Служба КОС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Служба КОС

Мнениеот Notev » 01 Дек 2015, 10:01

Аз съм 60-ти набор пенсиониран подполковник от армията. Не съм мислил, че ще ми трябва оръжие, иначе щях като се пенсионирам да си извадя разрешително и да си купя оръжие. Имахме много свестен квартален и много свестен н-к на РПУ. Преди две години пенсионираха н-ка на РПУ-то, а кварталният го преместиха на друг район и се почна с кражби, побоища и вече мога да кажа, че имаме разбойническа банда от недосегаеми цигани.
Пратиха ни за квартален една жена, извинявам се, ама колкото и да не разбирам, тази длъжност не е за жена. Откакто дойде тази женица в село, циганите видяха, че няма кой да ги спира за нищо и се почна с кражбите почти ежедневно.
Въпроса, който зададох на сегашният началник и станах омразен за него беше, как при предният началник и предният квартален нямахме такива проблеми, а сега вдигнахме ръце от кражби. Нищо не се е променило, само се смениха двама човека и на тяхно място дойдоха други двама, които не стават за нищо.
Ще ви кажа и на вас, причината за масовите кражби по селата не е в липса на средства, а в липса на свестни полицаи да се справят с престъпността в малките населени места.
Благодаря ви за отговорите на въпроса ми, ще заведа дело и ще видя какво ще стане след това.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Служба КОС

Мнениеот Lord » 01 Дек 2015, 21:09

Notev написа:...Благодаря ви за отговорите на въпроса ми, ще заведа дело и ще видя какво ще стане след това.


Пиши, когато му дойде времето на резултата, ако обичаш.


И понеже Notev подхвана и една друга тема, която вече сме започнали да обсъждаме, позволих си да я продължа тук: viewtopic.php?f=2&t=1977&p=62689#p62689

Дано Notev няма против, но все пак темата е актуална и сериозна.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 01 Дек 2015, 22:51

Lord написа:
Notev написа:...Благодаря ви за отговорите на въпроса ми, ще заведа дело и ще видя какво ще стане след това.


Пиши, когато му дойде времето на резултата, ако обичаш.


И понеже Notev подхвана и една друга тема, която вече сме започнали да обсъждаме, позволих си да я продължа тук: viewtopic.php?f=2&t=1977&p=62689#p62689

Дано Notev няма против, но все пак темата е актуална и сериозна.


Понеже съм тупал "тупана", резултата ще е в полза на Notev. Н-ка на РУ ще се напъне да намери някаква обективна причина за пред съда, че не е изпълнил съдебното решение. Ако е случил на съдебен състав ще отърве глобата от 200 лв., която е лична и се плаща от джоб :oops:. Ще се задоми Notev с лично оръжие и дупе да му е здраво после :) . Знае в казармата какво е гонене по устав. Ако е попаднал на правилният началник / което ме съмнява/ може след някои друг месец да се раздели с разрешителното ;)
Успех, др. подполковник и вярвай в полицията, не всички сме маскари 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Dzingibi » 05 Дек 2015, 15:01

Чета ви коментарите по темата и не мога да ви се начудя. Наистина ли някой от вас допуска че гражданин на р.България би могъл се защити дори и при закона самотбрана с КНО? Това за мен е и винаги е било правен абсурд!Знаех го и преди да закупя законно притеявано КНО и сега когато го притежавам. Единствената причина поради която си купих такова естествено след съответните процедури е за лично удоволствие и за нищо друго.Прострелвам си го редовно на някое от стрелбищата и толкова, никакви стрелби във въздуха още по малко носене и употреба.А пък това, че началника на РУ е натоварен да преценява кой има необходимост от ОO и кой не е пълна недомислица в иначе либералното ни законодателство по отношение на оръжията. Моята гледна точка е че по принцип никой гражданин няма такава необходимост ,още по малко слуител в правохранителните органи в извънработно време. Просто съществува категория хора към които обичат оръжията и към тази категория се числя и аз, затова преди години се срещнах с началника на моето РУ обясних му с две думи и ми беше издадено разрешително.
Какви ти съдебни дела какви пет лева не се вкарвайте във такива филми!
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 05 Дек 2015, 21:30

Твоята гледна точка е на човек вкарал се във филм, че може да получи разрешително на носене на оръжие след обяснение, че иска да притежава ОО ей така за развлечение. Н-ка на РУ не раздава разрешителни за носене на ОО, ей така на коляно при среща с някой търсещ развлечения с ОО. От теб чувам, че в БГ има либерално законодателство по отношение на оръжията. Опитваш се да продаваш краставици на краставичари, но няма да успееш да ни вкараш в твоят филм ;)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Dzingibi » 06 Дек 2015, 00:47

Не съм си и помислял да ви пробутвам нещо подобно. Споделих само моят Частен случай! Никъде не съм казал, че началниците разписват като селски кметове,но преценката за издаване на разрешително е на началника на РУ и не винаги е обективна. От началник до началник и от районно до районно има разлика и то не малка.
Колкото до законодателството в БГ придобиването на ОO в сравнение другите(европейски основно) държави все още не е немислима процедура. След време вече може и да не е така.
Dzingibi
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Май 2012, 18:40

Re: Служба КОС

Мнениеот Notev » 13 Дек 2015, 11:43

dakota_ написа:
Lord написа:
Notev написа:...Благодаря ви за отговорите на въпроса ми, ще заведа дело и ще видя какво ще стане след това.


Пиши, когато му дойде времето на резултата, ако обичаш.


И понеже Notev подхвана и една друга тема, която вече сме започнали да обсъждаме, позволих си да я продължа тук: viewtopic.php?f=2&t=1977&p=62689#p62689

Дано Notev няма против, но все пак темата е актуална и сериозна.


Понеже съм тупал "тупана", резултата ще е в полза на Notev. Н-ка на РУ ще се напъне да намери някаква обективна причина за пред съда, че не е изпълнил съдебното решение. Ако е случил на съдебен състав ще отърве глобата от 200 лв., която е лична и се плаща от джоб :oops:. Ще се задоми Notev с лично оръжие и дупе да му е здраво после :) . Знае в казармата какво е гонене по устав. Ако е попаднал на правилният началник / което ме съмнява/ може след някои друг месец да се раздели с разрешителното ;)
Успех, др. подполковник и вярвай в полицията, не всички сме маскари 8-)


Положението към момента е следното, адвокат ми пусна жалба до както ти ме посъветва. Резултата е, че в петък ми се обади по телефона служителка, която се представи като главен юристконсулт на Областната Дирекция на МВР, помоли ме да се срещнем в понеделник да обсъдим въпроса с издаване на разрешителното за оръжие.
Адвоката ми каза, че явно ще изпълнят съдебното решение. Посъветва ме да се срещна с юристката, ти какво би ме посъветвал? Да се срещна ли с нея, или да изчакам да се явим на делото, то е насрочено за края на седмицата.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Служба КОС

Мнениеот Notev » 13 Дек 2015, 11:47

Dzingibi написа:Не съм си и помислял да ви пробутвам нещо подобно. Споделих само моят Частен случай! Никъде не съм казал, че началниците разписват като селски кметове,но преценката за издаване на разрешително е на началника на РУ и не винаги е обективна. От началник до началник и от районно до районно има разлика и то не малка.
Колкото до законодателството в БГ придобиването на ОO в сравнение другите(европейски основно) държави все още не е немислима процедура. След време вече може и да не е така.


Ако живеех в европейска държава изобщо нямаше да помислям за разрешително за оръжие. В европейските държави хората могат да разчитат на ЕФЕКТИВНА защита от полицията. В България също може да се разчита на такава защита, но само на книга. На практика по селата полицията не може да се справи с битовата престъпност и да подсигури сиурността и спокойният живот на хората.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2015, 13:57

Notev написа:
dakota_ написа:
Lord написа:
Notev написа:...Благодаря ви за отговорите на въпроса ми, ще заведа дело и ще видя какво ще стане след това.


Пиши, когато му дойде времето на резултата, ако обичаш.


И понеже Notev подхвана и една друга тема, която вече сме започнали да обсъждаме, позволих си да я продължа тук: viewtopic.php?f=2&t=1977&p=62689#p62689

Дано Notev няма против, но все пак темата е актуална и сериозна.


Понеже съм тупал "тупана", резултата ще е в полза на Notev. Н-ка на РУ ще се напъне да намери някаква обективна причина за пред съда, че не е изпълнил съдебното решение. Ако е случил на съдебен състав ще отърве глобата от 200 лв., която е лична и се плаща от джоб :oops:. Ще се задоми Notev с лично оръжие и дупе да му е здраво после :) . Знае в казармата какво е гонене по устав. Ако е попаднал на правилният началник / което ме съмнява/ може след някои друг месец да се раздели с разрешителното ;)
Успех, др. подполковник и вярвай в полицията, не всички сме маскари 8-)


Положението към момента е следното, адвокат ми пусна жалба до както ти ме посъветва. Резултата е, че в петък ми се обади по телефона служителка, която се представи като главен юристконсулт на Областната Дирекция на МВР, помоли ме да се срещнем в понеделник да обсъдим въпроса с издаване на разрешителното за оръжие.
Адвоката ми каза, че явно ще изпълнят съдебното решение. Посъветва ме да се срещна с юристката, ти какво би ме посъветвал? Да се срещна ли с нея, или да изчакам да се явим на делото, то е насрочено за края на седмицата.


Нямам идея защо да ходиш да се срещаш с юристконсулта на ОДМВР. Адвоката ти като те е посъветвал да отидеш, трябвало да ти каже и защо да отидеш.
За мен нямаш работа с юриста на Дирекцията, той не издава разрешителни за носене на ръжие и няма вина за неизпълнението на съдебното решение от Н-ка на РУ.
Отнесъл си въпроса за неизпълнение на съдебното решение към съда, наел си адвокат, направил си разходи... Нямаш работа с юриста на Дирекцията, а той като има работа с теб, знае ти адреса... може да те посети у вас.
Не знам откъде си разбрал и датата за гледане на делото, нито ти, нито адвоката ти ще се явявате като страна по делото. По делото ще се яви Н-ка на РУ, там ще има възможност да представи документи и да обясни защо не е изпълнил съдебното решение.
Съдът налага глобата за неизпълнение на съдебното решение по три имена и ЕГН на неизпълнилият съдебното решение. Глобата е лична и се плаща от джоба на нарушителят!
Има вариант и след наложената глоба да не се изпълни съдебното решение и да ти се наложи да продължиш с процедурата. Може осен на неграмотен, да сте попаднали и на богат Н-к на РУ и да не го бъркат 200 лв., както и следващите парични санкции при неизпълнение.
Ако не ти е проблем пиши как е приключила сагата по твоят казус.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 13 Дек 2015, 14:18

Notev написа:
Dzingibi написа:Не съм си и помислял да ви пробутвам нещо подобно. Споделих само моят Частен случай! Никъде не съм казал, че началниците разписват като селски кметове,но преценката за издаване на разрешително е на началника на РУ и не винаги е обективна. От началник до началник и от районно до районно има разлика и то не малка.
Колкото до законодателството в БГ придобиването на ОO в сравнение другите(европейски основно) държави все още не е немислима процедура. След време вече може и да не е така.


Ако живеех в европейска държава изобщо нямаше да помислям за разрешително за оръжие. В европейските държави хората могат да разчитат на ЕФЕКТИВНА защита от полицията. В България също може да се разчита на такава защита, но само на книга. На практика по селата полицията не може да се справи с битовата престъпност и да подсигури сиурността и спокойният живот на хората.


Живеем в БГ и към момента нещата са такива, че за разлика от европейските държави в БГ не можем да имаме претенции към полицията за свършена работа. Има една приказка, че с трици маймуни не се ловят.
МлПИ /квартални/ са момчета и момичета за всичко, към момента пазят границата от мигранти, които не са на границата поемат работата и на тези, които сме ги отклонили от служба и командировали на граничната бразда. Някои са в отпуск, други са болни ... Освен, че сме ги оставили да се предвижват с каквото и както намерят до населените места по район, не сме им подсигурили униформено облекло, обувки и да не изброявам още какво не сме им подсигурили, защото е в пъти повече, от малкото, което сме подсигурили.
Никъде няма такова чудо като в БГ да искаш всичко и да не даваш почти нищо.
Дори малкото, което може да се направи от гашниците да затруднят крадците като заключват добре имуществото си, и то не се прави.
В същото време не се спира да се иска от полицията и всички правят сравнения как е положението в европейските държави, но повечето дори не са си показвали носовете зад граница да видят, че и европейските държави не са цъфнали и вързали по отношение на опазване сигурността на гражданите!
Искаха в БГ да има демокрация, ето ви демокрация. Високата степен на сигурност е свързана с висока степен на ограничения на свободи. Простичко казано, орязване на демокрацията, за сметка на повишаване на сигурността.
В колко села има издадени заповеди след 22:00 часа да не се излиза извън населеното място с каруци. В колко села има издадени заповеди в определени от кмета дни и часове да се ходи по бостаните и лозетата и ..... Не било демократично, ограничавало се правото на свободно придвижване и ред други глупости... Радвайте се тогава на демокрацията и според възможностите си полицията ще полага грижи за сигурността на гражданите!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта