Проблем с улично куче.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Проблем с улично куче.

Мнениеот pacata » 20 Яну 2015, 22:58

Имам един въпрос и ще се радвам ако някой сверен човек ми отговори. В квартала ни имаше един уличен помияр,който налиташе да хапе дечурлигата и изобщо посягаше на който си набележи. Преди няколко дни ми скъса крачола на дънки,луднах и го гръмнах с ловната си пушка. Имам си документи,разрешително,но една патка се обадила в полицията,изсипаха се две коли с четири полицаи. Стана мазало, все едно бях гръмнал човек. Задържаха ме в участъка за нищо и никакъв уличен помияр. Въпроса ми е ще ми конфискуват ли пушката и ще ме дадат ли на прокурора за кучето?
pacata
Нов
Нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2015, 22:51

Re: Проблем с улично куче.

Мнениеот dsuzunov » 20 Яну 2015, 23:24

И на двата ти въпроса, отговорът е ДА.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с улично куче.

Мнениеот dakota_ » 21 Яну 2015, 00:12

pacata написа:Имам един въпрос и ще се радвам ако някой сверен човек ми отговори. В квартала ни имаше един уличен помияр,който налиташе да хапе дечурлигата и изобщо посягаше на който си набележи. Преди няколко дни ми скъса крачола на дънки,луднах и го гръмнах с ловната си пушка. Имам си документи,разрешително,но една патка се обадила в полицията,изсипаха се две коли с четири полицаи. Стана мазало, все едно бях гръмнал човек. Задържаха ме в участъка за нищо и никакъв уличен помияр. Въпроса ми е ще ми конфискуват ли пушката и ще ме дадат ли на прокурора за кучето?


Чл. 325б. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.07.2011 г.) (1) Който, като прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт, тежко или трайно увреждане, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
(2) Наказанието е от една до три години и глоба от две хиляди до пет хиляди лева, когато деянието по ал. 1 е извършено:
1. от лице, което осъществява дейност или професия, свързана с отглеждане на животни или полагане на грижи за тях;
2. по начин или със средства, опасни за живота на хора или животни, по особено мъчителен начин за животното или с особена жестокост;
3. на публично място или в присъствието на малолетно или непълнолетно лице;
4. повторно
.

В най-лекият случай,ако отговаряш на изискванията на закона да бъдеш освободен от наказателна отговорност на основание чл.78а ал.1 от НК и да ти наложат глоба от 2000 лв.,което е нищо за свинщината,която си извършил. В квартала ви със сигурност ще остане един помияр,но вече без пушка.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Проблем с улично куче.

Мнениеот Lord » 21 Яну 2015, 21:54

Еб@ти тъпата тема и еб@ти тъпите въпроси! Тази тема ще върви към коша, ако до утре няма смислен въпрос.


Що за идиоти обитават планетата ни?!
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21


Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта

cron