Фалшиви пари

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Фалшиви пари

Мнениеот Полина » 19 Яну 2015, 11:40

катюша написа:При спазване на определени правила и експертиза,записа може да се представи пред съда и представяме записи пред съда по някои дела,но в ситуацията на Полина само този запис като доказателство няма да свърши работа без свидетелски показания. Няма да се намери съдия,който на базата на един гол запис без никакви свидетелски показания да издаде осъдителна присъда. Полина търси съвет,съветвам я при следващ такъв случай,първо да повика колежката си на касата да не е сама и след това всичко друго по реда си. Началника ни казва - бавно,но славно ;)


Здравейте Катюша, не очкавах да ме обвините,че парите не са били фалшиви и може да съм се скарала с клиента и за това да ме е ударил.
Не съм се карала с никой,казали са ми при засичане на фалшиви пари да се обаждам на определен телефон в полицията. Не мога да подсигуря свидетели,защото колежката има работа със зареждане на магазина,а аз съм на касата. Защо да не може да се ползва записа,аз ще платя парите за експерт. Извадих си медицинско за това,че съм ударена,платих 30 лв. на съдебен лекар и дори лекаря ми каза,че записа може да се ползва. Защо вие казвате,че съда няма да вярва на мен и записа?
Аз не съм измамница,нормален човек съм като вас и няма да лъжа полицията,че съм пострадала от един измамник и пласьор на фалшиви пари. Не сте права да се отнасяте така с мен.
Полина
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2015, 18:19

Re: Фалшиви пари

Мнениеот dsuzunov » 19 Яну 2015, 12:25

Полина, не се сърдете на колежката - професия!
Вие свършете това, което ви съветват колегите и от там нататък, всичко е в ръцете на Прокуратурата и съда.
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Фалшиви пари

Мнениеот катюша » 19 Яну 2015, 14:02

Полина написа:
катюша написа:При спазване на определени правила и експертиза,записа може да се представи пред съда и представяме записи пред съда по някои дела,но в ситуацията на Полина само този запис като доказателство няма да свърши работа без свидетелски показания. Няма да се намери съдия,който на базата на един гол запис без никакви свидетелски показания да издаде осъдителна присъда. Полина търси съвет,съветвам я при следващ такъв случай,първо да повика колежката си на касата да не е сама и след това всичко друго по реда си. Началника ни казва - бавно,но славно ;)


Здравейте Катюша, не очкавах да ме обвините,че парите не са били фалшиви и може да съм се скарала с клиента и за това да ме е ударил.
Не съм се карала с никой,казали са ми при засичане на фалшиви пари да се обаждам на определен телефон в полицията. Не мога да подсигуря свидетели,защото колежката има работа със зареждане на магазина,а аз съм на касата. Защо да не може да се ползва записа,аз ще платя парите за експерт. Извадих си медицинско за това,че съм ударена,платих 30 лв. на съдебен лекар и дори лекаря ми каза,че записа може да се ползва. Защо вие казвате,че съда няма да вярва на мен и записа?
Аз не съм измамница,нормален човек съм като вас и няма да лъжа полицията,че съм пострадала от един измамник и пласьор на фалшиви пари. Не сте права да се отнасяте така с мен.


Здравей Полина,ти поиска съвет от нас,защото това работим и може да ти помогнем. Аз съм учила и работя точно това,за което ти питаш. Работя на терен от много години и знам как протичат случаи като твоя. По-горе се опитах да обясня,но ти явно погрешно си разбрала,че аз съм срещу теб и не ти вярвам.
На теб ти трябва да ти повярва съда,а съда вярва на доказателства.
Остави настрани съвета как да си свалиш записа,как да го съхраниш,това не ти трябва. Записа,ако се налага колегите ще го изземат и приложат в случай на нужда. Наясно ли си,че ако задържат човек и се стигне до съд,ще се наложи да застанеш срещу този човек и неговият адвокат. Знаеш ли,че при тази липса на доказателства,адвоката ще те обвини,че се опитваш да правиш внушения на съда,че клиента му е направил опит да вкара в обръщение фалшиви пари,защото на камерата не се вижда,че това са фалшиви пари.За да са фалшиви парите трябва експертиза, а за да се направи експертиза трябва да има задържани фалшиви пари. Сега разбра ли,защо няма фалшиви пари. Следва удара в лицето ти,камерата не записва звук и няма как да се чуе как протича диалога между вас.Адвоката му ще каже,че си го нагрубила и за това те е ударил. Може да измисли и друго нещо,че си му направила и съда няма как да знае какво сте си говорили на касата. За това няма как на базата само и единствено на този запис и твоите показания да бъде осъден извършителят за пускане в обръщение на фалшиви пари. Няма как по записа да се докаже,че извършителят е знаел,че пуска в обръщение фалшиви пари. Нищо не можеш да докажеш по записа от тази камера,освен удара в лицето ти.
Нека не нищим повече този случай,нека колегите си свършат работата и от тях ще получиш информация в каква посока вървят нещата и какво се случва с инцидента в магазина. Само искам да знаеш,че аз не съм твой враг и не те обвинявам в нищо,не обвинявай и ти мен,работата ми е такава.
катюша
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 321
Регистриран на: 02 Мар 2014, 16:52

Re: Фалшиви пари

Мнениеот Полина » 21 Яну 2015, 21:29

Днес видях по телевизията комична случка http://www.blitz.bg/news/article/314811
Борис Митков е дребен бизнесмен от Благоевград - има пункт за пране на килими. Бизнесът се развива прилично, а когато няма клиенти, като всеки млад човек, той се ровичка из интернет и публикува в профила си във Фейсбук всякакви снимки, които му направят впечатление.
Преди седмица Борис си харесва там 3 такива снимки и ги публикува в профила си, като дори не си прави майтапа, че лично е отстрелял животните на фотосите. После нещата се развиват лавинообразно - зърва ги някакъв природозащитник от София, сезирани са полиция, прокуратура, фондации, еколози, главният прокурор Сотир Цацаров, и без никой да обърне внимание, че това на снимките не е Борис, а двама руснаци, които дори не приличат на него, миналия петък ОД на МВР - Благоевград прави показна акция в двора, където благоевградчани оставят килимите си за пране, в търсене на меча кожа.


Стана ми смешно,защото полицията на видеозапис от охранителна камера като доказателство не лови вяра,а на снимки в интернет лови вяра и се изсипват в дома на невинен човек,около 30 души полицаи, да търсят меча кожа :lol:
Полина
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2015, 18:19

Re: Фалшиви пари

Мнениеот Lord » 21 Яну 2015, 21:47

Полина написа:Днес видях по телевизията комична случка http://www.blitz.bg/news/article/314811
Борис Митков е дребен бизнесмен от Благоевград - има пункт за пране на килими. Бизнесът се развива прилично, а когато няма клиенти, като всеки млад човек, той се ровичка из интернет и публикува в профила си във Фейсбук всякакви снимки, които му направят впечатление.
Преди седмица Борис си харесва там 3 такива снимки и ги публикува в профила си, като дори не си прави майтапа, че лично е отстрелял животните на фотосите. После нещата се развиват лавинообразно - зърва ги някакъв природозащитник от София, сезирани са полиция, прокуратура, фондации, еколози, главният прокурор Сотир Цацаров, и без никой да обърне внимание, че това на снимките не е Борис, а двама руснаци, които дори не приличат на него, миналия петък ОД на МВР - Благоевград прави показна акция в двора, където благоевградчани оставят килимите си за пране, в търсене на меча кожа.


Стана ми смешно,защото полицията на видеозапис от охранителна камера като доказателство не лови вяра,а на снимки в интернет лови вяра и се изсипват в дома на невинен човек,около 30 души полицаи, да търсят меча кожа :lol:


Поли, Поли, кое е смешното?! У нас проблем има когато има сигнал от цигани или за нарушение на правата на животните, но не и, ако има проблем или престъпление срещу нормален гражданин, като теб или мен. Какво ти е забавно?! То тук открай време си е така.

Иначе по въпроса ти - видеозаписа е легитимен, а при конкретика водещия разследванието ще поиска разпознаване, което и ще се случи, съставя се протокол и всичко е ОК.

Относно проверката по цитата ти - това е само проверка и не е проблем, че в хода на същата се извършват такива действия, които целят доказване на престъпление и евентуално образуване на ДП за престъпление. А, животозатщитните организации са на световно ниво у нас, та не се чуди от реакцията им.
________________________________________________________________
Нищо не е добро или зло. Мисълта го прави такова.” - Хамлет , по точно Шекспир;-)
Аватар
Lord
КОМИСАР
 
Мнения: 5861
Регистриран на: 19 Авг 2009, 01:21

Re: Фалшиви пари

Мнениеот dakota_ » 21 Яну 2015, 22:10

Полина написа:Днес видях по телевизията комична случка http://www.blitz.bg/news/article/314811
Борис Митков е дребен бизнесмен от Благоевград - има пункт за пране на килими. Бизнесът се развива прилично, а когато няма клиенти, като всеки млад човек, той се ровичка из интернет и публикува в профила си във Фейсбук всякакви снимки, които му направят впечатление.
Преди седмица Борис си харесва там 3 такива снимки и ги публикува в профила си, като дори не си прави майтапа, че лично е отстрелял животните на фотосите. После нещата се развиват лавинообразно - зърва ги някакъв природозащитник от София, сезирани са полиция, прокуратура, фондации, еколози, главният прокурор Сотир Цацаров, и без никой да обърне внимание, че това на снимките не е Борис, а двама руснаци, които дори не приличат на него, миналия петък ОД на МВР - Благоевград прави показна акция в двора, където благоевградчани оставят килимите си за пране, в търсене на меча кожа.


Стана ми смешно,защото полицията на видеозапис от охранителна камера като доказателство не лови вяра,а на снимки в интернет лови вяра и се изсипват в дома на невинен човек,около 30 души полицаи, да търсят меча кожа :lol:


Вече сме в ЕС и трябва да действаме като европейска полиция ;) Виж как работи френската полиция при случаи с бракониери :D

Погледни от веселата страна на нещата и не се връщай назад :)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Фалшиви пари

Мнениеот Полина » 21 Яну 2015, 23:48

Благодаря ви и на двамата за разбирането.
Може ли да кажете как се казва филма да видя по торентите за него :)
Полина
Нов
Нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Яну 2015, 18:19

Re: Фалшиви пари

Мнениеот osata » 22 Яну 2015, 00:12

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 1%8F%D0%BB

"Ни чул, ни видял" (на френски: Ni vu... Ni connu...) е френска чернобяла кинокомедия от 1958 г. на френския кинорежисьор Ив Робер.......
http://www.vbox7.com/play:cef4ad9e
В памет на загиналите служители от МВР
Аватар
osata
КОМИСАР
 
Мнения: 4596
Регистриран на: 25 Авг 2009, 18:52

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта