, научих пътя към съда, научих как се оцелява в условията на анархия. Ти сега си в положението, в което бях преди пенсия, ще дойдеш и в положението, в което съм в момента. Сега разпореждаш какво да се случи, след някоя година ще молиш за разрешение като мен и няма да казваш с трици маймуни не се ловят, а ще се молиш като мен полицията да си върши работата и да ти решава проблемите.


Разбирам напълно какво ми казваш, но има една не малка разлика между моята и твоята служба ;) При теб в армията си свикнал да работиш с подчинени. При мен в МВР съм свикнал да работя с колеги. При теб казваш и изпълняват безпрекословно по указаният от теб начин. При нас в повечето случаи имаме оперативна самостоятелност, пак изпълняваме, но имаме право да мислим с главите си по какъв начин ще стигнем до крайната цел ;)
Разбираш ли каква е разликата между службата в армията и службата в МВР!
За това не харесвам хора, които са служили дълго време в армията, да се прехвърлят да служат в МВР! Много са точни, много дисциплинирани и изпълнителни, но им липсва самостоятелно мислене. Ти не си предполагал, че ще се занимаваш с някакъв Н-к на РУ, но при мен ежедневно ми се налага да се занимавам с разследващи полицаи, прокурори, съдии... Няма да ти обяснявам там за какъв "интелект" става дума и колко нерви се топят... Моите уважения към теб и армията, но дори да се пенсионирам, ще продължавам да твърдя, че с трици маймуни не се ловят... С това оборудване, с тези технически средства и заплати,с тези хора... такова ниво на сигурност.
Пазещият се и Бог го пази, пази се и се грижи за себе си и собствеността си, тогава и Бог ще се погрижи за теб!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Notev » 15 Дек 2015, 10:28

dakota_ написа:Разбираш ли каква е разликата между службата в армията и службата в МВР!
......................................
Пазещият се и Бог го пази, пази се и се грижи за себе си и собствеността си, тогава и Бог ще се погрижи за теб!


Първо ти благодаря за съвета да не ходя при юриста в Областната Дирекция, не дойде при мен, но дойде кварталният и ми каза да се явя в управлението да си получа разрешителното за оръжие. Въпроса ми е да отида ли да го получа, или да изчакам да мине делото?
Второ, благодаря ти съвета да се пазя сам, ето един случай на колега от армията, който изпълнява съвета ти http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/ ... en-6047149 За това ми е необходимо да нося оръжие. Той е пострадал на улицата в града, мен ме нападнаха в частният ми имот, като бяха прескочили висока ограда.
Трето, знам добре каква е разликата между службата в армията и службата в МВР, ще ти припомня случая за застреляният на граничната бразда арабски диверсант. Не гръмна военен под моста, а гръмна полицай. Ниво на подготовка за безопасно боравене с оръжие - слаба, ниво на психическа издържливост - слаба! Колко на брои са такива като него, хора като теб знаят по-добре от мен.
Още един път благодаря на всички вас за помощта, за мен е удоволствие да комуникирам с всички вас в този много полезен професионален форум на колеги от службите за сигурниост.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 15 Дек 2015, 16:23

Notev написа:
dakota_ написа:Разбираш ли каква е разликата между службата в армията и службата в МВР!
......................................
Пазещият се и Бог го пази, пази се и се грижи за себе си и собствеността си, тогава и Бог ще се погрижи за теб!


Първо ти благодаря за съвета да не ходя при юриста в Областната Дирекция, не дойде при мен, но дойде кварталният и ми каза да се явя в управлението да си получа разрешителното за оръжие. Въпроса ми е да отида ли да го получа, или да изчакам да мине делото?
Второ, благодаря ти съвета да се пазя сам, ето един случай на колега от армията, който изпълнява съвета ти http://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/ ... en-6047149 За това ми е необходимо да нося оръжие. Той е пострадал на улицата в града, мен ме нападнаха в частният ми имот, като бяха прескочили висока ограда.
Трето, знам добре каква е разликата между службата в армията и службата в МВР, ще ти припомня случая за застреляният на граничната бразда арабски диверсант. Не гръмна военен под моста, а гръмна полицай. Ниво на подготовка за безопасно боравене с оръжие - слаба, ниво на психическа издържливост - слаба! Колко на брои са такива като него, хора като теб знаят по-добре от мен.
Още един път благодаря на всички вас за помощта, за мен е удоволствие да комуникирам с всички вас в този много полезен професионален форум на колеги от службите за сигурниост.


Notev, какво дело да чакаш като това дело е дерт на Н-ка на РУ. Той трябва да чака делото и да се яви, ти трябва да се явиш в управлението да си получиш разрешителното за оръжие. Като отидеш изобщо не обсъждай каквото и да е било по повод на заведеното дело. Дори да те срещне Н-ка на РУ, дори да те пита нещо във връзка с делото, просто не си страна по делото и не знаеш нищо в тази връзка.
Получи си разрешителното и умната! Продължавам да смятам, че Н-ка на РУ е прав да налага сериозен филтър при издаването на разрешителни за носене на оръжие. Продължавам да смятам, че е трябвало да изпълни съдебното решение!
Прегледах линка и да ти кажа, прав е човека, че Бог го е опазил. Не ми се мисли какво щеше да се случи, ако беше отнел живота на някой от нападателите... Както адвоката защитава действията му, така друг адвокат щеше да го напада в съда и да му се отрови живота да доказва неизбежна отбрана...
Относно случая със застреляният пришълец, пак благодарение на Бог не са пострадали колеги. Този случай показа сериозните пропуски в професионалната подготовка на състава.
Желая ти успех и не купувай скъпо оръжие, важно е качеството на задпистолетното устройство да е добро ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Notev » 15 Дек 2015, 21:07

Ти продължаваш да оправдаваш решението на прословутият началник. Значи до преди две години съм носил оръжие, командвал съм и отговарял за около 500 човека въоръжени с огнестрелно оръжие и техника за водене на война. Сега съм пенсионер и по твоя преценка съм негоден да притежавам едно калпаво пушкало с два пълнителя за патрони. Няма да купувам скъп пистолет, харесал съм си един ЧЗ – 75 с адаптор за 500 лв. Стрелял съм с такъв и мисля това да бъде моят пистолет.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 16 Дек 2015, 11:38

Notev написа:Ти продължаваш да оправдаваш решението на прословутият началник. Значи до преди две години съм носил оръжие, командвал съм и отговарял за около 500 човека въоръжени с огнестрелно оръжие и техника за водене на война. Сега съм пенсионер и по твоя преценка съм негоден да притежавам едно калпаво пушкало с два пълнителя за патрони. Няма да купувам скъп пистолет, харесал съм си един ЧЗ – 75 с адаптор за 500 лв. Стрелял съм с такъв и мисля това да бъде моят пистолет.


Notev, ти не разбра ли, че станеш ли бивш, пише ли отпред о.р подполковник, никой не те бръсне за слива. Един пенсионер като теб казваше - Пенсионер видиш ли - убий го ;)
Добър избор си направил за оръжие, но ще се наложи да го преосмислиш по отношение на адаптора. За два ствола се искат две разрешителни :D Успех!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Джони » 20 Дек 2015, 19:39

Здравейте, ще ви помоля за компетентен отговор на мой въпрос относно ловно оръжие.
Ловец съм от доста години, поканен съм на лов от колеги в съседна страна. Въпроса ми е разрешено ли е да напусна страната с ловната ми карабина и ако е разрешено, какви документи трябва да имам. Трябва ли да преведа разрешителното и ловният си билет на езика на държавата, в която ще ловувам.
Джони
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Дек 2015, 17:46

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 20 Дек 2015, 22:24

Джони написа:Здравейте, ще ви помоля за компетентен отговор на мой въпрос относно ловно оръжие.
Ловец съм от доста години, поканен съм на лов от колеги в съседна страна. Въпроса ми е разрешено ли е да напусна страната с ловната ми карабина и ако е разрешено, какви документи трябва да имам. Трябва ли да преведа разрешителното и ловният си билет на езика на държавата, в която ще ловувам.


Задължително трябва да имаш покана или документ, с който да удостовериш участие в мероприятие свързано с пътуване с оръжие зад граница. Поканата за лов не може да е примерно от ловна дружинка, трябва да е от специализирана администрация, както е при нас Дирекцията по лова към ИА"Г".
Трябва да си извадиш и европейски паспорт за огнестрелното оръжие... Има си тичане и не съм сигурен заслужава ли си... По турската граница се ловува все едно си в Турция. Вече няма граница и ако се познаваш с комшиите от другата страна може да ловуваш с тях, да хапнете и пийнете заедно и после да се прибереш безпрепятствено на наша територия.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Христо Ковачев » 07 Яну 2016, 14:27

Здравейте! Не следя този форум, попаднах случайно тук и се зачетох. Възмущението от написаните внушения и манипулации ме подтикна да напиша няколко реда, за да може други хора които попаднат тук да не се влиаят от явните заблуди, които се правят в тази тема. По написаното съдя, че част от участниците в дискусията са активни полицейски служители. За съжаление те нямат имена, което е признак за изключително малодушие и слабохарактерност да се криеш зад nickname, та било то и в Интернет. Още по-недостойно е, когато го правят служители на реда. Много е подло да "мишкуваш" и правиш внушения скрит зад анонимност. Тъй като хората в този форум нямат имена ще ги наричам Тошко Африкански, става въпрос за хора като "dakota_ и компания", които освен законовите норми изразяват и доста манипулативни граждански позиции относно казука "Как е и как трябва да бъде". Но пък замислете се каква истинност има мнението на човек, който нарича себе си "dakota_"...с малка буква, ясно е че става въпрос за много нисши интелектуални възможности. Отново казвам, че пиша тези редове в помощ на хората, които искат да си изяснят принципната позиция по въпроса с притежанието на оръжия.
Първото внушение, което се прави в този форум е, че оръжията служат само за убиване. Те служат също за развлечение, спорт, лов, превантивна самозащита (самият факт, че притежаваш оръжие може да предотврати нападание). Самият закон късаещ оръжията в България е в своята основа несправедлив. Самият факт, че човек трябва да "доказва необходимост" в едно интелигентно общество ( САЩ, Швейцария, Япония, Канада и др) просто не би могъл да съществува. Все едно, преди да си купиш кола да трябва да доказваш необходимост. Толкова е смехотворно. Всеки гражданин пълнолетен, неосъждан, психически здрав би трябвало да може да има оръжие. Това се нарича демокрация. Това, което ви внушават хората, чийто имена са с малка буква е всъщност прикрит оръжеен монопол. Това има в България. За сравнение, ще ви дам пример, че с такъв тип монопол са започвали "кариерата си" хора като Адолф Хитлер, Йосиф Сталин, Фидел Кастро, Пол Пот, Муамар Кадафи и др. Първо обезоражават населението, след което започват да го мачкат. Доказано е, че политиците и престъпниците предпочитат обезоръжени граждани. Много статистики са доказали, че в общества където закона за оръжията е либерален има значително по-малко престъпление, сравнени с такива където закона е силно ограничаващ. Не се подлъгвайте по тези бъртвежи, че не ви трябва оръжие. Това е робско мислене. "Доказаната необходимост" е лъжа, мираж... Такъв довод е имагинерен. Никой не знае, кога и как ще бъде нападнат и с каква интензивност. А това, че си заплашван също не е гаранция, че ще бъдеш нападнат. Това са имагинерни пониатия, използвани от ниско образовани хора, които ги оправдават. След като сегашният закон е по-добре така, по какъв начин той, полицията, служба КОС, "доказана необходимост" и другите глупешки доводи спасиха семейството в Пловдив преди няколко дни от незаконното оръжие купено за 80 лева? Когато някой иска да убие друг човек, той ще го направи без да "доказва необходимост". А ако утре, някой друг напазари за 80 лева, побърка се и подхване комшийте, които явно нямат "доказана необходимост", как закона ще ги спаси? Всеки свободен гражданин, след покриване на минимални, реалистични изисквания трябва да може да притежа оръжие. Това са основите на правовата държава. Гражданското общество, за да съществува, то трябва да бъде "фактор"...а не беззъбо и поконорно овчедушно стадо. Рано или късно, ще има необходимост закона късаещ оръжията и пределите на неизбежда отбрана да се преправят, битовата престъпност минава всякакви граници. Тогава оръжиейния монопол ще рухне и наглостта на Тошко Африкански ще се стопи.
Христо Ковачев
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Яну 2016, 18:56

Re: Служба КОС

Мнениеот катюша » 07 Яну 2016, 17:23

Христо Ковачев или Тошко Африкански, както ти харесва така го приеми, нямам намерение да коментирам откровените ти глупости за оръжията и режима на контрол от страна на МВР.
Чети малко по-долу до какви изводи са стигнали от страната на неограничените възможности и какво се случва при тях с контрола над огнестрелните оръжия притежавани от американски граждани
САЩ затягат контрола над огнестрелните оръжия
Президентът Барак Обама изтъкна, че е взел това решение, за да намалее броят на честите масови убийства в страната
http://www.vesti.bg/sviat/amerika/sasht ... ia-6048047

Американските власти затягат контрола над огнестрелните оръжия.

Продажбата им, било то в магазин или в интернет, вече ще е разрешена само при наличието на специален лиценз и след задължителна проверка на миналото на купувача.ова заяви днес в Белия дом президентът Барак Обама, цитиран от световните агенции, като обяви нови мерки за контрол над огнестрелните оръжия. Той изтъкна, че е взел това решение, за

да намалее броят на честите масови убийства в страната

По официални данни за последните десет години от огнестрелно оръжие в САЩ са загинали над 100 хиляди души...................................

Всеки решил да се самоубие може да се снабди незаконно с оръжие. Целта е да се сведе до минимум злоупотреби със законно притежавано оръжие.
За тази цел се налага да се доказва нуждата от огнестрелно оръжие и хора като Дакота и компания са с права да издават лицензи /разрешителни/
Като приемат закон, че всеки може да притежава огнестрелно оръжие и отпадне разрешителният режим и контрола от страна на МВР, такива като Дакота и компания няма да осъществяват такъв контрол, ще имат по-малко отговорности в тази връзка, повече работа за отдел " Убийства" :mrgreen:
И аз съм съм регистрирана с никнейм във форума, и моят никнейм е с малка буква, но изобщо не ми дреме какво мислиш за мен :lol:
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта