Служба КОС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 22 Мар 2016, 18:01

brb написа:Бягам да хвана автобуса ... не мога да се кача ... препълнен е ... е, място за поне един ще се намери ... да, ама никой от кретените вътре не помръдва ... викам ... натискам ... успях ... влязох!
На следващата спирка някакъв кретен отвън вика и натиска да влезе. Не вижда ли, че няма място? Идиот!
----------------------------------------
Всичко зависи от гледната точка и позицията в обществото, която заемаш.
Борческите години с много оръжие бяха, защото мафията се биеше между себе си за властта. Сега мафията ни управлява НА ВСИЧКИ НИВА на държава и специални органи. Затова и мафията я е страх да даде оръжие на озлобените бедни и нещастни хорица, страх я е, защото иначе нямащият какво да губи народец ще я помете набързо.
СПУРС, познавам те добре от друг форум. Реагираш емоционално и погрешно с един и същ ник. Ще те хванат, какъвто и ТОР да ползваш.
Ето ти няколко идеи:
1. НЕ взимай спортно оръжие. Нямаш право да го пренасяш с пълнител, а и патроните трябва да са отделно. При преноса лесно ще те атакуват и ще ти вземат оръжието.
2. Ако искаш лично оръжие, дай 50 кинта на някой мангал да си купи СИМ-карта за 10 лева. Вземи си я. После вземи втора употреба ГСМ от битака. Изпрати няколко дена подред жестоки смъртоносни заплахи на себе си. Унищожи картата и апарата. Подай жалба в Прокуратурата и в РУП-а си. Това е основателна причина и в съда ще падне отказът.
3. Ако имаш повече пари, си направи НПО с няколко приятеля. Стани му шеф. Регистрирай го в съда. направи едно-две мероприятия. После поискай служебно оръжие. Е, плащат се повече пари за такса, но и тук си железен.
4 ... хайде дотук ...
-----------------------------------------------------
Уважаеми полицаи,
Имам прекалено много приятели Ваши колеги. Знам на какъв огън се печете. Даже имам приятели, които познават ДСУЗУНОВ (ако е онзи същият от балистичната експертиза в Пловдив на "Волга"). Хайде, моля, бъдете по-рационални. В момента кипи Четвъртата световна (ПСВ беше позиционна на изтощение, ВСВ - блицкригова на унищожение, ТСВ - студена икономическа, ЧСВ - религиозна). Родината ни се залива от пришълци, владеещи оръжията в пъти по-добре от отучените да стрелят родни полицаи. В тези трудни моменти трябва да сме съюзници, а не да се джафкаме по форумите.
Не смятате ли, че имате нужда от помощ от патриотични хладнокръвни мъже, минали сериозно военно обучение?


Да ти кажа честно, че само е подчертаното със синьо намирам смисъл.
Другото са неща от сорта на ЕѝК /една жена казала/. Това със СИМ-картата буди усмивка сред хората, които изпълняват задължения по издаване на разрешителни за носене на оръжие :D Тия доводи биха минали като много сериозни доводи само на пред болка на пейката или в кръчмата след 2-3 ракии като почнете да уволнявате Н-ка на РУ след поредният отказа да ви издаде разрешително за ОО 8-)
Иска ми се да разровиш из нета и да ми покажеш някои съдебни решения, които отменят отказ за издаване на КНО и да ги обсъдим ;)
Това за НПО-то е нещо като, я камилата, я камиларя, може да мине също в сферата на несполучливите опити за издаване на ОО.
Бягам настрани и не искам да чувам за "патриотични хладнокръвни мъже", които биха могли да помагат на полицията да си върши работата. Такива с един замах бих разпоредил да ги вкарат в "маймунарника" и да се занимава с тях прокуратура и съд.
Преди няколко години се наложи колеги полицаи да дават дежурство с образно казано полски пъдари. За щастие Директора го отмени още първата седмица. Минах на проверка през нощта и попитах полицая обискирал ли е пъдаря като са застъпили заедно в наряд. Оказа се, че не го обискирал и като накарах пъдаря да извади всичко от джобовете си се оказа, че в себе си има железен бокс и газов пистолет ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ! Всичко това без колегата да подозира, че е в джобовете на пъдаря.
При една ситуация с патриотични чувства спрямо мангали, този пъдар може да разкатае мамата на полицая.
Мнението ми е, че всеки трябва да си гледа неговата работа. Полицията да си върши полицейската работа, а патриотите при желание да отиват да помагат при копаене на метрото, при строителството на пътища и магистрали... Такъв патриотизъм е имало по време на бригадирското движение, никой няма да откаже на патриотите да ги включи и сега по същият начин да помагат!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот brb » 22 Мар 2016, 18:20

При такъв отговор слизам от автобуса. Вози се без мен в него. Но е добре първо да се събудиш, преди да продължиш - лавината от атентати и пришълци няма да те подмине и теб. Тогава на кого ще разчиташ?
А за пъдарите - благодаря! Карал съм и НВО, и казарма, а после - и служба; въоръжени цивилни непенсионери с такива данни в момента в България я има 1000, я няма.
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 22 Мар 2016, 18:37

Лавината от атентати няма да подмине никой, или Бог знае кого ще подмине, но аз съм сигурен, че за такива атентати има голям резерв и в бъдеще това ни чака.
Дори да се напълним с "патриотични хладнокръвни мъже" да ни помагат, дори да спим върху арсенал от оръжия, това с нищо няма да ни помогне срещу атентатите.
Това, което можеше да ни помогне и помага в такива случаи, държавата го разсипа и вече го нямаме.
Ако се питаш какво е то, нарича се силна агентура, но това са все неща далече от теб и няма смисъл да ги обсъждаме!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот brb » 22 Мар 2016, 18:47

dakota_ написа:Лавината от атентати няма да подмине никой, или Бог знае кого ще подмине, но аз съм сигурен, че за такива атентати има голям резерв и в бъдеще това ни чака.
Дори да се напълним с "патриотични хладнокръвни мъже" да ни помагат, дори да спим върху арсенал от оръжия, това с нищо няма да ни помогне срещу атентатите.
Това, което можеше да ни помогне и помага в такива случаи, държавата го разсипа и вече го нямаме.
Ако се питаш какво е то, нарича се силна агентура, но това са все неща далече от теб и няма смисъл да ги обсъждаме!
Запашеш ли меч, го носиш вечно.
brb
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 69
Регистриран на: 11 Фев 2016, 15:18

Re: Служба КОС

Мнениеот катюша » 23 Мар 2016, 11:54

dakota_ написа:Лавината от атентати няма да подмине никой, или Бог знае кого ще подмине, но аз съм сигурен, че за такива атентати има голям резерв и в бъдеще това ни чака.
Дори да се напълним с "патриотични хладнокръвни мъже" да ни помагат, дори да спим върху арсенал от оръжия, това с нищо няма да ни помогне срещу атентатите.
Това, което можеше да ни помогне и помага в такива случаи, държавата го разсипа и вече го нямаме.
Ако се питаш какво е то, нарича се силна агентура, но това са все неща далече от теб и няма смисъл да ги обсъждаме!


Това за агентурата към момента е по-скоро като добро пожелание. Да не е луд някой да стане агент като след това може да чуе по телевизията какво е казал, или да го "осветят" от трибуната на народното събрание, или от телевизионно студио. Нали този агент трябва да е сигурен в нас и тогава да си залага задника.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 23 Мар 2016, 15:42

катюша написа:
dakota_ написа:Лавината от атентати няма да подмине никой, или Бог знае кого ще подмине, но аз съм сигурен, че за такива атентати има голям резерв и в бъдеще това ни чака.
Дори да се напълним с "патриотични хладнокръвни мъже" да ни помагат, дори да спим върху арсенал от оръжия, това с нищо няма да ни помогне срещу атентатите.
Това, което можеше да ни помогне и помага в такива случаи, държавата го разсипа и вече го нямаме.
Ако се питаш какво е то, нарича се силна агентура, но това са все неща далече от теб и няма смисъл да ги обсъждаме!


Това за агентурата към момента е по-скоро като добро пожелание. Да не е луд някой да стане агент като след това може да чуе по телевизията какво е казал, или да го "осветят" от трибуната на народното събрание, или от телевизионно студио. Нали този агент трябва да е сигурен в нас и тогава да си залага задника.


Съгласен съм с теб и стигаме до извода, че едно време, когато беше "лошото" време работехме и знаехме, че зад нас стои държавата. Каквото и да се случи знаехме, че може да разчитаме на държавата. Сега в това "хубавото" не знаем кой стои зад гърба ни, но знаем, че не е държавата и не можем да разчитаме на нея.
Сменя се кабинет, идва нов министър, идва нов главен секретар, почват да сменят Директори на ОД и Н-ци на РУ. Настава суматоха, всеки трепери да не отнесе "метлата" и гледа ден да мине друг да дойде. Така не се противодейства на престъпността и така не се гради сигурност.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта