Стикер "Лекар"

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Стикер "Лекар"

Мнениеот Весела » 22 Яну 2015, 10:02

Здравейте,преди повече от седмица пътувах с детето ми в личния ми автомобил и бях спряна от полицаи за проверка на документите ми.
Всичко беше редовно с документите и автомобила,но се оказа проблем стикера "Лекар" на предното панорамно стъкло в горният край. Стикера ми ограничавал видимостта и за това ми беше съставен акт. Стикера "ограничава" видимостта,толкова,колкото и винетния ми стикер и стикерите за застраховка и преглед,точно никак не ми я ограничава.
Детето ми докато ми пишеха акта за нарушението е снимало стикер на полицейският автомобил с надпис "СФСМВР" ,които ограничава видимостта на водача на служебният автомобил и също е забранен да присъства на стъклото дори на полицейските автомобили. Ако трябва да сме загрижени това е автомобил със специален режим на движение,налага се да се движи с висока скорост при нужда и стикера може да застраши живота на полицая и околните в пъти повече отколкото при моя автомобил.
Глобата ще си я платя,ще изпратя и снимката на полицейският автомобил с копие от акта ми до министър Вучков,защото виновните трябва да ни наказват.
Имам един такъв въпрос към вас,защо през м. Октомври на АМ "Тракия" като минавах покрай ПТП полицая,който видя стикера "Лекар" и ме спря,не ме глоби за наличието на стикер "Лекар",а любезно ме попита лекар ли съм и мога ли да помогна на единия пътник докато дойде линейката. Разбира се,че мога,затова съм поставила и този стикер да ме повикат в случай на нужда. Вианги на път нося спешна чанта и докато дойде линейката бях оказала първа помощ на двамата пострадали пътници. В единия случай попаднах на едни служители на реда,в другият случай попаднах на двама съвсем различни служители на реда. Предполагам,че ще обвините колегите си на АМ"Тракия",че не са ме глобили за нарушението със стикера и ще похвалите бдителните си колеги,който ме санкционираха за залепеният стикер "Лекар". Мога да добавя и други случаи,на който съм помогнала именно заради този стикер "Лекар",но няма смисъл. Стикера вече го няма,ще оказвам отново помощ на пътя при нужда,но за съжаление няма да може да ме търсят хората за помощ в случай на нужда по път.
Желая ви най-вече здраве и успех в борбата с престъпността и по-малко служители,които не виждат по-далече от носа си.
Весела
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Яну 2015, 09:34

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот dakota_ » 22 Яну 2015, 19:08

Весе,старите хора казват "Направи добро и го хвърли в морето..." Няма смисъл да изпращаш снимката на министър Вучков,на акта пише на кой да изпратиш снимката,но и в това няма смисъл.
Продължавай да помагаш на хората в нужда и ще видиш,че това добро ще се върне при теб обратно :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот osata » 22 Яну 2015, 22:15

За стикерите не знам, ама то да не вземат да забранят и сенниците, че и те ограничават видимостта ;) :D .
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот Сакалиев » 23 Яну 2015, 08:52

Тия стикери са от синдиката СФСМВР на Валентин Попов,те измислят какви ли не маймунджилъци да се правят на интересни и вървежни. Погледни такъв ли е стикера като този на жилетката на клипа http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo ... at-6029611 това не е полицейски знак. Виж каква шапка е навляък на главата си и не ти ли прилича на маймуна този на клипа. Такива са те глобили за стикера на стъклото "Лекар" от синдиката на Валентин Попов,сега си събира раздадените подаръци. Да глобиш лекар за стикер "Лекар" трябва да си тъп на слонски задник.
Сакалиев
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Авг 2014, 12:40

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот Old Cops » 23 Яну 2015, 16:15

Сакалиев написа:Тия стикери са от синдиката СФСМВР на Валентин Попов,те измислят какви ли не маймунджилъци да се правят на интересни и вървежни. Погледни такъв ли е стикера като този на жилетката на клипа http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo ... at-6029611 това не е полицейски знак. Виж каква шапка е навляък на главата си и не ти ли прилича на маймуна този на клипа. Такива са те глобили за стикера на стъклото "Лекар" от синдиката на Валентин Попов,сега си събира раздадените подаръци. Да глобиш лекар за стикер "Лекар" трябва да си тъп на слонски задник.


По-тъп стикер от този на клипа не бях виждал.Не само,че не е полицейски,ами са сбъркани цветовете на националния флаг. Каква е тази ушанка на главата,какъв е този педалски шал около врата,каква е тази излагация на полиията пред медиите от циркаджии в униформи. Попов,недей да ни излагаш с тия смешници. Като правите нещо и копирате Европата,правете го като хората и подбирайте хората.
Old Cops
Нов
Нов
 
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Апр 2014, 08:02

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот ТРЕЗОР » 23 Яну 2015, 16:42

Боже,колко мъка има в тази система,боже.......... :oops:
ТРЕЗОР
младши Полицай
младши Полицай
 
Мнения: 71
Регистриран на: 21 Ное 2010, 22:41

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот Весела » 24 Яну 2015, 09:55

dakota_ написа:Весе,старите хора казват "Направи добро и го хвърли в морето..." Няма смисъл да изпращаш снимката на министър Вучков,на акта пише на кой да изпратиш снимката,но и в това няма смисъл.
Продължавай да помагаш на хората в нужда и ще видиш,че това добро ще се върне при теб обратно :)


Хайде холан,не си слагайте грях на душата да ме пращате при началника на този,който ми състави акта. Той да не е сляп като идва на работа да види,че има автомобили,които работят на пътя и не отговарят на закона за движение по пътищата. Каквото е задължително като оборудване за моят автомобил е задължително като оборудване и за полицейският автомобил. Същото важи за стикерите,с тази разлика,че от моят стикер поне има смисъл и помага,а от стикер "СФСМВР" на стъклото на патрулен автомобил смисъл няма. Нищо няма да изпращам никъде,писах тук и само вие и още един ваш колега разбраха смисъла на написаното.
Весела
Нов
Нов
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Яну 2015, 09:34

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот Raptor » 15 Май 2015, 10:24

Аз също управлявам автомобил със стикер "лекар" (на жена ми е). Първите стикери бяха почти напълно прозрачни в горните ъгли на предния и задния прозорец - никой не ме е спирал за "ограничаване на видимостта". На сегашната ни кола има плътен непрозрачен стикер, но само в горния ъгъл на задното стъкло. Поставянето на такива стикери не е регламентирано никъде. За 15 год. само веднъж граждани се обърнаха към жена ми за помощ заради този стикер - мисля, че беше напълно основателно - някаква жена беше в безпомощно състояние на паркинг на около 15 м от нас, не бяхме я видели, но някой беше забелязал стикера на колата и помоли докторката за помощ.
Според мен акта за стикера задължително трябва да се обжалва и почти съм сигурен, че ще падне в съда.
http://www.xnetbg.com/

"E pluribus, unum!"
От многото, едно цяло!(лат.)
Аватар
Raptor
КОМИСАР
 
Мнения: 925
Регистриран на: 02 Сеп 2009, 10:18

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот dsuzunov » 16 Май 2015, 14:42

Някъде в ЗДвП имаше писано за стикерите "Лекар"
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Стикер "Лекар"

Мнениеот osata » 17 Май 2015, 10:25

Ама за стикерите "Народно събрание" никъде не пише :mrgreen: .
Този стикер "лекар" може да е повече полезен, отколкото вреден.
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Следваща

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта