Служба КОС

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Служба КОС

Мнениеот Бореца » 24 Яну 2015, 16:19

Имам въпрос към косаджиите. Подадох документи за разрешително за късо оръжие. Защо след като представих всички документи от КОС ми беше отказо разрешително? Чувал съм,че се дават рушвети,черпи се,но не знам на кой се дават,кой да черпя. Ще съм доволен на всякаква информация как да пробия при служба КОС.
Бореца
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Яну 2015, 16:15

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 24 Яну 2015, 16:44

Бореца написа:Имам въпрос към косаджиите. Подадох документи за разрешително за късо оръжие. Защо след като представих всички документи от КОС ми беше отказо разрешително? Чувал съм,че се дават рушвети,черпи се,но не знам на кой се дават,кой да черпя. Ще съм доволен на всякаква информация как да пробия при служба КОС.


КОС-аджиите не могат да ти отговорят на въпроса. Образно казано от КОС-аджиите се иска да съберат от теб един набор с документи,да ги заведат,подредят и да ги предадат на Н_ка на РУП за преглед и резолюция. Още по-просто казано,работата на служба КОС е посредническа,между теб и Н-ка на РУП. Н-ка на РУП преглежда документите и взима решение дали да ти се издаде разрешително за КНО или да ти бъде отказано разрешително за оръжие.
В твоя случай ти е отказано и със сигурност има основание за такъв отказ.
За черпене и даване на рушвет не ми се иска да коментирам,това е начина да получиш или шамари по врата/това най-добрия вариант за теб да се измъкнеш от ситуацията/ или както е по правилата да се "именуваш" пред разследващ полицай.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот кпц » 24 Яну 2015, 21:00

Бореца написа:...Защо след като представих всички документи от КОС ми беше отказо разрешително?..

Как разбра, че ти е отказано разрешително? Видя ли отказа, прочете ли го?
Ако отговорът е да, то там е написано защо ти отказват. Прочети и ще разбереш! Ако не си съгласен, можеш да обжалваш. Това обаче струва пари и изобщо не е сигурно, че ще успееш.
кпц
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 405
Регистриран на: 17 Юли 2014, 23:27

Re: Служба КОС

Мнениеот Бореца » 25 Яну 2015, 12:23

Имам писмо и вътре пише,че не съм доказал необходимост от оръжие. Каква необходимост,като имам право и съм представил документи. Щом искам да разрешително значи имам необходимост. Друг като мен е бутнал каквото трябва и има разрешително. В България сме обречени,имаме права на книга,но друг трябва да преценява дали да ползваме права. В Амрика влизаш,купуваш оръжие от магазина,регистрираш и си собственик на оръжие.
Бореца
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Яну 2015, 16:15

Re: Служба КОС

Мнениеот dsuzunov » 25 Яну 2015, 13:31

Имаш два варианта:
1-Обжалваш
2-Емигрираш в Америка и си купуваш свободно, каквото си искаш пушкало.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 25 Яну 2015, 15:08

Бореца написа:Имам писмо и вътре пише,че не съм доказал необходимост от оръжие. Каква необходимост,като имам право и съм представил документи. Щом искам да разрешително значи имам необходимост. Друг като мен е бутнал каквото трябва и има разрешително. В България сме обречени,имаме права на книга,но друг трябва да преценява дали да ползваме права. В Амрика влизаш,купуваш оръжие от магазина,регистрираш и си собственик на оръжие.


Нещо бъркаш понятията. Имаш право да притежаваш КНО,но само и единствено при определени условия и едно от условията е да докажеш необходимост от КНО!
Не си успял да докажеш такава необходимост,значи нямаш право на КНО! Слава Богу,че в България режима не е регистрационен като в Америка и няма индикации в скоро време да стане като в Америка. Съвета,който винаги давам на такива като теб е НЕ НОСЕТЕ ОРЪЖИЕ СЪС СЕБЕ СИ! Това ти спестява огромни неприятности! Дори полицаите при изпълнение на служебните си задължения мога да си навлекат на главите страшни неприятности във връзка с употребата на ОО .
Не те съветвам да жалиш отказ на Н-ка на РУП за издаване на разрешително за КНО. Ще олекнеш с едни пари за едно нищо,което ако се замислиш,ще установиш,че наистина не ти е нужно!
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Lord » 25 Яну 2015, 17:29

Бореца написа:Имам въпрос към косаджиите. Подадох документи за разрешително за късо оръжие. Защо след като представих всички документи от КОС ми беше отказо разрешително? Чувал съм,че се дават рушвети,черпи се,но не знам на кой се дават,кой да черпя. Ще съм доволен на всякаква информация как да пробия при служба КОС.

Това е лесен въпрос: „Чл. 50. (1) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г., доп. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм. - ДВ, бр. 53 от 2014 г.) Физически и юридически лица, регистрирани като търговци по смисъла на Търговския закон, лица, създадени със закон или с акт на Министерския съвет, и културни организации по смисъла на Закона за закрила и развитие на културата могат да придобиват взривни вещества и пиротехнически изделия, с изключение на фойерверки от категория 1, чрез закупуване, по наследство, чрез дарение или замяна след получаване на разрешение за придобиване, издадено от директора на ГДОП на МВР или от оправомощено от него длъжностно лице, или от началника на РУ на МВР по местонахождение на обекта за съхранение.”
Та или директора на ГДОП, или началника на РУ, но много внимавай с евентуалния рушвет, че сме позакъсали откъм незабавни и бързи полицейски производства.



Бореца написа:Имам писмо и вътре пише,че не съм доказал необходимост от оръжие. Каква необходимост,като имам право и съм представил документи. Щом искам да разрешително значи имам необходимост..


Писмо нямаш, имаш официален отказ, който е акт, подлежащ на съдебен контрол, т.е. можеш да го жалиш в съда

„Чл. 58. (1) Разрешения за придобиване и/или съхранение на взривни вещества и пиротехнически изделия, разрешения за придобиване, съхранение и/или носене и употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях не се издават на лице:
10. което няма основателна причина - самоотбрана, ловни цели, спортни цели, културни цели, колекциониране, която по несъмнен начин обосновава издаването на разрешение.”
Е, ти, имаш ли „основателна причина”, поне една от изброените от законодателя?! ;)
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Служба КОС

Мнениеот Бореца » 25 Яну 2015, 21:42

Точно това съм написал,оръжието ми трябва за да пазя себе си,семейството ми и имота ми от посегателства. За това ми трябва и пак ми е отказано и мотивите ми ги каза полицай как да попълня и каза,че на едни дават на други не дават.
Бореца
Нов
Нов
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Яну 2015, 16:15

Re: Служба КОС

Мнениеот dakota_ » 25 Яну 2015, 22:00

Бореца написа:Точно това съм написал,оръжието ми трябва за да пазя себе си,семейството ми и имота ми от посегателства. За това ми трябва и пак ми е отказано и мотивите ми ги каза полицай как да попълня и каза,че на едни дават на други не дават.


Към написаното приложи ли някакви документи за да подкрепиш доводите си с доказателства,че ти се налага да вземеш мерки да пазиш с КНО себе си и семейството ти. Има ли отправени заплахи към теб,има ли посегателства към теб и членове на семейството ти,защото ако няма нищо от изброеното,няма и необходимост от самоохрана с КНО..
Има още нещо,взима се под внимание мнението на районният инспектор по местоживеене. Задържан ли си в РУП,имаш нарушения на общественият ред,шумни джумбарета,скандали със съседи,хулигански прояви и т.н. Това всичко има значение при издаване на разрешително за КНО.
Жаленето в съда не е препоръчително,практиката ми показва,че дори съда да отмени отказа на Н-ка на РУП за издаване на разрешение за носене на КНО,след това жалилите бързо се разделят с разрешителните за носене на КНО.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Служба КОС

Мнениеот Marcus » 26 Яну 2015, 11:13

Бореца написа:Точно това съм написал,оръжието ми трябва за да пазя себе си,семейството ми и имота ми от посегателства. За това ми трябва и пак ми е отказано и мотивите ми ги каза полицай как да попълня и каза,че на едни дават на други не дават.

Буташ 500 кинта на коса и си с разрешително. Той си разпределя парите по веригата. Пробвано и работи.
Marcus
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Яну 2015, 11:06

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта