Служба КОС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Служба КОС

Мнениеот катюша » 26 Яну 2015, 15:23

Marcus написа:
Бореца написа:Точно това съм написал,оръжието ми трябва за да пазя себе си,семейството ми и имота ми от посегателства. За това ми трябва и пак ми е отказано и мотивите ми ги каза полицай как да попълня и каза,че на едни дават на други не дават.

Буташ 500 кинта на коса и си с разрешително. Той си разпределя парите по веригата. Пробвано и работи.


Като си толкова отворен,къде е пробвано и къде работи?
За едни,които докажат необходимост,дават разрешително. За други,които не могат да докажат необходимост,не дават разрешително за оръжие.
Закона е написан така,че тежестта за доказване на необходимост от КНО е задължение на заявителя. Слаби са били мотивите и му е било отказано.
Всичко друго за "бутане",даване става с факти и доказателства,иначе си е живо набеждаване и се носи наказателна отговорност!
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Служба КОС

Мнениеот Lord » 26 Яну 2015, 18:01

Marcus написа:Буташ 500 кинта на коса и си с разрешително. Той си разпределя парите по веригата. Пробвано и работи.


Т@ш@ци, на рояци! ;) Нито КОС-аджията, нито ПИ, нито ОР по местоживеене имат възможност да повлияят на окончателното становище на н-к РУ!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Notev » 29 Ное 2015, 14:59

Здравейте, бих искал да попитам във връзка с мой казус.
Подадох документи за разрешително за оръжие, късо оръжие с цел самоохрана. Получих отказ подписан от началника на полицейското управление. Отказано ми беше разрешително под предлог, че не съм доказал необходимост. Заведох дело и обжалвах отказа пред съда. В съда доказах необходимостта да притежавам оръжие и имам влязло в сила съдебно решение, че имам право да ми бъде издадено разрешително за носене на оръжие.
Вече повече от три месеца началника на районното управление отказва да изпълни съдебното решение. Написал съм до момента три заявления с приложени копия от съдебното решение и резултат няма.
Какво мога да направя и от друго управление мога ли да поискам да ми се издаде разрешително за носене на оръжие. Съдебните решения са валидни за всички и трябва да се изпълняват. Кой може да накара този началник да изпълнява закона?
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 29 Ное 2015, 20:01

Добре си завел дело, не е добре, че съда е излязъл с решение в твоя полза, но толкова е бил акъла на съдията, такова и съдебното решение.
Не казваш какъв отговор си получил на трите си заявления и от какъв зор си писал такива ненужни заявления. Няма да се изпълни съдебното решение, ако има обективна причина за това. Примерно, нарушил ли си някои от задължителните условия за издаване на оръжие, няма да получиш разрешително, независимо от съдебното решение в твоя полза.
Вместо да пишеш заявления и да чакаш, посети началника на управлението и ще разбереш какъв е повода да не ти се издава това толкова необходимо за теб разрешително за оръжие. Ако е имало някаква опасност за теб, за тези три месеца без оръжие да са те "отстреляли" ...
Ако и началника на РУ познава добре правата и задълженията си, след влизане в сила на съдебното решение да ти е издал разрешително за носене на оръжие и за тези три месеца да ти го е отнел и да те е пратил да се жалваш на съдията....
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Lord » 29 Ное 2015, 20:46

Notev написа:...Заведох дело и обжалвах отказа пред съда. В съда доказах необходимостта да притежавам оръжие и имам влязло в сила съдебно решение, че имам право да ми бъде издадено разрешително за носене на оръжие...


Зависи, какво пише в съдебното решение. Ако е, че имаш право да притежаваш рарешение - това изобщо не значи, че трябва да притежаваш такова. ;)


Notev написа:...
Какво мога да направя и от друго управление мога ли да поискам да ми се издаде разрешително за носене на оръжие...

Не!

Notev написа:...Заведох дело и обжалвах отказа пред съда. В съда доказах необходимостта да притежавам оръжие и имам влязло в сила съдебно решение, че имам право да ми бъде издадено разрешително за носене на оръжие...


Зависи, какво пише в съдебното решение. Ако е, че имаш право да притежаваш рарешение - това изобщо не значи, че трябва да притежаваш такова. ;)


Notev написа:...Съдебните решения са валидни за всички и трябва да се изпълняват. Кой може да накара този началник да изпълнява закона?

Вече казах, че не си уточнил дали съда е решил, че имаш право да притежаваш КНО или е решил, че трябва да го притежаваш?! :idea:
Ако е първата хипотеза - имаш право да уведомиш прокуратурата, че началника е извършил престъпление, ако е втората - пий една чаша студена вода и си пусни нещо интересно по ТВ.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Въпрос?

Мнениеот Notev » 29 Ное 2015, 22:22

Решението на съда е, че имам право да придобия, съхранявам и нося огнетрелно оръжие. Същото, което поисках от полицията и ми беше отказано.
Пред съда доводите ми, че често има посегателстава върху селскостопанската ми продукция и собственост се приеха. Приеха също, че има опасност за живота ми. Имам множество жалби в полицията за кражби на селскостопанска продукция, кражби на части от селскостопанска техника и инвентар, които са неразкрити от полицията и два пъти съм бит от крадци при опит да защитя имуществото си от кражби.
Оръжието ми е необходимо да мога сам да охранявам собствеността си след като полицията не може да върши това.
До прокуратурата не съм писал жалба, но щом трябва ще напиша. Благодаря ви.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Въпрос?

Мнениеот dakota_ » 29 Ное 2015, 23:06

Notev написа:Решението на съда е, че имам право да придобия, съхранявам и нося огнетрелно оръжие. Същото, което поисках от полицията и ми беше отказано.
Пред съда доводите ми, че често има посегателстава върху селскостопанската ми продукция и собственост се приеха. Приеха също, че има опасност за живота ми. Имам множество жалби в полицията за кражби на селскостопанска продукция, кражби на части от селскостопанска техника и инвентар, които са неразкрити от полицията и два пъти съм бит от крадци при опит да защитя имуществото си от кражби.
Оръжието ми е необходимо да мога сам да охранявам собствеността си след като полицията не може да върши това.
До прокуратурата не съм писал жалба, но щом трябва ще напиша. Благодаря ви.


Правилно си получил отказ от н-ка на РУ и неправилно съда е отменил акта на началника на РУ. Само това не е достатъчно да ти се издаде разрешително за носене на оръжие. Това оръжие само ще ти създаде проблеми и може да ти донесе осъдителна присъда, ако го употребиш по крадец... Просто не знаеш какво те чака, ако не дай Бог отнемеш живота на някой за това, че ти откраднал нещо от трактора или каквото е там...
Щом си решил да си трошиш главата, отиди при адвоката, който ти е водил делото и пуснете една жалба по чл. 304 ал. 1 от АПК / не означава аграрно-промишлен комплекс / дори няма да се явявате в съдебна зала като страна... След около две седмици съдебното решение ще бъде изпълнено.
След това може да се спукаш от яд, че си създаваш ядове за нещо, което ти е абсолютно ненужно, но проблема си остава твой!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Въпрос?

Мнениеот Notev » 30 Ное 2015, 12:20

Ходих в районна прокуратура тази сутрин, дежурният прокурор прегледа документите и не прие жалбата ми. По неговоите думи началника на районното не е извършил престъпление. Препрати ме да пиша до директора на полицията.
Никой не иска да поема отговорност за спазване на законите в тази страна.
Notev
Нов
Нов
 
Мнения: 16
Регистриран на: 29 Ное 2015, 14:47

Re: Въпрос?

Мнениеот катюша » 30 Ное 2015, 13:38

Notev написа:Ходих в районна прокуратура тази сутрин, дежурният прокурор прегледа документите и не прие жалбата ми. По неговоите думи началника на районното не е извършил престъпление. Препрати ме да пиша до директора на полицията.
Никой не иска да поема отговорност за спазване на законите в тази страна.


Прокурор няма да ти приеме жалбата, защото деянието на Н-ка на РУ на МВР не е престъпление. Тук става дума за административно нарушение. Малко по-горе колегата dakota_ ти е посочил кой закон /АПК/ се прилага в в случай като твоят и в други случаи. Посочил ти е и по кой член да пуснеш жалба до съда. Това е начина да си подсигуриш изпълнение на съдебното решение.
Казуса ти е разрешен напълно безплатно. При адвокат щеше да се изръсиш с 50 лв. и нямаш гаранции, че нямаше да те прати и той при арменският поп /Директора на ОДМВР/ да се оплакваш ;)
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Служба КОС

Мнениеот dsuzunov » 30 Ное 2015, 22:44

Защо толкова напъваш за бойно оръжие? За да може, на някоя разпивка да се периш с него ли? Същата работа ще ти върши и газово такова. Сега, поне има точни копия на всички марки и модели пистолети. Газ-сигналните пистолети не изискват разрешителен режим, специални условия за съхранение и най-важното - риска да УБИЯТ е минимален. Ако видиш, че ти крадат от селскостопанската продукция, какво ще направиш? Ще стреляш ли и по кой/кои? Ако в такъв момент убиеш някой крадец по невнимание, съвсем законно ще си го излежиш, ако не успееш да докажеш непосредствена заплаха за живота ти.
Виж, с газовото е друго - виждаш крадците и може да си гърмиш и без предуприждение - никой няма да разбере какво държиш в ръката.
Дано си разбрал какво искам да ти намекна ;)
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron