Кражба.

Модератори: ribaflic, Lord, Raptor, osata

Re: Кражба.

Мнениеот Georgi_r » 19 Яну 2015, 13:24

Здравейте господа полицай. Искам да споделя за мой слуичай. Имам имот в село Градина към полицията в Долни Дъбник е селото. Писах много жалби за кражби и файдата е никаква. Има квартален,но кварталния не върши нищо. Денем идва и когато се краде го няма,значи от него файда няма. По-добре един поп да идва всеки ден да се оплачем и да ни успокои.Това ще излезе по евтино и на държавата. Дайте ми съвет как да се опазя като каквото и да направя се троши и се влиза. Измисли сте един много мръсен начин да не заявяваме кражбите. Получих писмо преди време от Н-ка на полицията в Долни Дъбник и вътре пише така. Необходимо е да вземете съответните мерки и грижи за опазване на имота ви,за изграждане в него на локална охрана със СОТ или жива охрана,която да ви сигнализира при посегателство върху имота ви. и следва заплахата,ако не вземете мерки съгласно чл. 57 от закона за МВР сте длъжни в срок до 30 дни да ни уведомите за взетите мерки,в противен случай ще бъдете санкциониран по чл.280 от закона за МВР.
Тогава ходих при адвокат,адвоката направо псува на майка писалия писмото до мен и каза,да не се впрягам от това писмо,плашат ме да не пускам жалби в полицията при кражби в имота ми.
Що ги правите тези работи и що денем когато не ни трябвате по селата идва полицай,който нищо не върши,а когато има работа за вършене ви няма никакви?
Georgi_r
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2015, 13:06

Re: Кражба.

Мнениеот dakota_ » 19 Яну 2015, 16:55

Georgi_r написа:Здравейте господа полицай. Искам да споделя за мой слуичай. Имам имот в село Градина към полицията в Долни Дъбник е селото. Писах много жалби за кражби и файдата е никаква. Има квартален,но кварталния не върши нищо. Денем идва и когато се краде го няма,значи от него файда няма. По-добре един поп да идва всеки ден да се оплачем и да ни успокои.Това ще излезе по евтино и на държавата. Дайте ми съвет как да се опазя като каквото и да направя се троши и се влиза. Измисли сте един много мръсен начин да не заявяваме кражбите. Получих писмо преди време от Н-ка на полицията в Долни Дъбник и вътре пише така. Необходимо е да вземете съответните мерки и грижи за опазване на имота ви,за изграждане в него на локална охрана със СОТ или жива охрана,която да ви сигнализира при посегателство върху имота ви. и следва заплахата,ако не вземете мерки съгласно чл. 57 от закона за МВР сте длъжни в срок до 30 дни да ни уведомите за взетите мерки,в противен случай ще бъдете санкциониран по чл.280 от закона за МВР.
Тогава ходих при адвокат,адвоката направо псува на майка писалия писмото до мен и каза,да не се впрягам от това писмо,плашат ме да не пускам жалби в полицията при кражби в имота ми.
Що ги правите тези работи и що денем когато не ни трябвате по селата идва полицай,който нищо не върши,а когато има работа за вършене ви няма никакви?


Жорка,днес е Йордановден по стар стил и ми се струва,че правиш опит да ни кръщаваш ;) Мен няма да можеш,че съм кръщаван,но някой ще вземе да се върже на разказа ти и да те посъветва да пускаш жалба срещу началника на полицейското управление. 8-)
Случайно имота ти да се намира извън регулацията на селото ;) Това да уточним и тогава да ти кажа на кой да теглиш една майна,че ми е писнало от пишман юристи балъци да се изживяват като пенкилери.
Казвал съм го много пъти,обущарите да си гледате обувките. Не може всеки Путьо Маринкин да разбира от полиция и да раздава оценки.
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Re: Кражба.

Мнениеот Georgi_r » 19 Яну 2015, 21:24

И какво като имота е вън от регулация,полицията само имоти в регулация ли пази. Кой пази имотите вън от регулация и какво е това заплашително писмо до мен,че ще ме глобяват ако нямам охрана на имота ми. Нали за това сте полиция да пазитете имотите на хора. Май се чудите какво да измислите и да се изтягате на сянка по цял ден без работа. Язък за парите от данъци,които плащаме за заплатите ви.
Georgi_r
Нов
Нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Яну 2015, 13:06

Re: Кражба.

Мнениеот dsuzunov » 19 Яну 2015, 21:30

Поредния "плащач" на данъци. Ако ти ни плащаш заплатите, то ние ти плащаме детските, пенсиите на родителите ти, болничните на близките ти и социалните помощи на комшиите ти.
Вместо да ревеш, спри да гледаш криминалетата и се всеми в ръце. Стига си хленчил, ако искаш съвет, как да се опазиш, ще го получиш, при това безплатно. Платени съвети дават адвокатите.
Преди всичко друго обаче, успокой се, извини се и питай каквото те интересува.
Айде, със здраве!
Димитър Узунов - БНТЛ Пловдив
Аватар
dsuzunov
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 701
Регистриран на: 01 Окт 2009, 17:18
Местоположение: Пловдив

Re: Кражба.

Мнениеот dakota_ » 19 Яну 2015, 22:07

Georgi_r написа:И какво като имота е вън от регулация,полицията само имоти в регулация ли пази. Кой пази имотите вън от регулация и какво е това заплашително писмо до мен,че ще ме глобяват ако нямам охрана на имота ми. Нали за това сте полиция да пазитете имотите на хора. Май се чудите какво да измислите и да се изтягате на сянка по цял ден без работа. Язък за парите от данъци,които плащаме за заплатите ви.


Общинският кмет издава наредба за организиране охраната на полските имоти... на територията на общината. Наредбата е приоритетно за общинската собственост,в нея има понятия като полски пазачи. Общината е работодател на тези пазачи,тя посочва какво да пазят полските пазачи и тя контролира тяхната работа. Отивай и си питай кмета какво пазят полските пазачи и си наеми лицензирана ЧОФ да ти пази полският имот 8-)
dakota_
ИНСПЕКТОР
ИНСПЕКТОР
 
Мнения: 1718
Регистриран на: 11 Окт 2009, 21:29

Предишна

Назад към Въпроси от граждани, съвети от служители

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта